Michalmeer

Jak zwolnić bizona .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

wszystko jest na swoim miejscu sprawdzałem 3 razy ... jeczmien młóciłem na niecały heder i było ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jęczmień ja koszę na cały heder jedynką na całym przyśpieszaczu chyba że leży albo super tęgi.Jeśli ty tak nie możesz to coś jest nie tak z tym bizonem.Może być za wysoko ślimak w hederze ,za duża szczelina na wlocie młocarni ,paski to chyba są napięte.Jak w jęczmieniu nie daje rady to co dopiero w pszenżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie mam bizona ale z tego co znajomy mówił opuszcza jakąś firankę za bębnem i zakłada jakieś blachy pod klepisko, wtedy ziarno dłużej ma kontakt z cepami i ładnie oddzieli od ości. Ja w fahrze mam przysłony klepiska na stałe i na jęczmień je składam a na resztę zbóż opuszczam dźwignią przy klepisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

moj kombajn jest jak najbardziej ok .. tylko ze bizon jest uszykowany max na 4 tony z ha i wiecej nie przerobi czyli jak jeczmiej zimowy daje blisko 6 ton to wiadomo co sie stanie dlatego jade wolno i czasem na 3/4 szerokosci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale o to chodzi że instrukcja bizona zaleca te czynności na jęczmień... Ziarno z przytwierdzoną ością leci widocznie jak słoma po wytrząsaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wiem wiem o co chodzi niestety nie mam bukownika na klepisko .. kiedy skreciłem do odoru klepisko było znacznie mniej osci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jęczmień ja koszę na cały heder jedynką na całym przyśpieszaczu chyba że leży albo super tęgi.Jeśli ty tak nie możesz to coś jest nie tak z tym bizonem.Może być za wysoko ślimak w hederze ,za duża szczelina na wlocie młocarni ,paski to chyba są napięte.Jak w jęczmieniu nie daje rady to co dopiero w pszenżycie.

Ty w ogóle siedziałeś na kombajnie? bo takie głupoty piszesz że szok. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

a moze kolego masz bizona ZO 40 bo ZO 56 kosi ok i nic nie trzeba zwalniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Czy ja siedziałem na kombajnie .Siedziałem tylko na bizonie ,powiedzmy że to kombajn.Jest z 89r kupiony nowy .Jak by tak młócić jęczmień na 3/4kosy i jeszcze jak najwolniej to kto by za to zapłacił.Jeśli się nie wymłaca to może trzeba poczekać bo nie dojrzałe a nie młócić na siłę bo inni młócą.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KRISS75
      Witam.Muszę kupić opony do bizonka.Czy ktoś kupował takie opony i jak się spisuje na nich kombajn?
      http://allegro.pl/nowa-opona-opony-23-1-26-bizon-kombajn-claas-i3349644285.html
      z tego co wiem to chińskie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-petlas-14pr-bizon-kombaj-i3388378109.html
      tureckie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-cultor-18pr-bizon-eu-i3388378150.html
      czeskie
    • Przez TurekR
      Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam
    • Przez blabla13
      Witam czy wie ktoś coś o osobach które jeżdżą po całej Polsce i spisują bizony robią im zdjęcia itp.
      Jeśli ktoś by miał stronę www to prosił bym o podanie.
    • Przez grego
      Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?
    • Przez 12newholland12
      Witam zastanawiam się nad kupnem bizona zo 56. Obecnie mam posiane około 27 ha. Chciałbym przeznaczyćna jego kupno około 27tyś czy znalazł bym kombajn nadajacy się do sezonu nie wymagajacego wkładu finasowego ? co o tym myślicie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj