zimny90

Claas Jaguar 690SL

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zimny90    1

co myślicie o tej sieczkarni. jaką ma wydajność, co jest lepsze-tarka czy gniotownik. Bo mam do kupienia we francji jaguara V8 mercedesa 320km za 6500 EURO z tarką rocznik 1988 z hederem rzędowym i pick-upem z 1997r.. Proszę o opinie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

mnie też to interesuje. mam tez chęc kupić cos w tym stylu.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
passat1    0

Znajomy ma firme usługową kosi rocznie 300 ha na kiszonkę. Wcześniej miał classy serii 680 i 690 to mówił że bardzo awaryjne, teraz ma 2 mengele to mówi że sa dużo lepsze tzn: mniej awaryjne, lepsza jakość pracy, bardziej ekonomiczne no i troche tańsze w zakupie. Z minusów to wymienił gorszy dostęp do części oraz częste awarie detektora metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja gadałem z gościem co ma clasa jaguara 690sl z gniotownikiem i silnikiem mercedesa i nie narzeka mówił że class jest mało awaryjny części tanie , class jak mu się już popsuje to części ma na drugi dzień, a mengeli czy john deera nie chce bo na części musiał by czekać tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Na allegro.pl widziałem taką sieczkarnie za 85tys ale z 1991... :P

 

Ciekawe jak tam stan techniczny tej sieczkarni z Francji, widziałeś ją może...?? :)

 

Ile chcesz nią kosić hektarów...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Stan sieczkarni jest "good condition". Ma coś niby popieprzone z elektryką tzn czasami nie podnosi hederu itd. Chyba po prostu w elektrozworach trzeba styki wyczyscić. Ale silnik to malina. Kosić będzie rocznie ok 30ha u mnie i mam nadzieje że coś na zarobek pojadę. Jak przywiozę tą sieczkarnie to wrzuce fotki. Sami ocenicie czy warto było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

to czekam na fotki.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Może troche nie w temacie co myślicie o sieczkarniach NH niedaleko ma 2205 i nieźle chodzi silnik DAF 360 kM

 

Co mogą oznaczać litery CP w typie np 2305 CP ??

 

Zna ktos jakąś stronke z danymi technicznymi sieczkarni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

New Hollandy ponoć też dobre sieczkarnie-tak słyszałem o serii 1900. Niewiem jak tam inne. Ale i tak bym wybrał Claas'a zamiast NH - części są bez problemu dostępne a i wogóle claas'y sprawdzone sieczkarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Chcesz kupic nowa sieczkarnie? Nowy claas kosztuje minimum 500 000zł. Nie warto kupowac nowego chyba że siejesz 500ha kukurydzy. ja kupilem za 6500euro i działa jak pszczółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

no bo robiłem próbe. wiadomo-okaże sie wszystko jak zacznie hektary kosić, ale silnik i wogole wygląda idealnie. 320KM mercedes i zero wycieków, paski nowe, pick-up z 97r używany jeden sezon, a tak tanio kupilem bo francuski farmer myślał że jest poważna usterka w niej- okazało się że SZCZUR przegryzł wiązke kabli w pulpicie. zrobiłem i wszystko gra i chodzi jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Jak tylko odzyskam pożyczony aparat to będą fotki, a w sezonie na pewno nie zabraknie filmu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

690 dardzo fajna maszyna z tym ze przy tym silniku tylko i wylacznie kemper 3m lub przystawka rzedowa 4...wydajnosc na dobrych polach przy dobrych transportach mozna zrobic ok 1,3-1,5ha......z tym ze ok 20litrów idzie ja miałem gniotownik i to bym polecał....procent nienaruszonego ziarna nie był wiekszy jak 3-4%. A wiec maszyna warta uwagi i polecenia


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Już wiem co znaczy w NH CP oznacza że ma gniotownik w przyszłym tygodniu powinna być u mnie 450 kucyków , heder 6 rzędow +pickup , napęd 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1
690 dardzo fajna maszyna z tym ze przy tym silniku tylko i wylacznie kemper 3m lub przystawka rzedowa 4...wydajnosc na dobrych polach przy dobrych transportach mozna zrobic ok 1,3-1,5ha......z tym ze ok 20litrów idzie ja miałem gniotownik i to bym polecał....procent nienaruszonego ziarna nie był wiekszy jak 3-4%. A wiec maszyna warta uwagi i polecenia

 

 

No 20 litrów to lekko pójdzie. A juz niedługo trzeba się wziąć za przesmarowanie sprzetu i założenie hederu do kuku bo juz niedługo w pole;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes626    0

witam mam pytanie czy wie co jest przyczyna opadania hedera ? i jak powinno sie uzywac prawidłowo hedera przy koszeniu kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturkupka    0
witam mam pytanie czy wie co jest przyczyna opadania hedera ? i jak powinno sie uzywac prawidłowo hedera przy koszeniu kukurydzy

 

jezeli opada wolno to może być winny tylko rozdzielacz (moze jest jakis opiłek lub brud i mozna go może przeczyścić )

ewentualnie jeżeli opada szybko to może go opuszczać system automatyczej wysokości cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes626    0
jezeli opada wolno to może być winny tylko rozdzielacz (moze jest jakis opiłek lub brud i mozna go może przeczyścić )

ewentualnie jeżeli opada szybko to może go opuszczać system automatyczej wysokości cięcia.

 

wlasnie ze opada szybko i jest potem problem z podniesieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj