piotr6340

Czym się różnią Ursus 3512 a MF 255

Polecane posty

małopolska    0

2812 jest z 1993 roku a oram na siłowej bo śa spore góry tu masz link i tam jest zdjęcie mojego www.agrofoto.pl/gallery/user-503-last-uploaded-pics-cat-0-pos-21.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanin    3

Nie zgadzam sie z toba [karol5],ja mam mf255 i c-360,a mialem tez krotko 3p.Fakt teraz juz nie orze nimi bo mam mtz82.Ale kiedy jeszcze nimi oralem to niestety w 3skibach mf odpadal w tych samych warunkach.Natomiast do siewnika 3m i opryskiwacza 412lm nie ma lepszego.Ja swojego mf zniszczylem w prasie z-244,a sasiad do tej pory smiga 3p w prasie i nic sie nie dzieje,Co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

do mf 255 prasa z-244 to jest pestka :unsure: chyba w czymś innym go wykończyłeś prasa ta nie jest taka mała ale da sobie rade beż problemu ja mam MF 255 i sprawuje się super jak na te gabaryty i moc może masz felerny model :(


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanin    3

Jestes w bledzie,nie wiem ile ty kostkujesz rocznie,ale ja robilem swojego czasu ok.150ha slomy+ jakies 50 siana,Rzecz jasna u siebie i zarobkowo.Teraz chodzi w niej C-360 i jest git.MF255 jest za lekki do niej,prasa wprowadzala go ruchy przod/tyl i wysiadl po 6 latach,ale sasiedzi i tak sie dziwili ze tak dlugo wytrzymal w takiej robocie.A po remocie lata jak ta lala w siewniku,owijarce,opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
nie zgodze sięz tobą bo w 2812 /mf235 są hamulce bębnowe a nie tarczowe mokre jak w mf255/3512 inny jest most i nie ma w skrzyni takiej 20 pare centymetry wstawki przez to ciągnik jest krótszy

 

W FM 255 jest teń 20 paro centymetrowy łącznik.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przecież napisałeś "i nie ma w skrzyni takiej 20 pare centymetry wstawki przez to ciągnik jest krótszy"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Ja mam MF 255 z 88 roku czyli ma 19lat i zrobiłem nim 12000MTH remont silnika był dokładnie po 7500tys MTH a do tej pory nie miał wogóle poza tym nic robione i wiem na 100% że 235 i 255 nie powinny być wogóle porównywane wytrzymałościowo bo nowe 2812 i 3512 moi sąsiedzi porobili pomiędzy 1500 - 3000MTH i normalnie wyglądają jak mój 255 po 12000MTH a nawet gorzej liczne przecieki wymiany tarczy sprzęgła a ja niewiarygodne mam wszystko od nowości prócz opon bo są czwarte i jedna generalka silnika, jak ktokolwiek się zastanawia nad zakupem to lepiej 5 lat starszy 235 lub 255 niż ten nowszy bo go przeżyje... Pozdrawiam może jestem stronniczy ale nie spotkałem się jeszcze z bezawaryjniejszą maszyną jest nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Zgadzam się z tobą @ Krzysiu @ traktory firmy MF to maszyny nie do zajechania jak do mnie to super sprzęt i nie zgodzie się z opiniami negatywnymi stosunku do MF 255

MF 255 to jeden z najlepszych ciągników


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@piotr6340 " MF 255 to jeden z najlepszych ciągników "

 

zwłaszcza po względem widoku z siedzenia do tyłu i wsiadania i wysiadania z za kółka :huh:

 

 

Remont silnika po 7500 mth ( też u siebie przy podobnym przebiegu silnik w MF 255 ) ale liczone przy 1500 obr silnika czyli porównójąc z 360 to w 360 powinniem robić przy 6000 mth a nie robiłem i na dodatek MF 255 nigdy u mnie nie dostał tak po garach jak 360

 

Musze też coś o swoim dobrego powiedzieć nic oprócz kapitalki sinika i założenia tulejki do przodu przy nim nie robiłem , musze teraz zrobic mechanizm kierowniczy bo luzy już są spore

 

Mam 2 MFy i ojciec żadnym nie jeździ bo mówi że to nic nie warte ciągniki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

@ Piootr nie wiem jak twoje MF ale mój sprawia się super 5 lat kemu miałem c 360 i wiem co jest warty  jedyną zaletom jest wielkie picie ropy :( i piękny ryk silnika :huh: nie mowie że C 360 jest gorszy od MF 255 ale i na pewno C360 nie jest lepszy od MF 255 więc nie mów że firma MF nie robi solidnych ciągników nie tylko ,, po względem widoku z siedzenia do tyłu i wsiadania i wysiadania z za kółka” Kiedy spojrzeć na Ursusa 360 to nie jest taki rewelacyjny :(

 

PS: piootr nie wiesz czemu firma URSUS wykupiła licencje od firmy MF na traktory i do tej pory są składane w Polsce


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

PS: piootr nie wiesz czemu firma URSUS wykupiła licencje od firmy MF na traktory i do tej pory są składane w Polsce

 

wiem czemu kupiono MF licencje bo taka decyzja zapadła na KC PZPR :huh: chociaż ursus miał gotowy projekt ciagników modułowych na bazie 330 4 i 6 cylindrowych a francuzi mieli wybudować do ich produkcji fabryke pod klucz

 

PS wolałbym mieć 330 4 cylindrową jak 360 albo MF 255 :(

 

 

Jeżeli wg ciebie lepiej jest wsiadać do MF 255 jak do 360 to twoja sprawa

 

jeśli chodzi o spalanie w 360 to u mnie nie jest tak źle a MF 255 jak się mu przyciska gaz pali niewiele mniej , w lekkich robotach mniej spali

 

Jeśli chodzi o robienie solidnych ciagników przez MF to kupiłem w 2003 r nówke u korbanka i raczej nie mogę powiedzieć że jest solidnym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Między MF 255 a ursusem 3512 nie ma prawie żadnych różnic.Ja wolałbym bardziej MF 255 niż C-360 dlatego że można dźwigać przyczepę Mf 255 gdy silnik jest niżej niż przekładnia a C-360 gdy jest trochę z górki nie można dźwignąć ani podnośnika ani przyczepy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5714    0

zgadzam sie z opiniami niektorych ze mf 255 to ciagnik nie do zajeżdzenia niestety w moim padł silnik brał litr oleju na dzień orki po tym jak podczas kopania ziemniakow pękł przewód od filtra do głowicy i troche sie kurzu nałykał :lol: mam w nim tura i podoba mi sie bo jest bardzo zwrotny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek828    0

Mój MF 255 jest spoko tylko ma 3800 mth i juz zaczyna brać olej i z pos miarki mu wysadza przy ciezkiej robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

karol5 żeby zrobić z 2812 47km Czyli 3512 trzeba założyć przekładnie przy felgach od dużych kół. 3512 takie mają i przez to mają 47KM przyjrzyj się to zauważysz , niestety nie wiem ile to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli zwolnice planetarne... wraz z ukladem hamulcowym [tarczowym].

A dotego należy zamontować korpus pomiędzy skrzynią biegów a tylnim mostem.

Mechanik mi mówił że zamotnowali to po to żeby ciągnik przy tej mocy miał większy roztaw osi, przez co jest stabilniejszy np. w czasie orki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

mój 255 po 5 latach miał remont silnika tylko w dupe dostawał porządnie ale tak to naprawde godne uwagi traktorki tyle ze ta hydraulika ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mój MF 255 jest spoko tylko ma 3800 mth i juz zaczyna brać olej i z pos miarki mu wysadza przy ciezkiej robocie

W moim sama zmiana pierścieni pomogła, ale żeby coś stwierdzić trzeba rozebrać. Jak silnik był docierany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj