pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

wieslaw16    79

Witam, no i może wtedy wałek pionowy się nakrzywił i są bicia, a co do łożysk chińskich to szkoda kasy i czasu na powtórne naprawy, te ich łożyska do taczki nawet się nie nadają jeśli ktoś często ją używa :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ośkę sprawdź. Jeśli będzie biła to nie jest w osi z tuleją na której są nabite łożyska. Są naprężone i szybko wysiądą. Po prostu włącz kosiarkę i zobaczysz. Jeśli nie będziesz pewny to na tokarkę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No fakt miałem chińskie w kole przy taczce i się rozsypały po miesiącu ale do rzeczy to będzie raczej przyczyna zgiętej pół osi a łożyska załóż z kraśnika bo innej przyczyny nie będzie nawet jak by korytko było skręcone ale w tych kosiarkach to raczej nie gra roli bo całą piasta wraz mocowaniem jest przykręcana do korytka a nie stała jak w czeskich a całą piastę z korpusem zmieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, ale są i piastki tandetne i nie tylko, jakiegoś producęnta już nie pamiętam jakiej to fimy,i tak że połaszczyłem się kiedyś kupiłem trochę tańsze, a wyglądały identycznie z tymi droższymi, i pękały przy byle kopcu kreta ,czy jak była jakaś większa kępa trawy ,jak też i trzymaki noży które się wyginały i noże z nich wylatywały że strach było kosić, bo tylko noże odbijały się od traktora ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

mam problem z wypadającym bębnem ponieważ pęka zabezpiecznie w kosiarce deutz fahr km 22. zakładam zabezpieczenie zegera wszystko ładnie siedzi ale zrobie 4-5 okrążeń i wypada a jak już włożę nowy to skoszę ok.1,5 -2 ha i potem znowu pęka.to jakość zegerów czy nie powinienem dużo podnosić kosiarki na obrotach ale niestety mam dużo klinów i jak nie podniosę to mam sieczke,

Edytowano przez evolution93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak podniesiesz kosiarkę do góry a bije na pewno bęben to zabezpieczenie puszcza.Nie powinno podnosić się kosiarki na obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Kosiłem dziś Famarolem Mewa 185 cm i zapakowałem w pieniek, kosa tnie tyle tylko że drugi bęben jest przegięty. Przód talerza jest niżej podczas gdy na pierwszym bębnie jest poziom.

Zastanawiam się nad tym co się skrzywiło czy piasta bębna czy rama główna?(koryto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A więc wracając do mojej mewy tak jak kolega wyżej sugerował koryto sie skręciło.

Pytałem oryginalne famarolu kosztuje 1000 zł kupa kasy czy te tańsze zamienniki po około 300zł  będą pasować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Witam Wie ktoś może jak dobrze ustawić zazębienie kół zębatych w kosiarce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217
Napisano (edytowany)

Jest to zwykła kosiarka rotacyjna meduza

Edytowano przez Piotr1216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam Wie ktoś może jak dobrze ustawić zazębienie kół zębatych w kosiarce ???

 Są tacy co wiedzą :rolleyes: podkładkami regulacyjnymi trzeba tak wyregulować zazębianie się kół, że jak włożysz pasek papieru  z kartki zeszytu,  po między koła zębate, to nie może być papier pocięty przez tryby, wówczas jest odpowiednie zazębianie i najprostszy sposób na regulację, a co za tym idzie cicha i poprawna praca maszyny, oraz długa żywotność łożysk i kół zębatych,jak też skrzynia się nie grzeje, ponadto lekko będzie pracować, co nie jest bez znaczenia dla ciągnika oraz zużycia paliwa w koszeniu :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

To za każdym razem muszę wyciągać ten wałek poziomy i ściągać ułożyskowanie jego.. trochę to czasochłonne nie można to jakoś prościej zrobić ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak jest to czasochłonne co prawda, ale nie ma innej możliwości, chcąc dokładnie to ustawić :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Wiecie może czy blaszana osłona pasków klinowych do kosiarki Z-070, 135 cm jest taka sama jak do większej kosiarki 165 cm ? Czy mniejsza ? Bo do 135 cm nie idzie znaleźć takiej osłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Taka sama. Jeśli się nie mylę różnica jest dopiero w korycie i bębnach. Reszta idento.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Witam serdecznie. Czy ktoś z kolegów mógłby mi powiedzieć (krok po kroku) jak wyciągnąć wałek napędzający bębny w czeskiej kosiarce (ten poziomy). Bo ściągłem ten górny dekiel tryba chodzą (przesuwają się) ale nie mam pojęcia jak wyciągnąć ten wałek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko wyciągasz od spodu. Odkręcasz talerz/ślizg i po kolei do góry lecisz odkręcając wszystko.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

No ale wałek chyba wyciągam do tyłu tak? I te wszystkie tryba muszę zbić czy jak bo tam są trzy łożyska i chce je wymienic a nie mogę za nic wyciągnąć tego wałka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Koledzy jak wyjąć wałek poprzeczny z trybem w kosiarce Z070, wystarczy odkręcić 4 śruby od korytka i wyjdzie całe łożyskowanie z wałkiem i trybem ? Bo na pierwszy rzut oka wydaje mi się że tryb jest większy niż otwór w korytku... Trzeba zbijać ten tryb z wałka wewnątrz korytka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienowy    0

Posiadam kosiarke Famarol Słupsk Z105/1 (rok 1991). Mam problem z pekajacą piastą bębna (zewnetrznego/skrajnego). Kosiarka dostawała drgań podczas pracy. Dlatego też, rozebralem kosiarkę i:

1. w bębnie w którym pękała piasta, wstawilem cale nowe kompletne ulozyskowanie, jednoczenie zostala wymieniona piasta do ktorej mocowany jest talerz oporowy (osłona bębna wymieniana ok 2 lata temu - bez uszkodzen) - brak luzów

2. Rozebralem tez drugi bęben, wymienilem wszystko lozyska na nowe, plus pionowy wałek (osłona bębna wymieniana ok 2 lata temu - bez uszkodzen) - brak luzów

3. w korycie wymianilem lozyska plus wałek poziomy (miał bicie).

4. Zamontowanie: osłony bębna: katowniki skierowane na wprost siebie tzn w jednej lini (wzdłóż osi kosiarki, talerze robocze ustawione na przemian z otworami gdzie montowane są noże).

Następnie odbył sie test kosiarki: wibracje wyczuwalne tylko przy rozruchu kosiarki, przy pelnych obrotach równa praca. Po teście kosiarka skosiła 0.7 ha i tylny beben ma luz (sprawa oczywista, pęknięta piasta bębna). To juz był 3 raz jak to sie stało raz po razie. Kosiarka kosi równo, nie widac na łące aby ktoryś z bebnów kosił wyżej lub niżęj. Kondycja talerzy roboczych: oba sa wytarte na krawedziach w pewnych lokalizacjach (sprawdziłem u kolegów, oni też maja podtarte talerze na krawedziach ale kosiarki kolegów pracuja bez problemów). Mam zamiar ostatni raz zabrać sie za kosiarkę (chociaz ojciec już chce kupić nową). Moje pytanie to, czy wymiana talerza roboczego tylko na pękającym bębnie pomoże? Jakieś

A co do nowych kosiarek, kosiarka bedzie kosiła ok 5 ha rocznie (wysłużona kosiarka kosiła duzo wiecej). Jaką kosiarke polecacie z modelu 1.65 m? Kosiarka Uni-grup (dawny Famarol Słupsk) kosztuje 7700, Samosz 7300, Talex 4200, Kuźnia 3300, Banrol 2800 zł (firma blisko niejsca zamieszkania). Chciałym dodać, że przy obecnym areale koszenia, to kosiarki za ponad 7 tys to przesada. Ale tez nie chce wydac pieniądze na nową (badziew) i po roku będę mial tez sam problem co obecnie. Jaką kosiarkę polecacie? Mieliście cos do czynienia z wymienienionymi markami. Zwrazam uwage na grubość blachy z jakiej zostały wykonane talerze (najlepiej 5mm grubosci roboczy i 4 na ślizgowy). Bardzo dziękuję za szybka pomoc. Pozdrawiam, Michał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molo550    0

Witam. Mam pytanie a mianowicie czy te dwie tulejki przegubu w Z036 moge założyć obie mosiężne czy trzeba tak jak ksiazka pisze czyli jedna mosiezna a druga plastikowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj