Skocz do zawartości
rolnik6600

Rozrzutnik obornika Apollo 11/14

Polecane posty

rolnik6600    109

Witam

Koledzy mam małe pytania do rozrzutnika Apollo 11 lub 14

Jak jest wykonanie tych że rozrzutników ?

Jak jest z awaryjnością ?

Jak jest z częściami do nich ?

Czy on za bardzo nie przeciąża ciągnika na tylni most ?

Czy szukać lepiej zachodniego rozrzutnika ?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

dawid6330    39

posiadam Apollo 11 rozrzutnik bajka godny polecam do malowania nie mam zastrzeżeń z awaryjnością nie ma problemów z resztą co tam ma się popsuć drugi sezon go użytkuje i naprawdę nic przy nim nie grzebałem nawet nie napinałem łańcuchów listwowych . Sami mieliśmy brać joskina ale dużo mniejszy a i droży 9t wiec ja jak najbardziej polecam .

::

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik6600    109

Ja coś się obawiam tego przesuwu hydraulicznego, ja jestem przyzwyczajony do tego że się tylko wałek podłącz a reszta cię nie obchodzi

dawid6330    39

według mnie to jest dużo lepsze bo na łańcuchy nie sa wywoływane nieszarpnięcia co za tym idzie mniej sie rozciąga .A jakim traktorem zamierzasz to ciągać ??

rolnik6600    109

Ja bym go ciągał 140 konnym Fendt-em lub 120 konnym Forszem

Ja mam na razie około 7 tonowy rozrzutnik i ciągam go John Deere 86 konnym i ten rozrzutnik ma przesuw ze nie szarpie tylko no stop pomału idzie i nie mam z nim aż takich dużych kłopotów . Najbardziej co mnie denerwuje to że ma poziome wałki to zawsze coś żuci na traktor no i że tylko rozrzuca na około 2m

A co do Apollo to jak twoim zdaniem nie za mocno dociąża tylnego mostu?

dawid6330    39

ja w JD mam z tyłu zaczep listwowy czyli zwykły i wytrzymuje ten nacisk czyli duży nie jest bo zaczep ani sie nie gnie ani nic a duzo a rozrzutnik dyzo lżej się toczy wydaje mi sie ze nacisk jest podobny jak z pługiem tym co mam w galerii . Mi ten rozrzutnik odpowiada bardzo bo i przy kiszonkach go użytkuje ładnie na pryzmie rozrzuca bez obrotów posuw na max i gitara naprawdę nie ma czego sie obawiać fendzik będzie w nim śmigał ze az miło .

• Like 1

rolnik6600    109

Na allegro widziałem rozrzutnik który ma swoją pompę swój olej itp. i tylko podpinasz wałek a do kabiny wkładasz ten rozdzielacz którym otwierasz tylne klapy i przesuw.

a tu w apollo to musisz mieć 6 wyjść hydraulik ?

greg93    4

Jak weźmiesz bez tej klapy która jest zbędnym wyposażeniem, to potrzeba 2 pary,

Ursus & JD Rulezzzz

ptaszyna    136

A czemu uważasz że klapa jest zbędna? Ja twierdzę że jest bardzo potrzebna a do wapna wręcz niezbędna.

greg93    4

Mówisz o zasuwie skrzyni? - oczywiście , mi chodziło o tę osłonę adapterów która otwiera się jak "klapa"

Ursus & JD Rulezzzz

jacek2244    0

Witam, a jakbyście się wypowiedzieli na temat osi skrętnej i podwieszanej w rozrzutniku 16-20t.Strautmanna czy też Bergmana?

Konieczne jest przy takim rozrzutniku?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Primorac
      Panowie, zmagam się z problemem wyboru rozrzutnika obornika, obecnie mam Cynkomet 8t. na tandemie, od 12 lat pracuje u mnie w gospodarstwie i nie jestem z niego zadowolony. Początkowo razem z ojcem wpadliśmy na pomysły aby wymienić go na nowego Ursusa z drewnianymi burtami itp. również 8t. Po mokrej wiośnie gdy my męczyliśmy się z jazdą po polu 130 konnym ciągnikiem z właśnie tym Cynkometem a obok facet ciągał Apollo 8, 100 konnym ciągnikiem bez większych problemów doszliśmy do wniosku, że zmieniać jedno na drugie w trochę lepszym opakowaniu to nie ma sensu. Stąd moje pytanie. Jaki rozrzutnik wybrać, chodzi mi o te typu Apollo od Unii. Wiadomo jakiś Fliegl albo Brochard to już ta wyższa półka ale może jednak warto dołożyć trochę do takiego ? 
    • Przez ursus-moc
      witam ma ktos lub widzial przyczepe samozbierajaca co sie zaklada adapter i jest rozrzutnik bo mam przyczepe ale chce z niej zrobic zeby zakladac adapter przyczeoa to pottinger pirat
      ktos cos
    • Przez maciek21
      Witam poszukuje rozrzutnika 8-9t pionowy podwujny adapter jakiej firmy wybrac i z jaka tasma i czy moze sie ktos orjentuje gdzie w lodzkim ktos takimi handluje cena to 25 tyś
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie mam pytanko czy orientuje sie ktoś ile kosztuje wylanie betonu na 10m3 grubość 20cm nie licząc gruzu i przygotowania ponieważ przygotuje sobie sam do wylewki a gruzu mam w uj ? prosze o odpowiedz
    • Przez Smoka
      Najlepiej z Mazowieckiego i Podlaskiego