Zaloguj się, aby obserwować  
ursusek94

MTZ 50 silnik d50

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusek94    15

witam, posiadam mtz 50 z silnikiem d50, zamierzam pozakładać mu wszystkie wskaźniki i linki gdyż stare nie działają, mam problem, nie moge nigdzie znaleźć zdjęcia czy rysunku czy też opisu gdzie jest podane gdzie sie co podłącza, więc moje pytania brzmią:

1, gdzie w tym silniku jest wejście do linki obrotomierza?

2, gdzie w tym silniku jest czujnik temperatury wody?

3, gdzie w tym silniku jest czujnik ciśnienia oleju?

i narazie tyle. proszę o wyrozumiałość, gdyż jestem świeżym posiadaczem MTZ. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1. w pokrywie rozrządu.

2. w głowicy, z lewej strony, w okolicy 4 cylindra.

3. wskaźnikiem jest manometr w desce rozdzielczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp wody może być również w korpusie gdzie termostat wody przy wejściu do głowicy, W okolicach 4 cylindra będzie w d240.

Czujnika ciśnienia nie ma jest tylko wskaźnik ciśnienia oleju i powietrza.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

no ale czujnik ciśnienia oleju też musi być żeby wskaźnik coś pokazywał, to gdzie on może być ten czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę Ci że czujnika nie ma wskaźnik jest manometrem do którego dochodzi cieńką rurką olej. Jak w sprężarce. To jest wskaźnik ciśnienia oleju. Czujniki są w nowszych modelach i za ich pomoc jest prowadzona jakaś sygnalizacja czy to świetlna czy dźwiękowa. Zawsze możesz sobie dołożyć.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

ok rozumiem a jeszcze jedno pytanie ten czujnik to jest pomiędzy 4 cylindrem a pompą hydrauliczną, czyli z tyłu silnika, czy z lewej strony silnika? no bo z boku nie ma nigdzie wejścia, widocznie poprzedniemu właścicielowi nie było to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W D-240 czujnik temp. jest w głowicy. Okolice czwartego cylindra lewa strona. Czujnik kontrolki ciśnienia oleju zaś w dolnej podstawie filtra oleju tak samo jak przyłączy manometru. Możliwe że w twoim jest podobnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzic51    0

Witam Panów, proszę o podpowiedź jaki i jak ustawić kąt wyprzedzania poczatku wtrysku paliwa w MTZ 50 z silnikiem D50.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzic51    0

Ja mam mtz 50 ale w nim nie ma obrotomierza natomiast czuinik temperatury jest koło korka wlewu wody w chłodnicy jak korek wody po lewej stronie trochę niżej,czuinik ciśnienia oleju jest pod filtrem oleju ja mam filtr odsrodkowy więc pod spodem.Jak staniesz z prawej strony twarzą do rury wydechowej sięgnij lewa ręka pod filtr oleju tam musi być wyiście moze byc zaslepione lub koniec rurki zagnieciony bo kiedyś mógł się urwac przewód i ktos go zaslepił.Ja mam go od 1982 roku jestem z nim na ty,jeślimasz jakis problem to dzwoń na nr 668422847.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Gość
      Przez Gość
      Witam dzisiaj byłem u dilera MTZ jednak nie mogę wziąć ciągnika 110km gdyż żaden MTZ ( chodź teraz mają być niedługo nowe) nie spełnia norm euro 5 dopiero te po kropce 6 mają ją mieć i tu moje pytanie jaki ciągnik do 150 tyś jak najmocniejszy i najtańszy w naprawach
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj