Adam16482

Głośniki i radio Zetor 7745

Polecane posty

Adam16482    3

Doradźcie mi jakie złożyć głośniki i radio do zetora 7745,ale żeby było wyraźnie słychać jak ciągnik chodzi na wysokich obrotach np. w orce na głęboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

głośniki jakieś 10-13 cm średnicy a radio najlepiej jakiegoś baardzo starego Blaupunkt'a albo Philipsa i to powiedzmy dedykowanego do jakiejś marki. Bardzo dobrze odbierają stare radia montowane w oplach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Przy wyborze głośników ogranicza Cię tylko wielkość otworów montażowych. W Ursusie 4514 mam małe 2 drożne głośniki o średnicy 10cm. Firma nijaka ale spełniają swoje zadanie. Zazwyczaj po 2-3 latach głośniki do wymiany, ale ich koszt to 15zł na sztukę. Kiedyś miałem oryginalne Pioneera, ale wytrzymały tyle samo co tanie niemarkowe. Kurzu i wilgoci poza specjalistycznymi głośnikami to żaden nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Mam zetora 7211 i zastanawiam się nad założeniem radia głośników i musiał bym też antenę zamontować. Chciałem spytać jaki jest otwór na radio i na głośniki żeby nie wycinać najlepiej wcale. A i gdzie macie antenę przymocowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam16482    3

Żaden zetor nie ma otworu na radio ani głośniki,kto chce radio i głośniki założyć to sam wycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Jak to żaden? mój 5211 z 86 r ma oryginalne mocowanie do starego typu radia które przerobiłem na nowe i otwory do głośników w blaszce pod obiciem, jedynie w obiciu trzeba ładnie wyciąć i miejsce było, zauważyłem po otwarciu dachu dopiero, na dwa głośniczki tzw "jajeczka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mój z 87r ma tylko 1 wejście na głośnik z prawej strony. A co do zasięgu to różnie z tym bywa. Ja kupiłem kaseciaka DALCO nowego za 50 zł. Podpinam kasetę do niego uchwyt na komórkę i słucham co chce ale strasznie kiepska jakość nie polecam tego.

 

A co do zasięgu. Nie wiem czy to wina radia czy anteny, ciężko złapać stację. Antena kupiłem w sklepie za około 30 zł do tego wzmacniacz anteny, i antena ma też masę do kabiny ciągnika. Ale dalej kaplica. Na zakrętach lub zmianie kierunku jazdy cichnie albo czeszczy holera wie co... Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

którędy pociągnąć kabel z akumulatora do radia ? bo nie ma tam stałego prądu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Kable idą w przednim lewym słupku kabiny i najlepiej tamtędy przeciągać dodatkowe kable. Chcesz dołożyć plus który będzie jeszcze przed wyłącznikiem masy?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

prowizorycznie z tylnej wycieraczki i tak nie dzialala.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ja w 7340 podpiąłem się pod jeden z kabli przy bezpiecznikach, pociągnąłem do wolnego gniazda bezpiecznika, bezpiecznik, i dalej kabel szczeliną przy hamulcu przyklejony silikonem do kantów kabiny i w górę po słupku a dalej przecisnąłem za roletą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel na zasilanie radia jest w zetorze.wychodzi on z tej wiązki co idzie do zasilania świtełka wewnątrz kabiny ( czerwony kabel to prad). Czyli pod tymi trzeba przełącznikami (nawiewu, wycieraczki przedniej i tyleniej) Problem radia u siebie rozwiązałem :D wymieniłem na nowe keenwooda za 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Z prawej strony kabiny szerokiej jest przygotowane miejsce na owalne głośniki 4x6" 100mmx155mm. Jakie można wstawić tam największe okrągłe głośniki (na jakie pozwala przegroda)?

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U mnie były okrągłe 10 cm w dość rozbudowanej maskownicy jak już kupowałem ciągnik. Zamiast nich wcisnąłem 13 cm bez żadnych osłon. Na większe trzeba by otwór przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj