matus2609

Renault 155.54 tz kilka pytań

Polecane posty

Ksawery    57

witam panowie nie działają mi światła stopu, gdzie szukać jakiegoś przekaźnika od stopu, czegokolwiek dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Sprawdź włączniki przy pedałach.

Ostatnio odechciało im się "kontaktować" i po wymontowaniu, energicznym rozruszaniu zaczęły działać. Ale czasem im się zdarzy zapomnieć. Prawdopodobnie od nowego MTZta prawie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

Witam kolegów, jestem nowy na forum, ostatnio zakupiłem Renault 155.54 tz z 1997 roku, mth prawie 8 tyś, opony przód nowe tył jakieś 40% także szału nie ma, komplet obciążników i zaczepów, ACET, brak EHR za 50 tyś złotych, tak więc myślę że cena którą przedstawił założyciel tematu trochę za wysoka. Alę przejdę do meritum. Proszę o pomoc, ponieważ z racji wieku i użytkowania niektóre oznaczenia na przełącznikach się powycierały w związku z czym proszę o pomoc do czego służy zaznaczony na zdjęciu przycisk oraz jak działają zaznaczone dźwignie (od podnośnika).

dsc0208cq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0209uf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

resztę co nie wiedziałem to już z tego forum się dowiedziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

dzwignia krotsza od podnoszenia, ta dluzsza od glebokosci pracy

przycisk moze byc od halogenow lub "koguta"

widze skrzynia 24/8 troche problematyczna, nie zycze aby cos sie zaczelo dziac

na rocznik 97 nie wyglada, chyba ze ktos przekladal caly plastik od dzwigni hydrauliki,

dzwignie biegow byly bardziej zabudowane od 94r.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

w dowodzie jest 97... od koguta jest drugi chyba, wciścnięty jest od napędu a trzeci jest od klimy, tylko pierwszego nie możemy rozszyfrowac

i poprawka- model to TX a nie TZ

Edytowano przez sachar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

TX czy TZ to nie ma znaczenia

od halogenow moga byc rowniez pod kierownica, powinny byc dwa zielone

rocznik moze byc ten, dzwignie sa obudowane osobnym plastikiem, mozna latwo zdemontowac, a tam gdzie ten kawalek blachy powiniea byc ta dzwigmia od zatrzasku dzrzwi, widocznie ktos przerobil

 

bardzo jestem ciekawy jak wyglada w calosci, wiec jesli to nie problem, to moze wstawisz kilka zdjec do galerii

 

a czy to nie jest przypadkiem przycisk od klimy?

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

no właśnie przycisk od klimy jest obok, bo jest jeszcze widoczne oznaczenie, tak samo jak na tym od koguta i napędu, a te dwa od halogenów też są ale przednie halogeny nie działają, ale wyczytałem już w innym temacie ze to pewnie wina przekaźnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

halogeny dzialaja przy wlaczonej pozycjii oczywiscie

ostatnie co mi przychodzi do glowy to oswietlenie wewnatrz kabiny

zapewne ktos odpisze, kto posiada ten lub podobny model, jesli nie zerkne co mam w instrukcjii seri. 14

 

a tak na marginesie z jakihc okolic kolega?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

halogeny dzialaja przy wlaczonej pozycjii oczywiscie

ostatnie co mi przychodzi do glowy to oswietlenie wewnatrz kabiny

zapewne ktos odpisze, kto posiada ten lub podobny model, jesli nie zerkne co mam w instrukcjii seri. 14

 

a tak na marginesie z jakihc okolic kolega?

 

 

mieszkam w Zamościu, a gospodarstwo jest w okolicach Dołhobyczowa powiat Hrubieszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to widze kolega tez z lubelskiego :D witam kolejnego szleśliwego nabywce skrzyni TRACTONIC :P u mnie również jest tam 4 klawisze :) klima, naped, kogut i czwarty tak jak by od swiateł ale nie działa :) kiedys zajrze tam i pojde po kablach gdzie on wedruje... ale narazie od niczego mi on nie potrzebny wiec mniejsza o to :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

rozmiary opon podam w poniedziałek bo na weekend wybieram się na wieś, a co do tych skrzyń to mógłbyś mi sławek dac jakieś rady? w polu jeszcze nic renia nie robiłem, ale jak jeździłem i obczajałem co i jak to zauważyłem że przy przełączaniu rewersu czasem ruszał do przodu bardzo delikatnie mimo gwałtownego puszczenia sprzęgła (tak jakby się sprzęgło zaślizgało) a czasem szarpał (czyli wg mnie tak powinno byc przynajmniej ferguson i c 330 tak mają :D)

 

opony z tyłu to na pewno 20,8/38 czyli tak jak oryginalnie a przód sprawdzę bo nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przednie opony to 16,9/28 :) przynajmniej u mnie tak jest :) pisz na prywatną wiadomość to pogadamy bo tutaj to źle sie rozpisywać :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Witam Panowie, renatka stoi już na podwórku, wszystko ładnie pięknie (innym razem może wrzucę zdjęcia, teraz nie mam czasu i zdjęć) wiecie może czy można kupić tą linkę od gaszenia ciągnika bo niestety w moim jest zerwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

polecam wszystkim sklep " agropilot lipka " nie mylić z " agromasz lipka " bo różnica w cenie jest nie mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Witam Panowie, renatka stoi już na podwórku, wszystko ładnie pięknie (innym razem może wrzucę zdjęcia, teraz nie mam czasu i zdjęć) wiecie może czy można kupić tą linkę od gaszenia ciągnika bo niestety w moim jest zerwana.

 

Mi tez sie urwała niedawno. Kup 5m mocnego drutu stalowego, włóż w pancerz i końcówki zarób :) u mnie działa


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Panowie, nie bójcie się serwisu Claasa. Tak patrzę, po cenach z różnych "agropilotów" to nawet niektóre u korbanków taniej. U claasa też.

Pamiętam jak szukaliśmy pewnego wałka i zębatki do skrzyni. Za używane wołali tyle samo co u Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Jest zasadnicza różnica między starym a nowym wałkiem lub zębatką. Nowy nie jest z tak dobrego materiału jak stary nawet używany. Z doświadczenia wiem że fabryczne elemnty wytrzymują 20 razy dłużej niż nowe z serwisu.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki jest największy dopuszczalny nacisk osi i inne dane potrzebne do rejestracji ciągnik z Francji 155.54 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

takie dane powinni miec na stacji diagnostycznej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj