matus2609

Renault 155.54 tz kilka pytań

Polecane posty

Ksawery    57

przed pompa to jest ten poziomy na przewodzie wychodzącym ze skrzyni do pompy, to on chyba z siatki jest tez jutro będę odkręcał i albo wydmucham sprężarka albo kupie nowy jak znajdę pasujący

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

słuchajcie jak spuszczacie olej ze skrzyni to z tej przystawki od przedniego napędu pod skrzynią też spuszczacie olej, tam jest taki korek na imbusa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ja nie spuszczałem.

Kto wie dlaczego na wyświetlaczu obroty silnika falują? Od 1200 do 1800 obr/min na wolnych skaczą jak szalone liczby : 700 - 1000 ( chodzi tylko o obroty pokazywane na wyświetlaczu )


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

To obroty mierzone są przez czujnik na wale? kiedyś słyyszałem że jak nie ma ładowania to i obroty nie będą pokazywane, wiec może to coś z alternatorem?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

jak jest zwykły obrotomierz to na pewno jest z alternatora, a w elektronicznym to być może tak samo i tak jak mówisz, że coś z alternatorem

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

jest elektroniczny. wiec co nalicza obroty? jest jakis czujnik czy przelicza obroty alternator?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

Panowie a u mnie teraz wystąpił problem z podnosnikiem, a mianowicie szarpie nawet pustymi ramionami, dopiero przy ustawieniu dźwigni od wysokości podnoszenia (ta dłuższa) na pozycję 9 i więcej przestaje szarpać. Problem występuje na zimnym jak i na rozgrzanym silniku

 

Panowie a u mnie teraz wystąpił problem z podnosnikiem, a mianowicie szarpie nawet pustymi ramionami, dopiero przy ustawieniu dźwigni od wysokości podnoszenia (ta dłuższa) na pozycję 9 i więcej przestaje szarpać. Problem występuje na zimnym jak i na rozgrzanym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to juz jak kazdy sie chwali jakimis problemami to i ja sie pochwale bo tez mam malutki :) a mianowicie odkąd orka idzie pługiem obrotowym to mam a raczej mialem problem na początku z vario w kvernelandzie moim bo jak mialem rozłozony powyzej 235cm to nie chciał sie liniowac i wracał sie silownik w miejsce pamieci... tylko musiałem na początku delikatnie dzwignią pociągac a jak juz było około 220cm to juz dzwignie do konca i sie skladał... obracał.... no i rozkładał bez problemu. Dokupiłem olej dolałem troche... było to samo znow... dopiero problem ustapił jak dolałem oleju wiecej ale juz jest około 2cm ponad MAX na bagnecie i nie wiem czy to w czyms nie przeszkadza??? Ciagnik zadnych problemów z niczym nie ma a obracanie sie poprawiło bo od razu dzwignie daje do konca i jest git nawet przy maxymalnej szerokosci 255 cm :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

No a ja nie mogę zlokalizować problemu, dzwonilem do gościa od którego kupilem ciągnik i on uważa ze to może być problem z elektronika bo on wymieniał pompę a nie resetowal sterowania a może trzeba to zrobić ale u niego takich problemów nie było a mi się wydaje ze to problem mechaniczny albo gdzies jest jakiś zawór o którego istnieniu nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

sluchajcie wiecie gdzie sie znajduje czujnik od hamulca ręcznego który zapala kontrolke, jak kupiłem ciągnik to działała kontrolka jak np. zaciagniety był ręczny i wrzuciło się bieg to się świeciła i piszczało a ostatnio przestało to działać, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

w serii .14 jest z lewej strony w okoiicy obudowy hamolcow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szagi    0

Mógłby ktoś zrobić zdjęcie bo w mojej chyba ktos stwierdził ze nie potrzebny bo go nie ma,sa tylko przewody i jak jeden zwarłem z masa pojawiła sie kontrolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie można dostać wkłady filtra powietrza do Renault 155.54 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

@Szagi dalej potrzebne zdjecie?

@gsxr1000 spisz numer z filtra i wpisz w google


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole ktora kontrolka to od recznego? bo u mnie sie nie swieci nic :mellow:


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szagi    0
@Szagi dalej potrzebne zdjecie?

tak,muszę dorobić mocowanie bo ktoś stwierdził ze nie potrzebne!

 

Macie może informacje gdzie można kopic kilka drobiazgów z używki do 155.54 tz?

 

Co do oleju który można użyć myślę ze ten jest bardzo dobry i przy tym nie drogi

 

http://www.totalpolska.pl/Lub/LubPoland.nsf/VS_OPM/9218F6840C0334FDC1257A26007D0C5E?OpenDocument

Edytowano przez Szagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co może być powodem zgrzytającego drugiego biegu w renault 155.54 96rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tylko 2 i trochę rewers działa z opóźnieniem załączy i puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wykrzyknik w kółeczku to jest ostrzeganie o jakims niebezpieczenstwie na skrzyni biegów. Np jak sie ładowanie zaswieca to i to wtedy tez, lub niski poziom oleju w skrzyni wiec napewno to nie jest to :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj