franek812

Jak nauczyć psa zaganiać krowy?

Polecane posty

franek812    16

Witam. Posiadam posiadam psa i suczkę, coś w stylu labradora, i pies w tamtym roku ładnie zaganiał krowy , a w tym roku nawet nie tknie krowy, natomiast suczka ma 6 m-cy i również nie ma chęci ganiać krów. Co zrobić aby je zachęcić do zaganiania krów? jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

może bierz na smycz psa jak będziesz zaganiał sam krowy i po kilku razach sam pies będzie biegał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Po pierwsze jest na forum osoba która szkoli psy pasterskie, skontaktuj się z nią

Po drugie przeczytaj do czego wyhodowano rasę labrador i jakie ma predyspozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek812    16

Z tego co wiem to labrador to taki pies dla dziecka, typowy pieszczoch, ale mój nie jest z czystej rasy tylko mieszaniec, ale w zeszłym roku zaganiał, ale w tym roku wogóle nie ma chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Wszystkie psy można nauczyć zaganiania zwierząt tylko troche trzeba w to włożyć pracy, sam miałem dobermana co zaganiał owce, obecnie jest owczarek niemiecki tylko do dobermana dużo mu jeszcze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

niestety czasem ciężko przeskoczyć genetykę- jak pies nie chce to go nie zmusisz niestety- można coś udoskonalić, ukierunkować, wykształcić ale na początek pies musi chcieć coś robić- jedne ganiają, inne się wpatrują inne chodzą krok w krok ale coś robią i to jest baza. Jak nie interesują go krowy to nic nie zrobisz, czasem owszem można zachęcić psa by zrobił coś dla ciebie bo go prosisz o to ale to dużo pracy i potrzeba odpowiednich relacji.Wwielu rasach jest co nieco z psa pasterskiego ale w labradorach stosunkowo mało- zresztą w owczarkach niemieckich niewiele więcej- przez internet mogę się troszkę powymądrzać ale pomóc raczej nie bardzo- nie wiemy czy przestał bo przestało go to bawić, czy spotkało go coś niemiłego, zaczął się bać, jest grzeczny i nie gania zwierząt itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

gucik131 - ma racje. Ja mam owczarka to jest złoto nie pies ja z roweru nie schodzę, nic do psa nie mowie on sam daje sobie rade nawet z 40 sztukami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj