adaras

problem z antybiotykiem w mleku

Polecane posty

adaras    0

Witam. Mam problem z krową w stadzie. Mianowicie krowa dostała antybiotyk na zasuszenie z 35 dniowym okresem karencji. Teraz jest juz 2 miesiace po wycieleniu i antybiotyk nadal utrzymuje sie w mleku (wg laboratorium w mleczarni). Czy możliwe jest aby tak dlugo antybiotyk byl w mleku? moze ktos juz sie spotkal z takim przypadkiem?

Dziekuje za wszelkie opinie i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

U mnie najdłużej był miesiąc, doktor mówił ze to może być ze krowa nie odrobaczona, fiolka była myta w proszku, mydle, w laboratorium wykrywają to jako antybiotyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaras    0

przed kazdym badaniem wlewam mleko w nowy plastikowy pojemnik... krowa nie ma problemu z jedzeniem, mleko kwaśnieje i sery wychodza... co moze byc- nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Podaj jej oksyctocynę ze dwa razy pod kolej. U nas żona to wymyśliła i jak po dwóch wysłanych próbach nadal jest antybiotyk to aplikuje jej działkę i pomaga, przynajmiej u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaras    0

do MLEKPOLU. Jutro zbieram próbki z każdej ćwiartki i wiozę na badania do centrali do Grajewa. Może "wyjdzie szydło z worka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

czasami u mnie tez sie ten problem zdarza .... pudelka sa sterylne .,, do moczu takie .5.5dni wg tubki a 12 i jeszcze antybiotyk jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z krową w stadzie. Mianowicie krowa dostała antybiotyk na zasuszenie z 35 dniowym okresem karencji. Teraz jest juz 2 miesiace po wycieleniu i antybiotyk nadal utrzymuje sie w mleku (wg laboratorium w mleczarni). Czy możliwe jest aby tak dlugo antybiotyk byl w mleku? moze ktos juz sie spotkal z takim przypadkiem?

Dziekuje za wszelkie opinie i porady

jesli jest taki problem z tym antybiotykiem to niektórzy lekarze podają wapno w płynie dożylnie i eliminuje ten antybiotyk z mleka .....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romero    0

Witam, u mnie w stadzie jest podobny problem z tym, że były podane leki na zapalenie a dokładnie Mastijet Fort. Miało być 5 dni karencji a dziś jest 8 i nadal antybiotyk. Jaka może być tego przyczyna? Coś z krową jest nie tak czy to może takie silne leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

8dni to jest nic u mnie krowa była chora i dostała antybiotyki to 3 tyg wykazywało antybiotyk w mleku a karencja na opakowaniu 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolega wyżej napisał, że przyczyną może być nie oddawanie całego mleka z wymienia. Pomoże zastrzyk z oksytocyny. Krowa odda całe mleko i następne będzie już czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Witam, u mnie w stadzie jest podobny problem z tym, że były podane leki na zapalenie a dokładnie Mastijet Fort. Miało być 5 dni karencji a dziś jest 8 i nadal antybiotyk. Jaka może być tego przyczyna? Coś z krową jest nie tak czy to może takie silne leki?

Podstawową przyczyną utrzymywania się antybiotyku w mleku jest słabo wydajna wątroba . Mastijet Forte ,tak jak i wszystkie antybiotyki jest testowany na zdrowych krowach ,stąd np. 5 dniowa karencja . W rzeczywistości jest jak jest i np. ketoza ,która w stadzie jest zawsze tylko czasem nie daje wyraźnych objawów choroby , właśnie przyczynia się do dłuższego utrzymywanie antybiotyku w mleku. Krótko mówiąc ,sztuka u której utrzymuje się antybiotyk ponad wskazaną karencje ,nie jest zdrowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case90    0

Witam ja mam podobny problem co kolega ,,ADARAS''. Krowa dostała zastrzyk na zasuszenie i jest już 1 miesiąc po wycieleniu, a antybiotyk nadal jest w mleku. Krowa jest w dobrej kondycji o daje dziennie 32-34 litry mleka więc sporo tracę. Co robić co może być przyczyną? Proszę o szybką radę, z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Warto by sprawdzić, czy antybiotyk jest w każdej ćwiartce. Zawsze można oddawać z pozostałych. Rada tak jak wyżej podać oksytocynę, bo być może krowa nie oddaje całego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

drodzy agrofotowicze...mam problem pomylilem sie dzisiaj i wlałem mleko od leczonej krowy antybiotykiem mleko do basenu...spapralem cale mleko w basenie...co moge zrobic? czy wykarze mi ten antybiotyk w mleku po wlaniu jednorazowo...jakie sa sankcjie tego i prosze o szybkie odpowiedzi iz jutro mam odbior i nie wiem co robic.. najlepiej by bylo wylac ale szkoda..jesli trzeba to trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

Zalezy o ktorej godzinie masz odbior. Jesli w pozniejszym czasie to z samego rana bierz probke i daj do badania do najblizszego lab. U mnie kiedys tez wlalem z antybiotykem mleko do zbiornika oddalem probke do zbadania i wykazalo antybiotyk. I niestety 800 l poszlo w kanal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083

tak jak kolega wyżej lub próbka i w samochód i do mleczarni i czekaj na wynik to może ranny udój uratojesz jak oddasz mleko z antybiotykiem to może i wypłaty miesięcznej nie starczyć . ja bym nie ryzykował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

drodzy agrofotowicze...mam problem pomylilem sie dzisiaj i wlałem mleko od leczonej krowy antybiotykiem mleko do basenu...spapralem cale mleko w basenie...co moge zrobic? czy wykarze mi ten antybiotyk w mleku po wlaniu jednorazowo...jakie sa sankcjie tego i prosze o szybkie odpowiedzi iz jutro mam odbior i nie wiem co robic.. najlepiej by bylo wylac ale szkoda..jesli trzeba to trzeba

Zależy też do jakiej mleczarni oddajesz, możesz zadzwonić do jakiegoś przedstawiciela od skupu na twoim terenie i powiedzieć jaka jest sytuacja i co zrobić bo słyszałem tylko nie pamiętam do jakiej mleczarni, rolnik tak zadzwonił i kazali mu normalnie oddać mleko a oni sobie to załatwili. Jednak najprościej to rano w samochód i oddać mleko na zbadanie tak jak koledzy piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinCiesz
      Witam jak w temacie krowy prawie całe stado  prawie nic nie jedzą, kilka sztuk ma gorączkę ok. 40 st C, krzypią co  chwile, ciężko oddychają, mleko spadło. Trwa to drugi dzień, dzis przyjedzie weterynarz. Pomoże ktoś, Wiecie co im jest?
    • Przez przemoxx90
      Witam,
      Zaczęło się od krowy, później byczek ośmiomiesięczny teraz znów krowa.
       
      Objawy: bydło przestaje żuć, kładzie się i wstaje, nie przyjmuje pokarmu, nie wydala, kopie tylnymi nogami w rezultacie słabnie z nieprzyjmowania pokarmów i pada. Co robić.
       
      Żywienie kiszonka z qq, sianokiszonka, ospa, słoma, siana, muto.
       
      Co to może być?
    • Przez STRUGII
      witam. mamy problem z 1 rocznym bykiem- ma około 350kg (HF) od kilku dni zrobił się osowiały- przebywał w stadzie z 5-ma innymi i na poczatku myśleliśmy że może go biją albo go odrzucily bo ciagle siedział w kącie, po pewnym czasie zauważyliśmy że ma biegunkę- a w zasadzie to była zielona woda, przestał jeść, wezwaliśmy weterynarza- byk miał 40st gorączki, płuca i żwacz mu nie pracował, dostał leki, drożdże, ale żadnej poprawy z dnia na dzień wyglądał gorzej- po oczach widać że był bardzo odwodniony, ale nadal sam wstawał,wczoraj  ponowna wizyta weterynarza - kroplówki, 20l jakiegoś roztworu do żwacza, leki, dziś oczy wygladają lepiej nie są już tak zapadnięte ale pojawiły się skrzepy krwi z odbytu i krew , nadal wstaje, gorączki nie ma ale nadal nie chce jeść  wygląda na bardzo słabego- podejrzewamy że może coś zjadł- gwożdzia, kawałek siatki czy sznurka, albo czym się zatruł- mamy w stadzie 40 sztuk bydła i wszystkie jedzą to samo więc to chyba nie od paszy..... czy ktoś już miał taki przypadek- czy jest sens ponownie wołać weterynarza czy spisać byczka na straty?????
    • Przez Ana_82
      pytanie być może już było poruszane na forum tylko nie mogę nic odnaleźć konkretnego
      a mianowicie młoda krowa nie chce skubać trawy na pastwisku, w oborze nie ma najmniejszego problemu gdy poda się tę samą trawę z tego samego pastwiska.
      z poprzednimi krowami na tym samym pastwisku nie było problemów, czy to też zależy jaki gatunek krowy - matka owej krowy z początku skubała i nie wybrzydzała jednak przed sprzedażą na około kilka miesięcy wstecz zaprzestała skubania na zewnątrz 
      czy to może być objaw choroby czy taki gatunek krowy ? 
      może ktoś bardziej doświadczony udzielić mi odpowiedzi i naprowadzić na jakiś kierunek ?
    • Przez Ana_82
      moje kolejne pytanie dotyczy dziwnych krostek / grudek na całej długości grzbietu a nawet na uszach. Grudki po rozdrapaniu są suche w środku bez śladu ropy czy to objaw jakiegoś zapalenia skóry ? miał ktoś z czymś podobnym do czynienia ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj