Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1014ieco410

Ciśnienie wtrysków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hubert21    11

to zależy od wydsajności pompy czy jest dobra czy już przeżyła swoje czy robiłeś pompe wtryskiwaczy w ostatnim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

to zależy od wydsajności pompy czy jest dobra czy już przeżyła swoje czy robiłeś pompe wtryskiwaczy w ostatnim czasie

Ciśnienie ma być ustawione na wartość podaną przez producenta. Jeśli pompa wtryskowa nie daje rady przy tym ciśnieniu to nie znaczy że wtryski trzeba ponownie regulować tylko regenerować pompę lub kupić nową. Inaczej nie ma to sensu, bo silnik nie będzie miał właściwych osiągów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Osobiście ustawiałem na 180 , lepiej chodziła, warunek dobra pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Powinno być mniej więcej 160 atmosfer według instrukcji.

To ile w końcu ? :( Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie dla silnika nowego typu?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Napisałem Ci wyraźnie,chyba że masz problem czytania ze zrozumieniem. Nowy typ silnika zaczął występować od 1983 r. gdy byś nie wiedział.

Typ końcówki; DOP 150S 535-1417 16,8+0,8 MPa , typ końcówki DOP 150S 535-4360 15,7+0,8 MPa - starszy model końcówki, dane źródłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

1014 powinien miec chyba 220bar bo to silnik z turbo a te bez turbo maja mieć 168bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Napisałem Ci wyraźnie,chyba że masz problem czytania ze zrozumieniem. Nowy typ silnika zaczął występować od 1983 r. gdy byś nie wiedział.

Typ końcówki; DOP 150S 535-1417 16,8+0,8 MPa , typ końcówki DOP 150S 535-4360 15,7+0,8 MPa - starszy model końcówki, dane źródłowe.

Jeśli pijesz do mnie nikt ci nie karze odpowiadać na moje posty, to jest dobrowolne forum.Każdy podaje inne dane, najbardziej lubię odpowiedzi typu ''mniej'', ''więcej''


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Spodziewał bym się innej odpowiedzi skoro piszę Ci dokładnie, nikt mi nie kazał i nie mam zamiaru się wdawać z Tobą w przepychanki, może i źle zrobiłem że Ci odpisałem dokładnie i konkretnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

1014 powinien miec chyba 220bar bo to silnik z turbo a te bez turbo maja mieć 168bar

 

że jak?

220, ale nm, to się głowice przykręca, a nie ciśnienie a wtryskach ustawia.

 

prawidłowe ciśnienie na wtryskach to 170-175 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

dane z top agrar nr 12 z 2010roku artykuł "filtry, wtryski, pompa i spółka"

w dużych ursusach wartość ciśnienia wtrysku powinna być wyregulowana na 16,8MPa

23,3MPa 4-cylindrowe turbo i 20MPa 6-cylindrowe turbo.

 

ja sie trzymam tych danych i jakoś wszystkie ciągniki co robiłem chodzą dobrze po tak wyregulowanych wtryskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

@ yogi

Aż z ciekawości otworzyłem książke-instrukcję obsługi od cieżkiej serii ursusów i tam zalecają, niezaleznie od tego czy turbina jest czy nie, ciśnienie 16,8+0,8.

 

JA bym jednak bardziej wierzył oryginalej książce niż gazecie, w której zdarzają się, i to wcale nie rzadko spore błędy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam a czy wiecie jakie maja być końcwki tzn typ w zetorze 12245, tłoki sa trzypierścieniowe czyli od turbo , uszczelka pod głowice też turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jak nie ma turbosprężarki to powinny być zwykłe 4 otworkowe z końcówką oznaczenia -1416.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

ja nie mam turbo i mam sekcje w pompie sekcje 9 i koncówki pieciootworkowe 535-1417, chodzi dobrze nie dymi ma moc, ale wiem ze napewno maja byc inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To masz końcówki od turbo, bez turbo mają oznaczenie 430-1439 cztero otworkowe, ciśnienie dla wszystkich jest takie samo; 168+8 bar. wg. instrukcji z 1997 r. Różnica jest pewnie w cenie i liczbie otworków a to dlatego że 5-cio otworkowe ( turbo) muszą podać i rozprowadzić równomiernie ok 20% paliwa więcej. Jak masz 5-cio otw. w zwykłym sil. to na pewno na tym nie tracisz i nic złego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z tego co pamiętam to końcówek jest 3 rodzaje, jedne 5 otworkowe do turbo, i 2 rodzaje do zwykłej, 4 i 5 otworkowe. 4 niby starszy typ, ale dokładnie nie wiem, bo nikt się na tym dokładnie nie zna.

Mi najlepiej 1224 chodziła na sekcjach 9mm i końcówki 4 otworkowe ustawione na 180 bar.

Na 5 otworkowych była głośniejsza i troche więcej paliła.

Dlatego ustawiałem 180, bo u znajomego w Ursusie z Niemiec tak był ustawiony i ja też spróbowałem, i efekt był widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster21
      Witam, jestem świeżo upieczonym właścicielem MTZ-a 82 z 1980 r. Dzisiaj wykręcam wtryski, patrze a na nich olej , kurcze chłopaki, co to może być. W 60- tce nigdy takiego czegoś nie zaobserwowałem. Pomóżcie koledzy .
    • Przez michal9393
      Witam chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy końcówki zakupić do tego zetorka, bo leją i na ile je ustawic???
    • Przez flywin
      Witam w tamtym roku w Marcu robiłem Kapitalny Remont Silnik w MF235 mianowicie zaczyna mi ciec paliwo z 1 wtrysku od paliwa.
      mianowicie na takiej dużej Nakrętce bodajże na Klucz 30 i także cieknie z króćca plastikowego przewodu do pompki ręcznej, chodź jak i na wtryskach nowe podkładki miedziane , jak i na pompce są nowy uszczelniacz gumowy
       
      czemu to przecieka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj