Zaloguj się, aby obserwować  
Konczyk694

Claas rollant 46 - niski zgniot

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konczyk694    66
Napisano (edytowany)

Witam, mamy problem z prasa claas rollant 46..

 

Chodzi głównie o słaby zgniot bel.

Belki są krzywe, chodź siano zbierane jest całym podbierakiem równo.

Kilku krotne wbicie się widłami w nie powoduje ich całkowite rozluźnienie i nie nadają sie do transportu..

Prędkość jazdy oscyluje w granicach 9 km/h

Edytowano przez Konczyk694

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to że idzie całym podbieraczem nie znaczy że równo wciągnie. Jeździsz tak jak przykazanie głosi? Tak jak kolega pisał może już ci się klapa uchyla i wychodzą takie flaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczyk694    66

No wlasnie sie uchyla.. mysle ze tez za szybko jezdzilo sie.. Bedzie pogoda, tloki wroca i zobaczymy na mniejszej predkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Podkładki pod zawór i belki jak z pasówki będą wyglądały i trochę za szybko jeździsz :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jak wejdzie to włóż nakrętkę nawet tak jak ja to zrobiłem :) teraz się nie uchyla i jak kolega mówi belki takie że owijarka ledwo podnosi heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Kolego

 

1.Klapa to podstawa

2.Predkosc 9km/h to chyba troche za duzo :P

3.Ja nauczylem ojca grabic wałki "podwójne" a nie jeden zwiniety w sznurek to tez pomaga wtedy podrzutnik lepiej rozrzuca materiał

4.Ja w swojej 46 na zegarze mam tylko kolory bialy zielony i czerwony bez skali liczbowej ze tak powiem to staram sie zawsze do polowy czerwonego dobijac czasem az strach bo potrafi belki nie wyrzucic czyli to juz jest max

5.Rozna wilgotnosc materialu zbieranego to tez rozne cisnienie na dobijaniu chodzi o to ze nie raz wystarczy ze troche sie bujnie na czerwone wskazowka i jest kamień a nieraz za polowe czerwonego trzea wyjsc zeby balot jakos wygladal

 

Pzdr ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Dawid1156
      Witam, zamierzam zakupić kombajn claas lexion 540 z 2005 roku, potrzebuje informacji na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu. Ogólny stan to wiadomo ale czy są jakieś szczególne rzeczy którym trzeba się przyjrzeć. Chętnie usłyszę też ogólne opinie na temat tego kombajnu, docelowo ma pracować na 150 ha plus małe usługi. 
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez dawidursus323
      Dzień dobry. Mam taki dyskomfort z rozdzielaczem w claas consul że na sekcji odpowiedzialnej za podnoszenie/opuszczanie hedera, żeby heder opuścić trzeba dużo mocniej i nagle popchnąć dźwignie, na innych sekcjach tego nie ma. Podnosi się lekko. Da się to jakoś podregulować? W pracy jakoś specjalnie nie przeszkadza ale może da się coś temu poradzić. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj