pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Tak jak kolega wyżej pisze i talerz zdjęty. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldmar    0

Dziekuje Panowie, moze sprecyzuje o co mi chodzi........przystawialem sie do tych srob imbusem ale za nic w swiecie nie moge ich odkrecic nie wiem czy nakretki po drugiej stronie sa przyspawane do talerza czy nie? czy wykreca sie same wkrety?

 

cel mojej pracy....to chce wymienic dolne lozyska i przy okazji chwytaki

 

prosze o pomoc Panowie

 

jakiego sposobu uzyc by odkrecic te sruby? zapuscilem je wd wszytskie i zadna nie drgnela nawet.

 

czekam na informacje od szanownych Panow i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Talerz oporowy ma przyspawane nakrętki, ja luzowalem te śruby naciskając rurką na klucz i jednocześnie małym młotkiem w klucz, dwie i tak musiałem rozwiercać. Koszt talerza oporowego to zaledwie 40zł więc nie ma co oszczędzać tych śrub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldmar    0

Dziękuję bardzo, łudziłęm się ze nakretki są ruchome... to bede sie zabierac za robote, jak cos bede pisac.

 

jeszcze raz dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ja odkręcałem nie raz, i zapieczone były że o kluczu mowy nie było aby je ruszyć, ale dobry punktak i młotek i odkręcać a wcześniej każdą pobudzić młotkiem i każdą w ten sposób odkręciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldmar    0
Napisano (edytowany)

Dzieki, ma to sens bede probowac

 

wlasnie chyba te sruby sa zapieczone

 

bede probowaco tym co piszecie, a jak nie kupie za 40 zl nowe

Edytowano przez waldmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Godzinę temu sam uruchomiłem kosiarke po grubym remoncie, rozpedzilem ją prawie do obrotów roboczych i wibracji nie ma. Tylko dwie osłony na jednym bębnie coś nie pasowały do siebie, ta górna osłonka nowa a ta duża była stara i dość ciasno się spasowaly ale już wszystko gra, jedyne co było teraz słychać to świst wirujących talerzy i tak powinno być. Jutro test w pracy, się okaże jak wyszedł ten remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nie jest źle, choć przy takiej ilości pracy i pieniędzy mogło by być lepiej. Kosi i nie wibruje prawie wcale, wykosiłem jakieś 30 arów mniejszej i większej trawy, na malutkiej trawie pokosu nie składa, na dużej nie jest źle. Ze mnie kiepski operator więc pewnie kosiarka działa dobrze :)

 

 

 

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Witam
Czy w kosiarce rotacyjnej 1.65 trzymak z nożykiem powinien pokrywać się z pustym otworem na przeciwnym talerzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak, powinien. Z tego co w kilkunastu modelach widziałem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Wlasnie tak mi się wydawało że powinien. A pytam bo zakupiłem właśnie kosiarkę kuznia kowalski i tam nożyk nie pokrywa się z tym otworem na drugim talerzu jest trochę przesunięty cały bęben wzgledem drugiego. Czy mozna tak jeździć, czy nie bedzie bicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Powinny się pokrywać ze sobą te kątowniki na osłonach bębnów a noże nie muszą być idealnie, ważne żeby się nie spotkały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Chodzi o to aby wyrzucało ścięty materiał materiał. Na blachach na każdym bębnie są po dwa kątowniki które pełną tę rolę,  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Żeby to ustawić jest dwie opcje, albo rozebrać cześć bębna czyli talerz ślizgowy, oporowy piasta talerza ślizgowego po czym osłonka i talerz roboczy, teraz będzie dojście do tej osłony i będzie ona odkręcona, albo rozebrać pokrywę ramy głównej i wykręcić wałek napędowy, i też można ustawić bębny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Dzięki za zainteresowanie moim problemem, kosiarka na gwarancji ma zaledwie kilka dni. Jeszcze jedno pytanie czy mozna tak kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Można, będzie tylko brzydko pokos składać, ja wymieniłem jedną osłonę i zgrywają mi się kątowniki co drugi obrót, kosiarka pracuje normalnie tylko pokos taki trochę nierówny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaja se robicie ? Kto zwraca uwagę na kątowniki ? Moim zdaniem nawet z jednej fabryki ciężko będzie znaleźć bębny z kątownikami w jednym miejscu . To nie istotny szczegół i nikt Mi nie wmówi że to ma jakiekolwiek znaczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he dokładnie. W mojej od urodzenia każdy inaczej i jakoś różnicy w pokosie nie zauważyłem.

Ważne jest ułożenie względem siebie otworów w górnych talerzach a reszta nie ma najmniejszego znaczenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj