Marcin91

Fahr M922 - kabina, tapicerka, obicie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin91    286

Witam.

 

W moim kombajnie, dokładniej w kabinie, zaczęła odstawać tapicerka. Wygląda to bardzo brzydko. Może ktoś z was wie co to za materiał jest tam wykorzystany, do samej blachy jest przyklejona jakaś gąbka, ale czy jest to zwykła gąbka czy jakaś specjalna? Na tą gąbkę jest przyklejona jeszcze taka warstwa materiału jakby siatka, co to takiego dokładniej jest może ktoś się orientuje? A może ktoś ma pomysł czym fajnym można to wszystko zastąpić?

 

Póki co różnie to jest, miejscem odstaje sama ta siatka od gąbki i wisi brzydko, a miejscem odstaje razem z gąbką i nie bardzo wiem jak to ratować, a może da się jakiegoś kleju użyć co to po wyschnięciu nie będzie po nim śladu?

 

Tak myślałem o wykorzystaniu pianki tapicerskiej, ale czy to jest to samo co mam obecnie i czy sama ta pianka zda egzamin czy dałoby się coś na nią jeszcze przykleić?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Gąbka to zwykła pianka tapicerska - szukaj u producentów takich materiałów, głównie zaopatrują się producenci mebli tapicerowanych - dostępne są takie maty o określonych drubościach, zmierz swoją i taką zamów. Pianka ta jest przyklejona, choć są dostępne takie pianki z wartwą kleju, może to i lepsze ale dużo droższe. Ja to robiłem tak że po bokach i na środku dałem dobrej jakości szeroką taśmę dwustronną, a resztę blachy potraktowałem klejem w sprayu. Siatka to zapewne materiał skóropodobny bądź sama skóra ale w to wątpię - oczywiście jest perforowana ( jeśli ma oczka i wygląda jak siatka).

Najprościej to podklej co się da i daj jakieś ładne płaskowniki np z aluminium aby to podtrzymywało - oczywiście chodzi mi o pod podsufitkę.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ładnie się to trzyma po przyklejeniu tego klejem w spray'u? Czy klej w spray'u po wyschnięciu zostaje bezbarwny, zostawia jakieś widoczne ślady po sobie?

 

Tak, ta moja obecna jest perforowana, z tym że to co póki co znalazłem na serwisie aukcyjnym (materiał - skaj) to jest dosyć fajny, ale mało ma tych otworków, u mnie to wygląda na o wiele bardziej delikatne, bo jest cieńsze i otworki są o wiele gęściej usadowione i większe, dlatego fajniej wygląda. Jeszcze zajrzę do miejscowych sklepów tapicerskich w najbliższym czasie, zapytam i zobaczę jak te materiały wyglądają. Pianka to z tego co zauważyłem to grubsza jak 1cm nie jest.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pianki są w różnych grubościach, a nawet jak chcesz 50 cm to wtedy wycinają z takiej wielkiej kostki:) U producentów takich pianek dostaniesz za niewielką kasę, ja brałem z firmy rzeszowskiej to miałem problem bo pytali się jaka ma być gęśtość ale mieli próbki więc wybrałem odpowiednią do ceny bo im bardziej twarda tym droższa. Kolory też są różne.

Klej jest taki jak budapren - kolor żółty a raczej blado-brązowy, trzyma się ale ja to dawałem między blachę a piankę, ta siatka jest tylko naciągnięta i nie klejona, przynajmniej u mnie tak było. Jak dasz klej to zapewne będzie go widać. Taką materiał dostaniesz u tapicera.

Co do samego przyklejenia materiału do pianki to mozesz spróbować użyć:

http://hurtownietapi...306-op-1kg.html

Nawet lepsze to niż spray bo posmarujes piankę grubszą warstwą, ten jest czarny tylko nie wiem czy podgrzanie suszarką i dociśnięcie go reaktywuje - to musiałbys dopytać.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Butapren akurat wiem jak się zachowuje, szybko łapie, ale niestety jest żółtawy i jak miejscem za dużo jest kleju to przez cienki materiał potrafi przesiąknąć, chociaż patrzę, że ten skaj perforowany taki cienki nie jest, od wewnętrznej strony też ma pewną warstwę, więc może by nie przepuścił przez siebie kleju. Spróbuję czegoś poszukać i zdziałać najpierw na drzwiach, bo tu najłatwiej. Jak wyjdzie znośnie to postaram się podzielić swoimi dokonaniami.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zobacz na tej stronie co dałem Ci wyżej link. Tam są różne materiały więc może coś dopasujesz. Kleje tapicerskie są podobnego koloru jak budapren ale np taki uniwersalny tapicerski z puszki to nic nie przecieka tylko robisz tak - smarujesz pianke np pędzlem grubszą warstwę, możesz posmarować tan materiał ale nie muszisz ( tylko cienką warstwa), poczekaj ok 10 min i składasz do siebie. Wtedy nic nie wypłynie. Takie kleje tapicerskie kupisz w puszce i sprayu. Ja jakbym robił to drugi ran to nie bawiłbym się z tym w spray tylko odrazu z puszki. Jeszcze tak myślę można spróbować dać na piankę pędzlem z puszki a na skaj - spray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj