Zaloguj się, aby obserwować  
fifi155

Case 845 xl problemy

Polecane posty

fifi155    1

Witam mam problem poniewaz kupiem case 845 xl z 86 r i mam w nim problem ze zanlezieniem wstecznego tzn ta wajcha strasznie cięzko chodzi czy to jest normalne i czy da sie coś z tym zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Też niedawno kupiłem 845XL .U mnie z kolei lata na wszystkie strony że problem znaleźć które to położenie wajchy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Jeśli w ogóle go nie masz to źle a jak po "czasie" szukania go znajdujesz -to szansa na rozkalibrowany wrzutnik biegów. Ja za mojego wziąłem się w ubiegłym tygodniu .Wywaliłem cały wrzutnik na warsztat. Jest tam cała masa tulejek o różnych rozmiarach oraz przegubów kulistych /tzw.głowiczek/.Zamówiłem te wszystkie rzeczy w necie -to w sumie koszt niewielki ok. 100zł ale pracy po pachy ,mierzenia ,docierania ,sprawdzania -nie życzę. Jak skończę to napiszę o efektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi155    1

bieg jest tylko trzeba sie ostro naszukac lub wrzucać na siłe to jest problem ze wstecznym i zółwiem zając najlepiej wchodzi. Dzieki za rade i czekam na efekty pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

No efekty są pozytywne. Dzisiaj zeszło cały dzień ale po złożeniu biegi podczas wrzucania "pstykają" wchodząc na swoje miejsce i wreszcie wiem na którym jadę i który wrzuciłem - bo przedtem dźwignia od zmiany polowe-szosowe-wsteczny chodziła na wszystkie strony i problemem nie do przyjęcia było szukanie gdzie jest wsteczny.Powtarzam koszty materiałów były nieduże tylko pracy i wpasowywania dużo i przede wszystkim wszystko zapisywać czy robić zdjęcia jak się ten mechanizm rozbiera bo niby to proste jak budowa cepa ale podczas składania nieraz zwątpiłem czy ta dźwigienka jest po tej czy powinna być po tamtej stronie. Całe szczęście że porobiłem sobie przed rozbiórką masę zdjęć -co element rozebrałem -pstryk fota .Później się to przydało. Jak ktoś ma jakieś pytania to służę na ile będę mógł pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi155    1

opiał bys gdzie to sie znajduje i czy trudna to robota i z allegro brałes czesci. wysłał bys mi kilka fotek z tegto remontu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Mój Case jest z roku 1982 a twój 1986 .To może być różnica w pewnych detalach choć nie jestem do końca pewien. Dowiedz się czy jest to mniej więcej to samo bo kupisz nie te rzeczy.Moje pasowały od katalogu 844XL.Tu masz linka do elementów katalogowych. Zobacz czy to te same rzeczy:

http://www25.zippyshare.com/v/41036718/file.html

A robotę opiszę na razie krótko. Demontujemy prawe koło ,zbiornik paliwa oraz plastikową obudowę wajch podnośnika,biegów - prawa strona przy fotelu. Potem od dołu zobaczysz cały mechanizm wrzucania biegów i już tutaj ocenisz czy ma luzy. Sprawdź na razie czy to te same elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj