Zaloguj się, aby obserwować  
Xeon

Usytuowanie nowej obory na działce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xeon    4

Witam,

Planuję postawić oborę (uwięzową) na 30-36 krów dojnych. Obecnie posiadam starą oborę, w której trzymam 10 krów dojnych.

Obecną oborę chcę przerobić na dojarnię. Oborę chciałem tak usytuować, aby móc połączyć ze starą częścią, przeznaczoną na dojarnię.

Załączam szkic sytuacyjny rozmieszczenia budynków z zaznaczoną oborą (na pomarańczowo i niebiesko)

szkic_1.jpg

 

Co do samej obory, to interesuje mnie coś takiego (bez dojarni): http://www.agroprojekty.pl/upload/projekty/b48d20ef511cd7ab09284a7477a29033.jpg

Jednak w żaden sposób nie pasuje, żeby zmieścić je zaznaczonych miejscach.

Uważam, że 15,6m szerokości to za dużo. Wg. mnie można by ją zwęzić do 14,5 - 14,8m jednak nadal nie upchnę jej w zamierzonych miejscach.

 

 

Poradźcie proszę co i gdzie można zmienić, aby miało to ręce i nogi?

Oczywiście są to na razie wstępne przymiarki.

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Nie ma szans - budynki zaznaczona na czarno już stoją (w tym płyta). Jedyne czego mogę się pozbyć, to szopa, w której i tak nic konkretnego nie ma (poza bałaganem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuniu    1

w miejscu starej szopy nowy budynek połaczyc ze stodoła i rozszerzyc do podworza a przejazd przeniesc za stodołę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

jaką szerokość ma droga przejazdowa między stodołą a oborą? czy możesz dojechać do płyty od strony starej obory? jak tak to wywal szopę, zbuduj tam oborę, połącz ze starą i będzie gitarka ;)

ale nie wiem, jak u Ciebie z kiszonkami etc, będziesz miał je jak łatwo dowozić?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Wrzucam szkic ze wszystkimi budynkami - to bardziej zobrazuje Wam sytuację:

szkic2.jpg

 

Jak widzicie wyjazd z podwórza za stodołą jest niemożliwy - droga wyjazdowa musi zostać jak jest. Nie mogę jej nawet zwęzić, bo będzie za ciasno.

 

Myślałem też nad dobudowaniem obory od w miejscu starej szopy, ale to też nie wypali, bo:

- obora miała by tylko 20m bez szansy ew. przedłużenia w przyszłości

- na szczycie stodoły są garaże, i dodatkowo piwnica - są one potrzebne

 

Jeżeli chodzi o płytę, to tam gdzie pogrubiona kreska jest ścianka. Z pozostałych trzech stron jest do niej dojazd.

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Stawianie obory z jednym rzędem krów jest nieekonomiczne i trochę kłopotliwe w obsłudze - także taka opcja odpada.

 

A co myślicie o projekcie: Pojekt WA-002

Chodzi mi w sumie o samą oborę bez dojarni. Może można coś tam zmienić/poprawić/ulepszyć - więcej głów=więcej pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj