kamil04w

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem

Polecane posty

kamil04w    0

Witam. Zakupiłem ciagnik renault 7514s i teraz zauwazylem w nim problem, mianowicie: Gdy pracuje z jakas maszyna na WOMie i walek dostaje obciazenia na wyskoich obrotach (belowanie, sieczenie kosiarka rotacyjna) to słychac dosc głosny świst, wycie(nie wiem jak to okreslic). czy ktos spotkal sie z takim problemem??? Czy ktos wie co to moze byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Obstawiałbym jakieś łożysko że jest zużyte i wyje bo tam nic innego nie ma co by mogło szumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak masz na myśli taki model; http://otomoto.pl/renault-751-4-A307719.html to jest tam koło pośrednie przekaźnika zamontowane na tylnej ścianie tylnego mostu i jest problem z łożyskiem tego koła. Kuzyn ma takiego i już mu to padło drugi raz, rada to trzymać wysoki poziom oleju w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Dzieki koledzy:) Jak sie skonczy pierwszy pokos to bedzie trzeba zajrzec co tam sie dzieje....kolego a jak dostac sie do tego łożyska??? Dużo rozbierania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jeśli to łożysko w tylnej ścianie tylnego mostu to dostęp jest łatwy wystarczy zdjąć kabinę i tylny plecak i jest już dostęp. Jeżeli to coś głębiej to rozbierania jest duuuuużżżo więcej bo trzeba rozpoławiać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dokładnie tak, jak kuzyniak to naprawiał to zdejmował kabinę i plecak, a przy okazji jak szukał używki tego koła to się dowiedział że to słaby punkt tego modelu bo jest wszystko z używek oprócz tego koła.Problem polega na tym że to koło jest na igiełkach dosyć wysoko zamontowane (nie jest zanurzone w oleju) i jest słabe smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Hmm bede zaczynal od tego miejsca, bo jak go kupilismy to na starcie uzupelnilismy olej, bo ponad 10l brakowało. Koledzy a orjentujecie sie ile to łozysko kosztuje? bo chce wiedzirc na ile sie przygotowac. A jak z jego dostepnoscia? Sa jakies problemy? Na szczescie kabny sciagac nie musze bo mam dzielona i sciagne tył (6 srubek):) A zdjac plecak to macie na mysli odkrecenie tych śrub z tym deklem od góry do którego wchodza ramiona od podnosnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Tak dokładnie to jest plecak. Nie wiem jak ty chcesz go wyjąc bez ściągania kabiny ale próbuj on jest cholernie ciężki i raczej ja bym go podnosił jakimś sprzętem typu cyklop, wciągarka jakaś bo ręcznie jeszcze z kabina to się idzie załamać a tam przy nim jest taka długa blacha od dołu i jak go postawisz na niej to ja pogniesz i zapewne go trwale uszkodzisz więc ja bym proponował zdjąć kabinę i użyć czegoś mocniejszego niż tylko ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Kolego na warsztacie na ktorym beda mi robic maja żurawika na kołach do wyciagania blokow, skrzyn takze nie powinno byc problem...Orjentuje sie ktos jaki koszt tego łożyska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek2424    0

do kamil04w jaka to jest kabina dzielona kupiłem 7514 i szarpie podnośnik musze wyjąć szelki i nie chciałem zdejmować kabiny mam szyberdach przez który moge podejść windą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

W dachu masz szyberdach a podłogę też rozbierzesz?? bo ja w swojej nie mam żadnych szans bo kabina to jeden wielki zespawany zespół i nie ma szans go rozebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam mam podobny problem. kupiłem renówkę i nie działał podnośnik więc rozebrałem i okazało się że poprzedni mechanik nie pozakładał wszystkich cięgieł i zostały pogięte [takie podłużne blaszki z otworami do przesuwania] czy ktoś orientuje się jak je połączyć

 

 

ap ropo kabiny nie trzeba zdejmować wystarczy tylko unieść


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekx    0
Dnia 30.05.2013 o 14:16, kamil04w napisał:

Witam. Zakupiłem ciagnik renault 7514s i teraz zauwazylem w nim problem, mianowicie: Gdy pracuje z jakas maszyna na WOMie i walek dostaje obciazenia na wyskoich obrotach (belowanie, sieczenie kosiarka rotacyjna) to słychac dosc głosny świst, wycie(nie wiem jak to okreslic). czy ktos spotkal sie z takim problemem??? Czy ktos wie co to moze byc???

Witam, i co było przyczyną tego wycia bo mam identyczny problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj