ajer12

Problem z siatka w metal fach z562

Polecane posty

ajer12    2

Wtam mam problem z siatka w metal fach z562. Problem jest tego typu ze pod walkiem ktory wrzuca sznurek do komory po 5 bel nabija mi material prasowany, przez co walek az goracy sie robi, malo tego po dluzszym czasie tyle tego sie zbiera ze nie daje siatki opuscic na walek, nastepnie jesli pojde wrzucic siatke do komory to po owinieciu nie ucina jej bo materialu tyle napycha ze az przeciw noz wygina. Ta goma co w komorze pod walkiem jest nic nie daje, ciagle przez nia material przechodzi i mi tylko prace komplikuje. Wczoraj az musialem sznurkiem zaczac owijac bo juz mi cierpliwosc sie skonczyla. Blagam pomozcie bo nie po to kupowalem nowa prase zeby teraz sie meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Miałem to samo ;) Wywal tą gumę co jest w środku, te wszystkie blachy co są od środka i będziesz miał spokój, materiał swobodnie przeleci sobie tamtędy, ale żadna guma go nie przyblokuje i się nie będzie zapychać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajer12    2

Ale jak gume wywale to nie rozwiaze proplemu bo nadal bedzie zapychac otwor ktorym siadka jest podawana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Podepne sie do tematu-mam w.w belownice i mam w niej pewien problem. Podczas zbierania jakiegos materialu na polu w trakcie jazdy chce podniesc troche podbierak do gory,na panelu sterowania przelanczam hydraulike na podbierak i podniose go ile trzeba ale w tym momencie luzuje sie blokada komory-komora odchyli sie do tylu i juz nie mozna jej domknac spowrotem tak jak sie zamyka przy pustej komorze co w rezultacie prowadzi do wyrzycenia zebranego materialu i trzeba go zbierac jeszcze raz. Wszystkie te prasy tak maja czy w mojej tylko cos puszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gladius
      Witam wszystkich!
      Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki
       
    • Przez Tommekpol
      Prasa sprzedana może bedziemy mieli w dobrym stanie Sipma Z-279/1. Wiązanie sznurkiem i siatką. Po przeglądzie. Rok 2009. W czwartek będę wiedział.
    • Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj