pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

Gość   
Gość

Zdaje się że to bez znaczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł    0

mam taki problem z kosiarką, dostałą lewych obrotów tzn talerze kręcą się w przeciwną stronę niż powinny, moze mi ktoś pomóc, podpowiedzieć co to może być? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dziwne, bardzo dziwne... Idź po WOM-ie do skrzyni i jeśli coś jest to sam dojdziesz co bo tam nic skomplikowanego nie ma w konstrukcji.

Znaczy w którą stronę się kręci?

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak idź po womie przecież tam dosłownie nic nie ma nie wspominając o tym że nawet jeśli by chciał to w drugą stronę rotacyjna nie pójdzie. 

Pofanzolił coś z napędem zależnym i na wstecznym się zdziwi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

nie chce zakładać nowego tematu. mam problem z kosiarka z 173 leci mi olej między osłona bębna a tależem tnącym. Co trzeba tam wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł    0

Przepraszam koledzy ale źle zrozumiałem słowa odnośnie usterki w kosiarce, problem polega na tym że w trakcie pracy spadają obroty tzn jak się już wjedzie w trawę to talerze zwalniają tzn zmniejszają się ich obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a słyszałes o napinaniu pasków? ewentualnie ich wymianie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

Mam problem ze swoją kosiarką rotacyjną. Uderzyłem zewnętrznym bębnem w kamień i poszły 2 współpracujące ze sobą tryby(na tym zewnętrznym bębnie właśnie). Wymieniłem tryby (4szt), łożyska (2szt), tą długą oś bo miała bicie, luzy poustawiane odpowiednio (na kartkę papieru) wszystko wymyte nowy olej. Nacioła 4ha i znowu to samo. Znowu te dwa tryby się zjechały... Co może być przyczyną? Bęben nie ma luzu, ośka pionowa krótka nie ma bicia, nie ma też luzu na łożyskach. Czy przyczyną może być  zbyt ciasno skręcone sprzęgło do składania się kosiarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co ma bezpiecznik kosiarki do zużywania się trybów? u mnie też sprzegło raz nie zadziałało i kosiarka poszła na częsci bo najzwyczajniej w świecie rama była zgięta. Jeden z bebnów miałem odchylony do tyłu tak jak dostał strzał.... pewno masz to samo. No chyba że tryba z przeceny w markecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

nie chce zakładać nowego tematu. mam problem z kosiarka z 173 leci mi olej między osłona bębna a tależem tnącym. Co trzeba tam wymienić?

 

Witam, mam ten sam problem tylko że w famarolce.

Jedyne wyjście to rozebrać od góry koryto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witolo1    0

Witam, mam problem z kosiarką z161 - jak kosiłem c360 wszystko było ok ale po podczepieniu pod nowy renault ceres 90km 540 wom i obroty 1000-2000 kosiarka źle kosi ( nie dokasza) po dodaniu obrotów powyżej 2000 paski zaczynają szaleć i się palić na mniejszej szajbie. co robię źle, jak ustawiać taką kosiarkę do nowego traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kłania się instrukcja obsługi 540 obrotów i prędkość do 8 na h wydajności nie podniesiesz większym ciągniki em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witolo1    0

nie chodzi o wydajność a o jakość koszenia. jak kosiłem c360 i kosiarka źle kosiła to dodawałem obrotów ( cięgna i ustawienie kosiarki jest raczej dobre-tak samo od lat, kosiarka też sprawna smarowana itp) w nowym traktorze jak dodam obrotów paski zachowują się jakby były za luźne i dymią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MysterOpat    12

Witam mam problem z odkręceniem śrub od trzymania noża. Nigdy nie były odkrecane i nie mam pomysłu hak je odkręcić, ktoś wie jak?? Ma jakiś pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Młotek i przecinak B) , a później nowe śruby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nowe śruby na pewno a na odkręcenie są lepsze metody. Pewnie objechał już imbus. Spawaj cokolwiek żeby się nie kręciło i targaj za nakretkę. A najlepiej na przyszłość uzbrój się w przecinak do nakrętek.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Witam, remontuje kosiarke z 178, o ile rozebrać bębny to nie był problem o tyle nie bardzo wiem jak skasować luzy na trybach, od dołu zakłada się Podkładki ale to chyba zwiększy luz na trybach. Wałek poziomy lekko krzywy więc do wymiany raczej, reszta trybów nie wygląda źle ale nowe też nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zrób tak, aby zmniejszyć luz - wystarczy pomyśleć.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldmar    0

bardzo prosze o pomoc...jak rozkrecic dolny talerz w polskiej kosiarce rotacyjnej , prosze pomoc opisac krok po kroku, nie wiem za co sie zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Przewróć kosiarke na bok, na spodzie talerza ślizgowego będzie sześć śrub na imbus 8 lub 10 i dolny talerz zdjęty, nie wiem dokładnie co chcesz w kosiarce zrobić więc nie będę pisał jak rozebrać cały bęben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj