pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

seweryn20    825

Przy podnoszeniu z włączonym wom nie chodzi o kosiarkę tylko o wałek. Krzyżaki wałka pracują pod niebezpiecznym dla nich kątem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tak na ścisłość, jeśli chcemy dyskutować o tym, co się powinno, a co nie, to w ogóle nie powinno się podnosić kosiarki przy włączonym wałku WOM, co jest wyraźnie napisane w instrukcji (przynajmniej mojej). Pozdrawiam

 

 

Nikt nie ma na mysli podnoszenia maksymalnego tyle sie unosi aby teleże nie weszły w ziemie podczas cofania z reguły nie więcej niż 10cm na końcach ramion, z reszta kto kosi to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Skoro się zaczęła dyskusja na temat czy podnosić kosiarkę przy cofaniu to ja powiem że zawsze mnie uczyli aby przy cofaniu podnosić kosiarkę aby nie uszkodzić talerzy. Oczywiście tak jak napisał Janusz20 nie mówię aby do samej góry unosić ale tylko trochę aby kosiarka nie była sparta na podłożu. Bo przecież nie możliwe żeby nie można było w ogóle podnosić przy cofaniu bo jak chcę wykosić jakiś klin czy obkosić trawę koło zboża to nie da się tak zrobić żeby bez cofania wykosić, no chyba że jakiś profesjonalista :) Mi też właśnie robią się takie języki jak koszę dookoła. Ja właśnie cofam i zaokrąglam te rogi tak aby potem dobrze się kosiło :D A wracając do tego napinacza. To nie rusza się ten napinacz ani w górę ani w dół, nie widzę żeby tam było coś zaspawane, czy skręcam sprężynę czy rozkręcam to paski są cały czas tak samo napięte. Nie wiem czy dobrze rozumiem z tą osią wałka. Wałek jest zamocowany na łożyskach w tej rurze, tak? Rozkręcając napinacz ta rura powinna przesuwać się w prawą stronę, tak? Ja tę rurę miałem wymontowaną tylko nie samą a z kołem dużym pasowym i nie szło jej obrócić bo coś blokowało. Daję wam zdjęcie tej rury i tak czarnymi strzałkami są zaznaczone otwory do których wchodzi taki sworzeń, tak?Wyciągnąłem go, czerwoną strzałką jest zaznaczony otwór do którego jest przymocowany napinacz, też go wyjąłem. Została rura z kołem pasowym dużym którego nie wyciągałem z wałka, chciałem obrócić tą rurę i nic nie da się jej ruszyć. spróbuję to jeszcze raz jutro rozebrać tylko dodatkowo ściągnę koło pasowe. Bo tarura jednocześnie ma się obracać i przesuwać w prawo podczas luzowania, tak?

 

Zdjęcie

post-63605-0-38854000-1370157286_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

DAJ ZDIĘCIE TWOJEJ KOSIARKI tego upartego napinacza ;[ .Zaraz rozbierzesz całą kosiarke :D:P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Już ci napisałem... pozdejmuj osłony i wymontuj to. Samo się wyjaśni. Sprawdź jeszcze czy osłona nie blokuje ruchu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ciężko Ci coś pomóc ale wygląda, że jest wszystko tak jak należy. Rura z wałkiem i kołem pasowym dużym obraca się w tych otworach, które zaznaczyłeś czarnymi strzałkami i tak właśnie działa napinacz. Tam nie ma niczego szczególnego i jeśli paski Ci się nie luzują to być może są za krótkie i jak na razie napinacz jest w zasadzie zbędny (pasków przecież nie będziesz wymieniał jak są dobre). Bez pasków ta rura się rusza w tych otworach które zaznaczyłeś czarnymi strzałkami? Jeśli tak to wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt nie ma na mysli podnoszenia maksymalnego tyle sie unosi aby teleże nie weszły w ziemie podczas cofania z reguły nie więcej niż 10cm na końcach ramion, z reszta kto kosi to wie.

 

Ja nigdy nie podnoszę maszyny, nawet o te 10 cm. Cofam normalnie, z opuszczoną kosiarką. Z racji, że łąki, które obkaszam są głównie "dłuższe niż szersze", to mam na nie taki sposób: koszę ze 3 przejazdy dookoła, z cofnięciem na rogu, a potem jeżdżę bez cofania naokoło, z pustymi przejazdami na uwrociach. Ten sposób odpowiada mi najbardziej ze wszystkich, które znam. Zostawianie tych "wąsów" przy jeżdżeniu dookoła jest dla mnie trochę denerwujące, cofanie na każdym rogu też. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam z tego co piszesz rozumiem że nie możesz ruszyć kołem pasowym w samej rurze po wymontowaniu ,jeśli tak jest to ja stawiam na łożysko od strony koła pasowego ,jeśli się rozleciało to paska nie naciągniesz bo przesuwa się na ośce względem rury i to by również tłumaczyło te drgania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myśle że seweryn20 ma rację może blokować blacha na tym wałku o osłonę pasków. A co do koszenia na wstecznym biegu już myślałem że tylko ja nie podnoszę kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zetorki12 nie tylko ty he he. Przypuszczam że każdy cofa jeśli jest pewny że talerze nie wbiją się w ziemie. Mi się też zdarza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Większość cofa ale jest to niebezpieczne ;)

 

Za którymś "setnym" razem może się odspawać mocowanie bezpiecznika i w skrajnych przypadkach noże zawadzą o oponę ...

 

 

Przy zakazie podnoszenia głównie chodzi o wałek , ale jest to też nie bezpieczne jeśli coś się urwie , wyleci nożyk , kamień , kawałki ziemi bo wtedy nie wyhamuje w trawie czy ziemi tylko może komuś naprawdę krzywdę zrobić <nie daj Boże> .

 

Ciekaw jestem też czy przy zmianie nożyków od razu po wyłączeniu wom wychodzicie z kabiny i stoicie przy kosiarce czy czekacie aż talerze się zatrzymają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdaża się że kosiarka ZŁOŻONA a tależe jeszcze się kręcą (kosiarka bez osłon) :wacko: :wacko: .Narazie się udaje.Nie zawsze czytam instrukcje :) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Witam z tego co piszesz rozumiem że nie możesz ruszyć kołem pasowym w samej rurze po wymontowaniu ,jeśli tak jest to ja stawiam na łożysko od strony koła pasowego ,jeśli się rozleciało to paska nie naciągniesz bo przesuwa się na ośce względem rury i to by również tłumaczyło te drgania.

Jest dokładnie tak jak napisałeś, więc mówisz że to może być łożysko od strony koła? A wystarczy że zdejmę samo koło i dostanę się do tego łożyska czy nie?

Seweryn20 więc twoim zdanie powinienem zdjąć tę osłonę i problem zniknie? Tylko że tam będzie ciężko ją odkręcić bo jest na szpilkach i nie ma jak chwycić żeby się szpilka nie okręcała, ale to wszystko jutro spróbuję

 

Bez pasków ta rura się rusza w tych otworach które zaznaczyłeś czarnymi strzałkami? Jeśli tak to wszystko jest OK.

No właśnie o to chodzi że się nie obraca ani nie przesuwa.

Załączam obiecane zdjęcia może teraz wam to coś więcej pomoże :D

post-63605-0-83766900-1370186624_thumb.jpg

post-63605-0-02381400-1370186627_thumb.jpg

post-63605-0-86871000-1370186628_thumb.jpg

post-63605-0-40372600-1370186631_thumb.jpg

post-63605-0-09503200-1370186634_thumb.jpg

post-63605-0-69579200-1370186636_thumb.jpg

post-63605-0-02243300-1370186639_thumb.jpg

post-63605-0-92198600-1370186641_thumb.jpg

post-63605-0-27678800-1370186643_thumb.jpg

post-63605-0-77461300-1370186644_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy dokładnie widzę ale wygląda że masz zespawaną osłonę pasków z blachą na tym wałku, jeśli tak to napinacz nie ruszy. :lol: :rolleyes: B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz link do zdjęcia, http://www.fotosik.p...4bd7e5bbd.html#

 

a po za tym tulejki na ośce są źle założone niepotrzebnie naspawałeś ale to nie jest aż tak ważne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie chodziło mi o to żeby zdjąć osłonę i będzie dobrze. Zobaczysz może co się tam dzieje. Ale po zdjęciach na bank masz zespawaną blachą na rurze osi wałka z osłoną koła pasowego. Wytargaj to wszystko, poszlifuj ładnie spawy, pospawaj jak należy to co trzeba i złóż z powrotem.

Zobacz sobie na necie lub w instrukcji do katalogu jak wyglądają części osobno i z czego się składają.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Ale słuchaj teraz tam byłem przy kosiarce i to takie złudzenie musi być na zdjęciu bo nie jest przyspawane. A co do tulejek to czemu źle założone? Musiałem chwycić podkładką żeby ta tulejka nie wypadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolega ma rację jest pospawana dokladnie 2,5i7 zdjęcie ten pionowy spaw ,a co do łożyska jak pisałem wcześniej to narazie nie rozbieraj tylko odetnij osłonę pasków od tej rury ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Rzeczywiście jest pospawane, tylko nie bardzo wiem czy tam dojdę szlifierką kątową. . . Dzięki wielkie chłopaki za pomoc, nie wiem co bym bez was zrobił :)

A doradzicie coś jeszcze w sprawie tych drgań? Bo na talerzach sprawdzałem i niema luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Złóż kosiarkę tak jak do koszenia będziesz miał trochę więcej miejsca na szlifierkę (bez podczepiania do ciągnika). A co do drgań pokręć talerzami, sprawdź czy równo chodzą a jeśli nie to szukaj dlaczego. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ktoś nieźle "dał ciała" spawając te blachy :D

 

Pewnie osłona drżała i ktoś tak sobie poradził .

 

Z tymi osłonami po regulacji łańcuchów bocznych nie powinno być problemu :) Chyba ,że ten łącznik krótki "bezpiecznik" ma już duży luz to przy cofaniu z opuszczoną kosiarką lub przy jeździe z podniesioną kosiarką w pozycji roboczej może być problem ... Jest jakiś postęp w tej kwestii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego zrób zdjęcie tego łącznika może też jest skrócony i pospawany i stąd ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Tzn. chodzi wam o ten bezpiecznik z sprężyną, tak? On był obspawywany bo wyrobiło mi się jajo ale teraz wchodzi ciasno. Postępu narazie nie ma żadnego, bo widzicie Panowie jaką mamy teraz piękną pogodę. . . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj