Maniek1Excalibur

Kubota B2230- Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Posiada ktoś lub coś słyszał o Kubocie B2230?

 

Macie jakieś opinie, spostrzeżenia, doświadczenia?

Rozpatruję dla ogrodu, może ok. 0.5 ha pola uprawnego i może jakichś usług.

 

Jeśli ktoś coś wie proszę pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pole uprawne (maks 0.5ha), prace w ogrodzie/gospodarstwie, czasami coś wykopać turem, wyrównać teren, czasami drewno z lasu przywieźć (nieduże ilości), coś poodśnieżać... Ogólnie to wszystkie prace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hymeneal    0

Jeśli nie potrzebujesz mocy na WOM, nadają się nawet i słabsze/mniejsze ciągniki. Bez wahania polecam. TUR kubota (drogi) czy innej produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem. Kubota chyba nie jest samopoziomujący prawda? Kosztuje chyba ok 20 tysięcy...

Może napisać do producenta turów do traktorów Jinma bo widziałem, że mają samopoziomujące za 11 tysięcy. Ewentualnie kupić produkowany przez importerów typu Traktormix, Traktorki BOSS itp. I dorobić samopoziomowanie. Troszkę by się pomyślało i byłoby ok za ok 6 tysięcy. Chyba, że oni też robią samopoziomujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hymeneal    0

Oryginalny nie jest samopoziomujący, na szczęście tego nie potrzebuję. Joystick którym się steruje działa we wszystkich płaszczyznach tak że sam sobie poziomuję. Na łyżce jest blacha wskazująca poziom.

 

 

Tutaj filmy z małym ładowaczem i traktorkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=XwU9ilCPXds

 

http://www.youtube.com/watch?v=8VQpnxMA7wI

 

 

Szybkie pozbywanie się / zapinanie - zaleta. Cena - wada.

Edytowano przez Hymeneal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hymeneal    0

Ceny małego markowego sprzętu są wysokie. Mały rynek, mały popyt. Za zachodnią granicą czasem wychodzi taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hary6400
      witam, planuje kupno ciagnika z turem . ciagnik bedzie wykorzystywany w moim gospodarstwie jako pomocniczy , potrzebuje ciagnik ktory mało pali jest zwinny i mało awaryjny do tura lepiej zeby mial rewers elektrohydrauliczny
      szukam czegos mlodego , moge wydac max 130 tys
       
      prosze was o pomoc ( z gory mowie odpada belarus czy mtz czy claas) ;-)
       
      jak dotąd znalazlem 
      Deutz-Fahr Agrofarm 85co mi o nim powiecie wady zalety?/ spalanie??
       
      z gory dziekuje za pomoc ;-)
    • Przez AGROberry
      Witam. Mamy zamiar razem z tatą kupić ciągnik do plantacji truskawek i malin. Co myślicie na temat tych dwóch traktorów? Najbardziej interesuje mnie awaryjność i spalanie.
    • Przez SZKOPSSON
      Witam użytkowników, od niedawna stałem się właścicielem ciągnika wyposażonego w filtr dpf, w związku z tym mam do was kilka pytań:
      1. jak problematyczne jest wypalanie filtra dpf w waszych traktorach?
      2. czy już ktoś się tego pozbywał ?
      3. Co sądzicie o tego typu uszlachetniaczach do paliwa wspomagających wypalania filtra http://k2.com.pl/mycie-wstepne/product/2693-k2-dpf-50-ml lub http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/dpf-cleaner-regenerator/
      Jeśli chodzi o mnie to uważam takie dodatki za bardziej bezpieczne niż np. http://k2.com.pl/component/ssproducts/product/2711-k2-dpf-cleaner-500-ml którego to używa się bezpośrednio w filtrze.
      No i ostatnie pytanie czy w związku z faktem posiadania ciągnika z dpf, aby ułatwić wypalanie/lub minimalizować ryzyko zapchania używacie paliw premium, a jeśli tak to czy później nie macie problemów ze zwrotem akcyzy, bo dajmy na to na fakturze będzie pisać ON premium/power a nie samo ON, a ustawodawca nie przewidział takiego zapisu w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego.
       
    • Przez bartosz0013
      Witam,
       
      Kupiliśmy Kubotę M6060 66koni i chcemy do niej dokupić jakiś agregat ścierniskowy bądź talerzówkę.
      Co będzie lepsze? 
      Ziemie 3-4 klasa, uprawiamy zboża i rzepak. 
       
      Jeśli "gruber", to znaleźliśmy taki na 4 łapy z zabezpieczeniem ślimakowym firmy EURO MASZ. Jak takie zabezpieczenie się sprawdza? Różnica w cenie jest około 2000zł między ślimakowym a sprężynowym. Kołkowe zabezpieczenie raczej nie wchodzi w grę, bo pola są dość kamieniste.
      A może lepsza będzie talerzówka ? 
       
      Której firmy maszyna będzie najlepsza (znaczy najlepszy stosunek jakość/cena) ? 
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
       
        zastanawiam się nad zakupem kubota m9960. Ten ciągnik będzie pracował głównie przy pracach zielonkarskich - zgrabiarka, kosiarka, owijarka samozałodowawcza oraz w przyszłości zostałby dołożony tur do zwożenia balotów. Interesują mnie plusy i minusy tego ciągnika chodzi mi tutaj głównie o opinie ich użytkowników. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj