Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Posiada ktoś lub coś słyszał o Kubocie B2230?

Macie jakieś opinie, spostrzeżenia, doświadczenia?

Rozpatruję dla ogrodu, może ok. 0.5 ha pola uprawnego i może jakichś usług.

Jeśli ktoś coś wie proszę pisać :)

Pole uprawne (maks 0.5ha), prace w ogrodzie/gospodarstwie, czasami coś wykopać turem, wyrównać teren, czasami drewno z lasu przywieźć (nieduże ilości), coś poodśnieżać... Ogólnie to wszystkie prace ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Hymeneal    0

Jeśli nie potrzebujesz mocy na WOM, nadają się nawet i słabsze/mniejsze ciągniki. Bez wahania polecam. TUR kubota (drogi) czy innej produkcji?

właśnie nie wiem. Kubota chyba nie jest samopoziomujący prawda? Kosztuje chyba ok 20 tysięcy...

Może napisać do producenta turów do traktorów Jinma bo widziałem, że mają samopoziomujące za 11 tysięcy. Ewentualnie kupić produkowany przez importerów typu Traktormix, Traktorki BOSS itp. I dorobić samopoziomowanie. Troszkę by się pomyślało i byłoby ok za ok 6 tysięcy. Chyba, że oni też robią samopoziomujące.

Hymeneal    0

Oryginalny nie jest samopoziomujący, na szczęście tego nie potrzebuję. Joystick którym się steruje działa we wszystkich płaszczyznach tak że sam sobie poziomuję. Na łyżce jest blacha wskazująca poziom.

Tutaj filmy z małym ładowaczem i traktorkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=XwU9ilCPXds

http://www.youtube.com/watch?v=8VQpnxMA7wI

Szybkie pozbywanie się / zapinanie - zaleta. Cena - wada.

Edytowano przez Hymeneal

Hymeneal    0

Ceny małego markowego sprzętu są wysokie. Mały rynek, mały popyt. Za zachodnią granicą czasem wychodzi taniej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez brutus44
      Cześć
      Chce kupić ciągnik pomocniczy na małe gospodarstwo zamiast c330.Do opryskiwacza 600 l ,rozsiewania nawozów, itp.Ma pracować w ziemniakui buraku cukrowym .Ciagniki te są moim zdaniem podobne i podobna jest cena.Pomożcie bo zostało mi 48 godzin do namysłu i prawie już z tego powodu już nie spie.Możecie podawać inne propozycje-ale skłaniam się ku tym 2 marką -a konkretnie ku koreanczykowi z powodu większej masy,wiekszej pompie i szybszej skrzyni
    • Przez Iluminator123
      Witam.

Mam zamiar kupić niedługo tur do traktora Kubota M110GX. Co sądzicie o turze tej samej marki co traktor?? Czy tury Kubota dobrze się sprawują, czy może polecacie jakiś inny? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
    • Przez stachanowiec1980
      Informacja ze strony dystrybutora marki Kubota:
      Sezon pokazów polowych i lokalnych targów rolniczych rozkwita wraz z nadejściem maja! W najbliższych tygodniach maszyny marki Kubota będzie można obejrzeć w całej Polsce. Serdecznie zapraszamy!

8.05 – Błonie - woj. mazowieckie – Diler Rolmech - Dzień otwarty w firmie Rolmech Błonie dla branży komunalnej
      11.05 – Sochaczew – woj. mazowieckie – Diler Polsad - XXI Targi Rolne i Przedsiębiorczości
      10-11.05 - Kowalewo Pomorskie – woj. kuj.- pom. – Diler Chemirol - II Targi Agro-Farma
      11.05 – Kaczki Średnie – woj. wielkopolskie – Diler Polsad - Pokaz w Zespole Szkół Rolniczych
      11.05 – Samborzec – woj. świętokrzyskie – Diler Rol-Gos - Święto Kwitnącej Jabłoni
      16-18.05 – Kielce – woj. świętokrzyskie – Diler Asco - Targi Autostrada
      17.05 – Lipno – woj. lubelskie – Diler Rolmix - Dzień Kwitnącej Jabłoni
      18.05 – Łąck – woj. mazowieckie – Diler Polsad – Giełda Rolnicza
      24-25.05 – Kościerzyn – woj. łódzkie - Diler Polsad - XXIV Targi Rolniczo-Ogrodnicze
      24.25.05 – Szepietowo – woj. podlaskie – Diler Gama - Targi Zielona Gala
      24.25.05 – Bielice – woj. kuj.-pom. – Diler Chemirol - Regionalne Targi Rolne
    • Przez Pawelten
      Witam

zastanawiam się nad kupnem jakiegoś ciągnika około 110 km, który będzie zwrotny i oszczędny i oczywiście w miare mało awaryjny. Chciałbym taki ciągnik przeznaczyć głównie na koszenie łąk usługowo mulczerem, przy takiej pracy ważna jest mała awaryjność zwrotność no i ekonomia. Słyszałem troszeczke o marce Kubota, że to są dosyć oszczęne i solidne , oczywiście jak bym miał kupować to nowy model z dofinansowania z kredytem. Ale cały czas chodzi mi po głowie by kupić coś bardziej sprawdzonego, na przykład o ferkussonach , seria 4xxx i 6xxx że są to solidne maszyny,ale zależy od kogo i w jakim stanie się dorwie. Wydaje mi się że ich mocną stroną są silniki prekinsa, strasznie oszczęne. Znajomy powiedział mi że takie silniki montowano także do ciągników marki Case , ale nie mogę nigdzie znależć w jakich modelach dokładnie. Fajnie by było jak by ktoś kto ma któryś z tych ciągników bądż dużo o Nich słyszał się wypowiedział, bo na prawdę nie wiem co robić ;p
      Rolnicy czekam na wsparcie
    • Przez TIP
      Witam, czy ktoś z Was korzystał może z nowego finansowania fabrycznego kubota? Chodzi mi o ofertę 50x50 lub 4x25%, podobno oprocentowanie wynosi 0%. Czy ktoś może potwierdzić ,że jet tak jak piszą i czy takie finansowanie może podlegać pod zwrot z modernizacji z UE?