Zaloguj się, aby obserwować  
maseey

Szyby a kosiarka

Polecane posty

maseey    79

kupiłem kosiarkę dyskową samasz białystok ktd 240 no i boję sie nią kosić mf 3635 bo szyby są do niego bardzo drogie nie wiecie czy ona wyrzuca kamienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

Generalnie kosiarki dyskowe nie wyrzucają kamieni. W tym roku kosiliśmy zestawem landini 5h ( kabina na 4 słupkach, duże profilowane szyby) + kuhn gmd600gii. Wszystkie szyby całe. Zresztą nie słyszałem aby komuś znajomemu dyskowa wybiła szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie użytkujemy kosiarkę samasz KDT 260 i samasz KDF 300 przez pierwszy sezon wykosiły około 80ha i obyło się bez stłuczenia szyby. Nożyki nieraz były pogięte od kamieni. Kosiarki dyskowe mają znacznie wysunięte plandeki do przodu kosiarki i zawieszone blisko ziemi, także kamienie nie powinny latać wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hehe, zapytaj użytkownika maverick już trochę szyb mu poleciało z dyskówką famarolu, a tak konkretnie to sam chyba wiesz jakie masz łąki, zresztą dyskówka tak jak i każda inna kosiarka nie strzela kamieniami jak jest wyżej nastawiona wysokosc koszenia, 1,65m zawsze będzie strzelac jeli kosi po ziemi, 2ga sprawa plandeczka i usztywnienia, jak tak bardzo się boisz to rób tak jak ja, jak łaka dzika i na gruncie, to jakas stara kurtka lub bluza zatrzasnij dzwiami tak żeby osłaniała duł szyby bo tak najwieksze prawdopodobieństwo trafienia, a i wydaje mi się że szyby profilowane są mocniejsze bo nie raz podczas koszenia cos tak zdrowo przy*ebało w szybę jakims kamyczkiem ale narazie całe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0
Napisano (edytowany)

Witam!

Kilkanaście dni temu nabyłem łąkę. Trawa jest dość duża i trzeba ją w tym tygodniu skosić, I tu jest problem jest w niej sporo kamieni, a trawa nie pozwala ich zebrać Jak zabezpieczyć szyby albo jak powiększyć osłony w kosiarce aby jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo wybicia szyby? WIEM, że był taki temat jednak nie znalazłem konkretniejszej odpowiedzi. Jeżeli macie jakieś rozwiązania to prosił bym o zdjęcia. Łąka będzie cięta Mtz i kosiarką 1,85 z metalową osłoną i c360 z kosiarką 1,65 pod plandeką. Z góry dziękuję i Pozdrawiam!

Edytowano przez JUMZ95

Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Porobić stelarze i owinąć traktor siatką, ewentualnie wyjąć szyby i wstawić blachy, ale to reszta traktora będzie jak po bombardowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak jest dużo kamieni to bym inaczej załatwił ta sprawę bo koszenie wiąże się z ryzykiem utraty życia. Co ci z tego że uchronisz traktory jak kamieniem dostaniesz to ci juz one nie będą potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

MI chodzi głównie o to aby kamienie nie leciały w stronę kabiny. Zabezpieczając kabinę zabezpieczam i siebie.


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To chyba nie wynaleziono jeszcze takiego zabezpieczenia. Załatw gdzieś kosiarkę grzebieniową i nią skoś ten pierwszy raz wtedy zrobisz porządek z kamieniami i dalej juz będziesz kosił czymkolwiek będziesz chciał bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj