slajders25

4 obracana używana czy nowa ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slajders25    22

Witam

Temat pewnie bliski tym co szukali używanych pługów. Poszukuję 4 obracanych w dobrym stanie. Otóż korzystając z serwisów otomoto i allegro zjeździłem pół polski za takimi płógami (mieszkam we wschodniej polsce) Widzaiłem może ze 20 pługów. To co na zdjęciach i w rozmowach telefonicznych było "igła" w rzeczywistości okazywało sie złomem. Jedyny płóg (na który trafiłem) godny uwagi to Overum CV498H wystawiony na TEJ aukcji . Koles który to sprzedaje twierdzi że to orginał jedynie został odremontowany i odmalowany. Wygląda na żywo OK ale tak naprawdę nie wiem w jakim stanie kupiony z którego roku i jak odremontowany ( czy nie ma wad ukrytych typu zaszpachlowane pęknięcia). Szerokość orki 1,6m. Tochę już zrezygnowany wstąpiłem do sklepu z nowymi pługami. I coraz bardziej nabieram przekonania że chyba warto dołożyć i kupić nowy. Zainteresował mnie VOGEL NOOT M950 z szerokością orki do 48cm na korpus. Cena netto 31000zł. Mam ciągnik 120KM MF6180 którym pracuje na 30ha średnio ciężkiej ziemi (4 i 5 klasa). Ostatnio też zastanawiałem się czy nie lepiej kupic zamiast starego Overuma nowego Agromasza które są w podobnej cenie. Wiem że żucam się ze skrajności w sr**ność ale nie myślałem że znalezienie dobrego pługa będzie aż tak trudne. Do tego bezczelność sprzedających krórzy za nic mają to że człowiek goni 500km w jedną stronę trochę mnie załamuje.

Może ktoś z was się podzieli swoimi doświadczeniami i może coś doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

powiem ci tak, ze ludzie często się tak ogłaszają i tak jest że lipa. Czasem pewniej jest kupic tylko od rolnika jakis 5 letni o ile w dobrym stanie. Znajoma teraz kupiła pług agromaszu 3 skib obrotowy z zabezpieczeniem resorowym, to jest nowośc. Wyglada fajnie, masywnie 3 skibowy waży 1220 kg. Jest to wersja 3+1(bez czwartej), koszt to 25tys brutto, 4 skib chyba coś koło 30 ponad. Ja powiem tak , jestem zwolennikiem kupowania nowych maszyn, na raty czy uzbierać częśc choć i reszta w raty. bo czesci dostepne, jest gwarancja itp


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Również coraz bardziej dojrzewam do takiej myśli. A co do sprzedawanych maszyn od rolników to jest tak że nikt nie sprzedaje dobrej maszyny. A jeśli nawet, to albo szybko zabieraja ją znajomi i sąsiedzi albo zostawia w rozliczeniu w sklepie kupując nowy, co skutkuje tym że cena idzie mocno w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dkri    0

Witam

również szukam jakiejś obrotowej czwórki. I sytuacja jest taka sama jak u ciebie chyba będzie trzeba kupić nowy. Mój sąsiad woz z niemiec maszymy i czasami przywozi pługi ale to też złomy a cena wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejscowość Kosowo k./ Gniezna - kupiłem pług, wszystko ok, nie pogięty, nie malowany.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

Jeśli chodzi o tego Overuma to jeśli wszystko z nim w porządku to uważam, że możesz brać. Mam takiego tylko że 3 skibowego i są to bardzo dobre pługi. Jest na zabezpieczeniach wiec raczej nie powinien być popękany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak chcecie prawie nowy w idealnym stanie to do sklepu.

U na tak pokupowali nowe z Uni i po 2-3 latach posprzedawali i kupili używane zachodnie.

Przecież wiadomo że to są maszyny używane i osobiście uważam że taka maszyna nie powinna być malowana.

Sam kupiłem KV LB za prawie 15 tyś 5 skib Vario ze spawaną, wzmacnianą wieżyczką i prawie nic nie robiłem przy nim ładnie orze i nie narzekam.

Mi to nie przeszkadza że była wieżyczka wzmacniana, i nie jest malowany, a wszystkie elementy ma nowe,.

Nowy taki będzie z 50-70 tys kosztował, więc nie porównujcie nowych polskich do starych zachodnich.

 

Po drugie to są pługi z 20 letnie wiec cudów nie oczekujcie, bo nikt nie remontuje i sprzedaje i będzie jak nowy spod igły, bo taki to raczej tylko u handlarzy co remontami się zajmują, i twierdzą że są nowe elementy, to może oznaczać nowo pomalowane i szpachlowane.

Maszyna używana ma być nie malowana wtedy widać że jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ja na twoim miejscu wolalbym uzywany zachodni niz nowy polski takich firm jak agromasz czy staltech, w galerii mozna zobaczyc ze to loteria na co trafisz. jeden uzytkownik zadowolony z firmy a drugi wrecz przeciwnie. z polskich plugow to tylko UG ale tutaj tez z jakoscią ponoc różnie


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaloga224    0

Witam ja na twoim miejscu kupił bym vogel noot

argumenty ;

1 nowy

2 kilka lat spokoju

3 pewność że masz prostą ramę

4 zawsze go odsprzedasz za te ok 20 000,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22
Napisano (edytowany)

Tego Overuma widziałem z bliska i prawie nie ma się do czego przyczepić. Poza jednym. Sprzedający mówi że powymieniał wszystko łącznie z odkładniami i uszczelniaczami w zabezpieczeniach. Skoro więc tyle było do wymiany to pług musiał być w ruinie i został odbudowany. Jak odbudowany, tego nikt nie wie. A musiał dostać mocno w kość skoro nawet musiano wymieniać uszczelniacze. Ale obrotnica nie miała jakiegoś dużego luzu a tego trzeba się najbardziej bać. Pytałem w GRENE o części do niego to zamieniki są w rozsądnej cenie. Jednak przypadkowo jadąc obok sklepu trafiłem na te Vogel Nooty i w głowie mi namieszało. Bo to pług szyty na moje gospodarstwo. Duża odkładania (szer40cm) do głębokiej orki z obornikiem, szerokośc 4x48cm, lekka konstrukcja co ułatwia obrót no i nowy. Gdzieś czytałem że ktoś przeorał nim 600ha zanim trzeba było wymienic odkładnie :o . Mam możliwość kupić go w cenie netto choć nie jestem vatowcem. Gdybym miał wolne 310000zl to bym się nie zastanawiał ale dla mnie to nie jest mały wydatek. Z drugiej strony nowe na gwarancji to będzie mi służyć bardzo długo zwłaszcza że u nas gleby mało zakamienione. A z używką to loteria albo się uda albo nie. Jednak cena kusi 18000zł to nie 31000zł. Z drugiej jednak strony jak przeczytałem ten POST kolegi GIVERA to znowu bardziej skłaniam się do nowych. Na razie kombinuję czy uda mi się wogóle skombinować te 31000zł. Jeśli nie to kupię Overuma a jak znajdę większą kasę to zdecyduję się na Vogel Noota

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Napisze też swoje zdanie... Miesiąc temu również jeździłem i szukałem używanej czwórki obrotowej... Zrobiłem setki km a znalazłem w ostatniej chwili pod nosem od rolnika:-) powiem tak jak dla mnie wydanie 40 czy 50 tys na pług to jakąś paranoja!! Dla mnie to jest tylko kupa żelaztwa nie warta w rzeczywistości więcej niż 10tys! Mojego (zdjęcie w galerii) wynegocjowałem za 5tysi. Ma jakieś wady. Tu podjechane tam jakiś luz ale sam sobie to wszystko wyremontuje i ładna kasę zaoszczędze. Prawda taka że i ten za 50 jak i ten za 5tysi tylko ta ziemię przewraca. Wolę dac kasę na nawozy i śor i zarabiać na uprawach niż pokazywać sąsiadowi że ja też mogę kupić "nowke sztukę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

po części masz racje tylko chodzi o to ze ciężko znaleźć dobry pług w niskiej/sensownej cenie. albo stan pługa pozostawia wiele do życzenia albo sprzedający ceni jak za "nowy".

oglądałem w galerii twoj pług i też chętnie bym cos takiego u siebie widział ale znaleźć coś sensownego jest ciężko. wychodzę z założenia ze jeżeli ktoś może sobie pozwolić na nowy pług to zawsze to lepiej mieć nowy, prosty z gwarancja tylko cena odpycha...


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

możesz pomyśleć nad pługiem ze Szwecji, jest dużo maszyn z niej sprowadzanych i to w przyzwoitym stanie do ceny, sam sobie już kilka maszyn przywiozłem właśnie stamtąd i właśnie taki pług Overum CV498H, najlepiej jest na wiosnę jak są przetargi


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Kolego radek199321 gdyby ten Overum co go oglądałem nie był wyremontowany tylko w normalnym stanie to bym się nie zastanawiał bo widziałbym co biorę. A jak jest odmalowany to niczego nie mogę być pewny. Pod farbą może być wszystko. Najgorsze jest to że jak się wyda 18000zł i coś wyjdzie to się zostanie z ręką w nocniku. Pakowanie kolejnej kasy w jego naprawę mija się z celem. Zgadzam się z panczo1922 że te ceny są z kosmosu i że pług słóży tylko do obracania ziemi ale jeśli za złom który zaorał tysiąc ha po ściągnięciu i odmalowaniu śpiewają 15000zł to wolę nowy. W moim gospodarstwie 20 lat będzie służył bez wkładu finansowego (poza lemieszami i dłutami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

bierz nowy to chociaż w razie kłopotów z pługiem będziesz miał gwarancje i serwis, a nowe powinno służyć bezawaryjnie przez x lat ale wiadomo ze i buble sie zdarzają

 

a kupisz ten i nie wiesz co i jak. masz możliwość bierz nowy. proste.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

no u mnie akurat jest tylko oryginalna farba i nic nie jest ruszane, pług był ciągle użytkowany na polu


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Jestem coraz bardziej zdecydowany na nowy. Na razie będę obdzwniał różnych dostawców i negocjował cenę no i zastanawiam się czy aby nie dopłacic do wersji XM1000. Trochę cięższe ale większa obrotnica i wzmocniony maszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Jak narazie znalazłem dilera który sprzeda mi M950 3+1 za 30000zł netto wraz z dowozem. W komplecie ma być koło gumowe, ścinacze, lemiesze z dłutami i kroje. To chyba dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Sprawa kupna pługa dobiegła końca dość niespodziewanie i zaskakująco. Otóż już byłem u dilera z zamiarem zakupu nowego wogel&notta M950 3+1 za 31000 z wypsażeniem takim jak chciałem. Miałem już tylko się zgłosić się z zaliczką i w ciągu tygodnia dowieźli by na podwórko. Gdy wróciłem od dilera wieczorem zadzwonił do mnie znajomy który dowiedział się że chcę kupić pług i zaproponował mi kupno pottingera servo IV z 95r. w dobrej cenie. On sobie ma zamiar kupić nowy. Dodam że rok temu mogłem nim troche poorać bo pożyczałem go właśnie od niego :)) I tak oto po przejechaniu ok 1500km i oglądaniu złomu kupiłem pług tuż pod nosem. Dla mnie to była niespodziewana super okazja. Wiem że takie okazje to jak trafić wygraną w totka. Pozdrawiam wszystkich szukających używanych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

31tyś to netto? a mógłbyś powiedzieć jakie to wyposażenie? Czasem tak bywa ja też szukałem prasy jeździliśmy z ojcem a kupiliśmy 2 wioski dalej :) gratuluję i niech dobrze służy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

31000 netto w tym 2 kroje nożowe, ścinacze listwowe i lemiesze z dłutami z tym że pług datowany na tabliczce na 2012r z 2013r jest ponad 1000zl droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Co myslicie o ibis premium 3+1 odkladnica long da sie tym orac kukurydze¿

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LEX
      Jakiej mocy? Może ktoś ma którąś z tych i podzieli się wrażeniami?
    • Przez F312
      Witam.
       
      Mam zamiar zakupić używaną kosiarkę dyskową 2.70 - 2.80 m.
      Chciałbym się dowiedzieć na jakie elementy warto zwrócić uwagę oraz jaką markę polecacie?
       
      Z góry dziękuje.
      Pozdrawiam.
    • Przez rolnik147852
      Witam!

      Interesuje mnie zakup używanej ładowarki manitou. Cena ok 50-60 tyś. Jej głównymi zadaniami byłyby m.in. bele sianokiszonki, transport kukurydzy, załadunek obornika, pomoc przy tartaku itp.

      Chciałbym wiedzieć coś o osprzęcie m.in łyżkokrokodyl,chwytak
    • Przez rafal11195
      Witam wszystkich, mam zamiar zakupić używaną ładowarkę teleskopową. U mnie w gospodarstwie raczej padnie na coś z rodziny Manitou. Jako że ładowarki nie mam, nigdy nią nie pracowałem ani nie jeżdziłem to mam pytanie do wsayzstkich użytkowników.  Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę gdy będe ogladał jakieś używki, jakieś częste usterki które można wychwycić okiem, bądź podczas pierwszej krótkiej przejażdzki. Jako operatorzy moze wiecie jak sprawdzić hydrostat i inne układy ( nie mówie o szczelności ukadów). A moze i wiecie o jakichś usterkach które "musza" nastapić przy jakimś poziomie mth.
      Interesują mnie wszystkie informacje, aby później mieć mniejsze koszty napraw, które moge ograniczyć okiem które wie na co zwrócić uwage.
      Pozdrawiam:)
    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj