Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZirakS    0

Zauważyłem że nie ma żadnego tematu związanego z tymi prasami. Ma ktoś z Was forumowiczów prasę Omas? Jakie są wasze spostrzeżenia na jej temat? Wpisywać się.

 

Dziś owa prasa zaparkuje w moim gospodarstwie ;) Omas RP120


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

wygląda jak sipma. któraś była podstawą dla którejś, czy tylko mi się tak wydaje?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolega ZIRAKS widzę lubi wynalazki ala sipma ile dałeś za tego omasa żeby wszystko pasowało od sipmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Skoro do włoskich pras pasuje większość części od sipmy to i do tej powinno ;) Jeżeli chodzi o prasy to w życiu nie dam dla rolnika tyle kasy ile chcą za Sipme. Nabrali na PROW i po 5 latach chcą się wyzbyć i jeszcze zarobić na tym ;)

 

wygląda jak sipma. któraś była podstawą dla którejś, czy tylko mi się tak wydaje?

 

Raczej ta prasa była podstawą dla Sipmy lub jeszcze inna ;) Polacy chyba prawie wszystko ściągają od maszyn zagranicznych ;)

Mój nauczyciel na temat pługów powiedział tak "Unia wszystko ściągnęła od kvernelanda" poczym kolega posiadający pługi tych marek powiedział "miałem unię ale sprzedałem i kupiłem kvernelanda ale różnicy żadnej nie ma w orce...".


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Sipma była spółką join-venture z udziałem włochów którzy wnieśli do niej technologię pras zwijających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Zależy jak się szuka ten omas to z 90lat a mnie o takie sipmy chodziło zresztą http://allegro.pl/prasa-lancuchowa-sipma-z-276-i3278850814.html na przykład te starsze a nie po bóg wie ile. Ja wiem że te ,,prasy'' to wydajności nie mają, jeszcze owijanie sznurkiem to u mnie nająłem gościa mf 3090 i z543 to 3 ha rolował od 10.30 do 14.40 niby zapierdzielał ładnie tylko owijał 2 -4 belki a potem się coś mu rozregulowało i kręcił kołem od sznurka i robota stała a to co owinął masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

U nas od zawsze chodziła prasa z sznurkiem, i to jednym! Nikt nie narzeka...


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam Omas Paget 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Wstaw jakieś zdjęcia oraz napisz kilka słów o nim.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadam ta prase od 14 lat.Pracuje z nia ursus c360.W poprzednim sezonie wymieniłem główne łancuchy(te które formuja bele).Niemal wszystkie czesci pasuja od sipmy.Jestem z niej zadowolony.

Edytowano przez karol7854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Dzisiaj pierwszy raz poszła moja w prawdziwą robotę. 24 belek na kiszonkę i czuję że będę z niej zadowolony ;)

 

Więcej info: http://studioursus.blogspot.com/2013/06/akcja.sianokiszonka.html


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

Ja mam prase Omas Rp120Rapid i jestem z niej bardzo zadowolony...od 10 lat robi robotę w moim gospodarstwie a rocznie to około 3tys bel. części wszystkie od polskiej sipmy pasują..

Edytowano przez ziomkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

przepraszam ze odkopuje temat powiedzcie mi coś o jej prasie
olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-sipma-eksportowa-z-279-lancuchowa-120x120-CID757-IDa5Ysr.html zależy mi na szybkiej odpowiedzi z góry dziękuje


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jeśli były wpakowane częsci polskie do tej prasy to długo tym nie narobisz . Częsci polskie do pras to plastelina. Jeśli chcesz porządna prasę łańcuchową o tylko KRONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

może i tak ale u mnie ojciec uparł się na sipme to przekonałem go ze to prawie to samo tylko sądzę ze lepiej wykonane


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jedno i drugie to  g**** tyle że polskie jeszcze gorsze. A kasę na byle co wydawać to każdy potrafi wydać ale żeby potem żeby to stęki że po co my to kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

to samo mówię ojcu no ależ cóż jemu trudno coś przetłumaczyć . wiec ty jonkszi twierdzisz ze lepszą jest od polskiej sipmy ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jeśli jest na orginalnych częściach jeśli coś w Polsce remontowane to bedzie się psuło(nasze części to plastelina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

moze ktoś jeszcze sie wypowie na jej temat :)


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj