Gość Profil usunięty

byki do 24 miesięcy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, ostatnimi czasy co raz więcej słyszę o tym, że od czerwca byki powyżej 24 miesięcy będą tańsze.Słyszeliście coś o tym? Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

tzn. chyba jeszcze tańsze ;) przecież obecnie bydło powyżej 24 miesięcy jest tańsze nawet o złotówkę, z miesiąc temu w TPR był o tym artykuł nawet


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jest bycza górka zakłady mają w czym wybierać i stawiają takie warunki jakie im pasują sprzedawałem tydzień temu to zwracał uwagę jaki był wiek zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja już bydła nie mam to mi to lotto, na świniach lepszy interes bo 3x ukarmisz za ten czas od prosiaka do tucznika i 3x tyle grosza za ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Rozumiem że patrzył na datę na paszporcie czy inaczej sprawdzał???

No dobrze powiedziane - data na paszporcie a faktyczny wiek to 2 różne sprawy Czemu? Otóż szwagier pracuje w firmie handlującej bydłem - potężna firma, która działa na terenie całego kraju i jak mówi co tam się wyrabia? Mówi że cały czas zamieniają kolczyki dla bydła aby tylko im bardziej pasowało odnośnie wieku A w razie kontroli z weterynarii to pakują sztuki które aktualnie coś mają nie tak z papierami na samochód , który jedzie kilka kilometrów dalej i czeka na koniec kontroli a potem wraca Ale oczywiście na tych procederach najbardziej dostaje w d... zwykły niewinny rolnik bo czegoś tam nie dopatrzy a ci potężni to łamią prawo jak chcą I teraz nie daj Boże wynajdą jakąś chorobę u byka któremu zamienili kolczyki i dostanie niewinny rolnik Tak to działa w POlsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Coś w tym jest. Ale w zasadzie nie wiem czemu tak jest, mięso od starszego byka jest niby gorsze?Raczej nie.

 

W kalkulatorze ESU:

Byczki w wieku 1-2 lat : 1200

Opasy w wieku 2 lat i więcej : niecałe 400.

 

Nie tylko zakłady mięsne gorzej cenią starsze sztuki, ale Unia też. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy a mi ostatnio wujek mówił że rozmawiał z jednym właścicielem bardzo dużej ubojni i on mu powiedział że te całe podziały na wiek 24,30 itd to tylko wymysł handlarzy i naganiaczy bo przecież ubojnia i tak sprzedaje półtusze a nie byczka 24 czy 30 m-cy, więc jej to obojętne ile miał lat :blink: i co wy na to koledzy? proszę wypowiedzcie się na ten temat.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No ja jako laik jedyne wytłumaczenie widzę w tym że ubojnia klasyfikuje takie półtusze w niższej klasie i niższej cenie ale słysząc o tych aferach to tak się zastanawiam jak przebiega proces takiej klasyfikacji i czy ktoś to kontroluje? Ale mogę też dodać że u nas w sklepie jak sprzedawali mięso wołowe to wisiała na gablocie informacja z numerem stada z jakiego pochodziło bydło więc jakieś tam informacje są przypisane do tej sprzedawanej półtuszy ale czy jest tam wiek to tego nie wiem i wątpię w to Wyznacznikiem ceny jest za to na pewno klasa mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Wydaje mi się, że ma to związek także z badaniem bydła na BSE. Niby w Polsce bydło bada się od 72 m-cy, ale np. Rosja wymaga, żeby badać, nie pamiętam dokładnie, ale chyba od 30 m-cy. Nie wiem jak jest teraz, ale wcześniej za takie badanie musiała płacić ubojnia, a to ponad 150 zł. Wiec jeśli mięso idzie na eksport, to wolą kupić w niższym wieku i nie badać. Pomijam oczywiście jakość mięsa od młodego i starszego bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a konkretnie jest to gdzieś zapisane? prawo daje taką możliwość zmniejszania ceny za starsze bydło? reguluje to jakaś ustawa?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Jaka ustawa? :mellow: Zakład sam ustala jakie bydło skupuje i po jakiej cenie. Ty najwyżej możesz mu nie sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Wszystko zależy jakie ma się sztuki...... Nie ma czegoś takiego jak niższa cena powyżej 2 lat, do 30 msc można bez problemu sprzedawać i nie trzeba mieć badań na BSE, jak widzą ładne mięsne byczki to nie patrzą na wiek, tylko biorą od razu, bo na takich najlepiej zarabiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Witam mam 2 byczki hf w wieku 27 miesiecy i tu pytanko czy handlarz nie bedzie marudzil ze maja powyzej 2 lata .Slabo rosly,ale od niedawnala na nie ladnie wchodzi masa i chce jeszcze je troche potrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ile Ci ważą?? bo mam jednego hf rok ma i 300kg wagi i się zastanawiam czy nie trzeba go będzie jeszcze z rok trzymać bo słabo rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

maja okoloj 600kg ale dzis dzwonilem do handlarzy to cena bykow hf to od 6 do 6.5 netto i spadla od zeszlego tygodnia i w dodatku ten pomor afrykanski zmaga spadek cen , i nie wiem co robic?przetrzymac tak do 29 miesiecy na lepsza cene? paszy mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro masz paszy to lepiej przetrzymać. Przecież co ma pomór świński do cen bydła. Sam mam 3 jałówki i czekam do żniw, w tej chwili mają 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ano ma w zeszlym tyg byki hf byly 6.5-6.7 netoo a dzis 6,5 max wiec te afery to naczynia powiazane , ale mi wlasciwie chodzi czy te byki po 27 miechow zaplaca normalnie?

 

ano ma w zeszlym tyg byki hf byly 6.5-6.7 netoo a dzis 6,5 max wiec te afery to naczynia powiazane , ale mi wlasciwie chodzi czy te byki po 27 miechow zaplaca normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

To zależy od odbiorcy. Najlepiej gdybyś zadzwonił do podmiotu, który odbiera od Ciebie towar i zapytał. Jedni chcą do 24 miesięcy a inni do 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Niektórzy za powyżej dwóch lat dają niższą cenę. A co do tego pomoru to teoretycznie cena bydła przez to, że ze świniami słabo powinna rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj