pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

seweryn20    825

Odkręć górną pokrywę, wykręć poprzeczny wałek, zdejmij zębatkę z bębna z którego się leje pod nią jest uszczelniacz.

Czadowywicek przecież kolega pyta o bezpiecznik nie o napinacz.

Zibi to zabezpieczenie, chroni kosiarkę w przypadku uderzenia w przeszkodę przed zniszczeniem. Dociąg sprężynę i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

A ten wałek poprzeczny to jest na śrubach czy jak, bo przyznam się że nigdy tego nie rozbierałem, nie lepiej od dołu do tego dojść? Zębatka z bębna też jest na śrubach? W ogóle jak to tam jest zazębiane, na stałe jest przykręcone? Może dam wam zdjęcia żebyście lepiej zobaczyli jak to wygląda tylko się nie przestraszcie :)

post-63605-0-70617100-1395773840_thumb.jpg

post-63605-0-06137600-1395773881_thumb.jpg

post-63605-0-77702800-1395773915_thumb.jpg

post-63605-0-62532300-1395773952_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A to u ciebie cieknie nie na osi która napędza bęben tylko pomiędzy korytem a piastą.Musisz to bardziej rozkopać i odkręcić piastę od koryta. Nie pamiętam dokładnie ale zdaje się że musisz rozkopać bęben, odkręcić piastę i wymienić pod nią oring 70x3,5.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,właśnie puszcza olej pomiędzy korytkiem, a słupicą jest tam właśnie oring jak podaje kolega wyżej,i może po prostu tylko śruby się zluzowały trzymające główną piastę, więc tak kolejno ,odkręć talerz ślizgowy, następnie wyjjmij zaślepkę plastikową z piasty ślizgowej i zdejmij zabezpieczenie te małe z wałka pionowego,potem jeśli masz z ściągacz wkręć dwie śruby w talerz oporowy i wkręcaj śrubę aż do zdjęcia całości, to wówczas zdejmiesz całe ułożyskowanie łącznie z piastkami i talerzem roboczym i osłoną bębna, i wtedy zostanie słupica z wałkiem cieńkim w środku i już masz dostęp do wszystkich śrub trzymających słupicę z korytkiem(uwaga na klin w wałku aby nie zgubić) ,a jeśli nie masz czym zdjąć w całości jak Ci opisałem, no to kolejno wszystkie piastki z łożyskami trzeba zdejmować dotąd aż zostanie właśnie sama słupica z górną osłoną(pilnuj gdzie ile masz podkładek regulacyjnych, aby przy składaniu je zamontować ile gdzie było, to bardzo ważne dla prawidłowej pracy maszyny) dalej masz 6-ść śrób m10 na klucz 17mm i odkręć je i sprawdzisz oring, do rozkręcania nie musisz odkręcać pokrywy skrzynki nie ma takiej potrzeby, można kosiarkę obalić na bok podeprzeć jakimś słupkiem i robić swoje, a olej zleci na bok skrzynki, ja sobie dorobilem z ściągacz i tak właśnie zdejmuje całe ułożyskowanie jeżeli mi zachodzi taka potrzeba, uważam że teraz sobie poradzisz ,a jak coś pisać, dalej służę pomocą :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Wielkie dzięki Panowie za tak wyczerpujące odpowiedzi, na pewno będę coś kombinował tylko bliżej weekendu. Jeśli chodzi o ściągacz to mam ale taki zwykły do łożysk, ale jakieś specjalistycznego to niestety nie i chyba będę musiał rozbierać to wszystko po kolei. Pisząc o talerzu oporowym masz na myśli ten mały do którego przykręca się talerz ślizgowy? Gdybym ściągał te wszystkie piasty to one są jakoś luźno włożone cy zabezpieczone jakimiś segerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, tak talerz oporowy to ten do ktorego przykręca się talerz ślizgowy,a piasty są zabezpieczane segerami,ściągacz dorobiłem z ceownika i to jest prosty w wykonaniu trzy otwory nawiercone w odpowiednich miejscach, dwa wmiejsca śrub do talerza oporowego aby przykręcić po przeciwnych stronach, no i jedna środkiem do śruby wypychającej :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Mam jeszcze pytanie, te dwie śruby na górze tego bębna jeśli je odkręcę to nie zejdzie cały bęben wtedy z ułożyskowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, te dwie śruby to tylko częśc z tych śrub ,a pod osłonami są jeszcze cztery które trzymają słupice :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak, bo one wszystkie trzymają kpl. słupicę przykręconą do korytka ;) Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

witam trochę odświeżę temat zdemontowałem dziś cały bęben tylni od dużej polskiej kosiarki do srób które trzymają słupice dostałem sie bo nie ma tej osłony od góry i tez chce ja założyć tylko mam problem bo nie odkręcą sie śruby co trzymają górny talerz z bębnem po prostu się obracają doradźcie jak to wszystko rozebrać i jak wyjąć łożysko zdjąłem dwa oringi 1 mały drógi taki większy i dalej nie chce wyjść jest tam jeszcze jakis ? doradźcie coś pilna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Witam mam problem z kosiarką Z070 mianowicie pierwszy bęben jakby był luźny od dołu da się nim lekko poruszyć jakby dyndał dosłownie. Rozebrałem całość i na piaście bębna i wewnątrz widać wyrobione przez ośkę jajo. Łożyska zdają się być dobre nie latają jedno tylko jest jakby trochę już zużyte. Nie znam historii kosiarki gdyż ją odkupiłem więc ciężko powiedzieć co jest. Pierwszy raz mam do czynienia z kosiarką u góry zdaje się też być wszytko ok. zalane olejem nie ma luzów. Luz spory da się wyczuć potrząsając bębnem od dołu. Czy ten bęben muszę wymienić nie ma do tego jakiś tulei?

 

teraz zauważyłem że to jest chyba ukręcone bo ten bęben raczej w całości na zdjęciach jak jest nowy jest dłuższy.

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edytuj"

post-125648-0-70783400-1401869616.jpg

post-125648-0-67330600-1401869620.jpg

post-125648-0-47337000-1401869624.jpg


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza się, ma urwaną piastę bębna kosiarki, ona powinna tak wyglądać piasta-bebna-sfero-kosiarka-rotacyjna-z-042-z-070.jpg

Oczywiście brak tu tej plastykowej osłonki. Cena tej piasty to około 90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Witam

Bardzo proszę was o pomoc. Otóż rok temu przed sezonem nawalił mi pierwszy bęben wiec postanowiłem kupić całe ułożyskowanie z piastą (komplet) i talerze. Wymieniłem i pokosiłem może ze 4-5 ha i zauważyłem ze są bardzo duże luzy na bębnie. Podniosłem kosiarkę a talerz został na ziemi. Piasta się ukręciła. Postanowiłem kupić tylko samą piastę bo łożyska były dobre i znowu ta sama sytuacja kilka hektarów koszenia i to samo. Cały ubiegły sezon się z tym męczyłem. Zakupiłem jeszcze jedną myśląc, że może tamta miała jakąś wadę fabryczną (koszt 250 zł) i na tej pokosiłem najmniej bo zaledwie kilka godzin :( Przed drugimi sianokosami postanowiłem jeszcze raz kupić cała piastę z łożyskami w innym sklepie i na niej pokosiłem najwięcej bo ok 15 ha. Więc uspokoiłem się trochę bo skończyłem sezon na tej piaście.

Ale problem znowu pojawił się w tym roku ukosiłem 6 ha i piasta ma już bardzo duże luzy :(

I teraz do was pytanie czy to wina chińskich piast i łożysk czy może kosiarki. Kosiarka to Famarol Słupsk Z105/1

Z góry dzięki :)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jeśli to się dzieje tylko na tym samym bębnie to wygląda na to że jest korytko skręcone(w coś było udeżone tym bębnem) i na tym bębnie talerze chodzą nieco niżej i ma tam ciężej ,zatem łożyska jak i piasty pracują w przeciążeniu jednak to jest widoczne na skoszonej łące, bo jest różna wysokość koszenia każdego bębna, ja taką kosiarkę kiedyś też miałem taką już kupiłem, i pomimo że korytko było prostowane to wracało odkształcenie po kilku zkoszonych ha, i pękały piasty oraz łożyska w krótkim czasie wysiadały i musiałem się jej pozbyć, kupił gościu co rocznie kosił może 2ha w roku, ale w krótce ją rozerwał na pniu po drzewie ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wymieniłeś tylko piastę talerza roboczego? A trzeba by sprawdzić na tokarce czy czasem nie bije ośka bo gdy są wybite łożyska można ją skrzywić i czy sam koniec piasty bębna tej długiej jest prosty. Jeśli koryto było by krzywe to i tak nie ma to wpływu na łożyska. A brak osiowości wałka napędowego i piasty lub bicie wałka ma wpływ na łożyska.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, właśnie że ma wpływ skręcenie korytka na pracę ułożyskowania pionowego na jego żywotność, bo jeśli jeden bębęn pracuje w poziomie to drugi będzie albo rył wdół przodem talerzy albo tyłem to zalerzy w którą stronę jest skręcone, ja kiedyś wymieniłem kąpletne ułożyskowanie pionowe i nadal to się działo ,a przyczyną było właśnie krzywe korytko tak jak wcześniej pisałem, bicia w kosiarkach rotacyjnych są najcześciej spowodowane brakiem wywarzenia talerzy, jeśli są talerze częściowo zużyte tracą wyważenie ponieważ występują podrobienia w miejscu pracy noży i cała kosiarka zaczyna drżeć jak wibrator ,a wówczas różne dziwne rzeczy w kosirkach się dzieją :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Gdyby rył tym talerzem w ziemi to może i ma wpływ a i tak musiały by minąć lata czy dziesiątki jak nie setki ha. Ale w tak krótkim czasie? To jest coś innego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Żywotnoś maszyny jest też uzależniona jakie łąki się kosi, jak kosiłem dobremu koledze gdzie wiekszość łąki to kopce po kretach, (pomimo że wiosną rozrzucał ) to wiadomo że wtakim przypadku długo maszyna nie posłuży, ale jak dobremu koledze nie pomóc ,a jakoś wykosić on też musi, a jak dobrze bezpiecznik ustawiony to na porządnym kopcu kreta bezpiecznik się otwiera tym samym kosiarka dostaje ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Bębny wydają się być równe. W nic poważnego nie przywaliłem nią, raz tylko w taki gnanicznik i to drugim bębnem ale włączył się bezpiecznik i kosiarka się złożyła. Odkąd pamiętam tylko raz bepiecznik spełnił swoją funkcje. Jutro będę nią po raz kolejny rozbierał :( tym razem kupię jakieś inne łożyska (nie chińskie) może to zlikwiduje problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj