Zaloguj się, aby obserwować  
krystianadamczyk1

Problem z zgrabiarką taśmową

Polecane posty

Witam mam problem z zgrabiarka taśmową firmy POLANA mianowicie dwa pasy do których sa przymocowane grabie nie kręcą się równo mianowicie są skoszone- przesunięte względem siebie , co powoduje wyrywanie tych plastikowych uchwytów mocujacych grabie do pasków co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z jednej strony komplet kół pasowych są napędowymi. Te dwa duże które napędzają taśmę są zablokowane na osi kołkami rozprężnymi. Przynajmniej w mojej były. Jak jeden zetnie całą taśmę ciągnie tylko jedno koło. Wtedy przesuwają się pasy względem siebie. Sprawdź kołki którymi są blokowane koła pasowe na osi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

U mnie napęd wygląda tak jak w załączniku możesz dokładnie opisać gdzie są te kolki którymi są blokowane kola pasowe osi.

 

Postaraj się nie cytować poprzedniego posta.

post-14988-0-64884500-1369915411_thumb.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem czy w tej też są kołki. Moja miała by dziś 20 lat he he. To ta strona a kołki jeśli są to w miejscu w którym duże koła pasowe są nałożone na oś. Powinny być na przednim kole od strony ciągnika a na tylnym pomiędzy pasowym taśmy a pasowym napędowym. Przetknięte są przez oś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tej też są kołki. Moja miała by dziś 20 lat he he. To ta strona a kołki jeśli są to w miejscu w którym duże koła pasowe są nałożone na oś. Powinny być na przednim kole od strony ciągnika a na tylnym pomiędzy pasowym taśmy a pasowym napędowym. Przetknięte są przez oś.

dziś sprawdziłem te kołki ale są dobre nie pościnane , ma ktoś jeszcze jakiś pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten typ tak miewa. Poluzuj lekko paski jeżeli nie będą mocno napięte wtedy nie powinno tak rwać plasitków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szał to nie jest fakt. Tak się też robi jak jeździ się zawsze do przodu. Przednia taśma jest najbardziej obciążona.

ja miałem ją w 330 i przewracało się jadąc do przodu i do tyłu. Nie było problemów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu paski :wacko: . Minimalne różnice i jeden pokonuje dłuższą drogę niż drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak miewa. Poluzuj lekko paski jeżeli nie będą mocno napięte wtedy nie powinno tak rwać plasitków.

 

Znajomy ma starsza więcej uzywana , ta ma 2 lata a paski sa idealnie równo i nic nie rwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiadam taką (stary klamot) i pomimo drobnych awari lubię nią robić.Na małe powierzchnie,łąki o nieregularnych kształtach sprawdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Borekk17
      Witam sprzedam przewracarko-zgrabiarke taśmową  mało używana  niedawno założona nowa taśma cena 900 do negocjacji


    • Przez lukus
      Witam wie może ktoś jak sie nazywa ta część w zgrabiarce ?
    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj