witek

Porównanie opon

Polecane posty

seweryn20    825

Pękanie boku opony rzeczywiście dotyczy opon diagonalnych użytkowanych przy zbyt niskim ciśnieniu.

No właśnie to były radialne. Ciągnik jeździ dużo po drogach  niskie ciśnienie jest szybko zauważalne. 

Ja stare miałem belshiny pancerne gumy teraz nówki taurusy. Jedno co wiem szybko poleca na drodze za to w polu dobrze się trzymają. Mają wąskie klocki które łatwo wbijają się w grunt.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

przez 7 lat ciorałem mitasa rd02 w ciągniku z turem zdarły się ładnie i bez żadnych pęknięć czy innych napraw, w tym momencie cultor przejął większość produkcji mitasa przynajmniej tych tańszych w zeszłym roku zakupiłem 480/70r28 cultor rd02 w cenie śmiesznej 1600zł brutto , dzisiaj są już sporo droższe. generalnie opony raczej godne polecenia i niestety ale nikt nie namówi mnie na 2 razy droższe opony bardziej markowe wolę 2 razy kupić takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

potrzebuję  opony 12.4-32 mam Petlasa i Cultora za około 900 zł i znalazłem jeszcze takie http://allegro.pl/opony-12-4-32-8pr-tt-vredestein-320-85r32-12-4r32-i6734128461.html
Które będą najlepsze ?
Dodam że Cultor 6 pr i ma nośność około 1100kg a petlas około 1600 kg?

i jeszcze BKT
http://allegro.pl/opona-bkt-12-4-x-32-12-4-12-4-r32-mf-tanio-i6144200273.html

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Ja od niedawna posiadam opony Alliance Farm Pro 2 520 85 r38. Ogólnie wyglądają ok, uciąg też niezły. Produkcja indyjska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam interesują mnie opony 11.2 -24 do pracy zetor przy ładowaczu czołowym. Jakie opony polecacie diagonalne i radialne które są wytrzymalsze na obciążenia jakiej firmy warto wybrać poprzednio miałem petlas ale wytrzymały kilka lat i pękają boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Do tur to tylko radialne ale jakiej firmy najlepsze to sam szukam takich i mam dylemat .
Ja bym ci zaproponował rozmiar 320/70-24 .szersze trochę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

 

Wyczytałem na internecie że zostały przeprowadzone testy w Holandii opon Barkley i macie tu kopie z tej strony: 

Wysokie wyniki testów opon Barkley !

Testy zostały przeprowadzone w Holandii, gdzie opony Barkley  zostały zamontowane na ciągniki JCB Fastrac i po 600 mth,  w transporcie z 18-tonową przyczepą, ich zużycie wynosi 20%.  W tym przypadku zakładana żywotność  wynosi 3500 mth

 

Testowany model opon  Barkley 540/65R30 BLA03    http://www.oponyagro.pl/barkley-barkley-54065-r30-30

Jeszcze są zdjęcia tego ciągnika na tych oponach na tej stronie.

A co myślicie o firmach barkley, maximo albo magna? 

Źródłohttp://www.oponyagro.pl/ 

 

 

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia25    0

Witam,
Mam dylemat co do wyboru opony do bizon rekorda, może ktoś mi pomoże :)
Mianowicie potrzebuje kupić 1 opone przednią 23.1-26. Aktualnie obie są Stomila.
Jakie opony polecacie? Bo nie chce wydawać 5 tyś na oponę ( ok 2 500 zł przeznaczam na oponę). I teraz tak: Myślałam o Cultor/ Mitas 12 płócień, jednak pewien doświadczony sprzedawca podpowiedział mi że jeżeli drugą mam stomil to lepszy będzie Petlas (PR 14 chyba), ponieważ cultor czy mitas są niższe niż Petlas (pomimo rozmiarów na oponie takich samych). I jak sprawdziłam w katalogach wyżej wymienionych firm to jest ta róznica w wysokości (Mitas - 1605mm, Petlas - 1650mm).
Jakiej jakości są te Petlasy? Ma może ktoś je przy bizonie? Może ktoś inną firmę poleca?
Z góry dziękuje za pomoc :)icon_wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Moge smiało polecic petlasa do kombajnu 23.1 R26 w dodatku jest tanszy od Cultora/mitasa :)  Mam jednego petlasa  od 2 lat , teraz zamawiam drugiego bo conti na wykonczeniu. Tescio ma takze 2 petlasy w rekordzie i po 2 sezonach wszystko ok. teraz mam oferty 2600-2800 za petlasa.

 

Ja znowu rozgladam sie za 16,9 r30  do zetora na tył bo Mitasy diagonalne  wyłysiały po prawie 6tys mth :)  Mam oferte na cultora,  petlasa i alliance (1370-1570) ta ostatnia najtansza  i w dodatku lesna 14 PL ze stalowym oplotem ale podobno twarda strasznie :( Radialki raczej odpadaja chyba ze jakies uzywki łądne  by sie trafiły bo ten ciagnik dos mało teraz pracuje i głownie  jakies pierdoły na łakach i takie tam wiec  szkoda na niego zakłądac drogie nowe radialki po 2 tys sztuka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Panowie mam pytanie bo miałem zamiar dokonać wymiany opon, jakiś czas temu byłem w hurtowni i facet podał mi ceny dzisiaj jadę już coś zamówić a tu sprzedawca zrobił wielkie oczy ze zdziwienia bo opony rolnicze poszły o 20% w górę a te do samochodów ciężarowych w tej samej cenie. Jest jakaś sezonowość przy zakupie opon rolniczych?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Koledzy w tej chwili mam w ciągniku opony o rozmiarach przód 480/70r24 a z tyłu 520/70r38 czy tylne można zmienić na rozmiar 600/65r38 czy chcąc na tył wymienić na takie jak podałem to i przód trzeba zmienić na profil 65 i szerokość 540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek22    0

Cześć . Szykuje mi się wymiana opon w ciągniku . Mam duży dylemat  wybrać diagonalne czy radialne . Jakie byście polecili do U C-385 jest to główny ciągnik w gospodarstwie . W sieci jest oferta opon radialnych marki Barkley macie jakieś doświadczenia z tymi oponami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeżeli dużo jeździsz do lasu, po kamieniach czy gruzie, ogólnie tam gdzie możesz uszkodzić bok opony, to najlepszym rozwiązaniem są diagonalne. W każdym innym przypadku tylko radialne. Co do producenta - lepiej kup dobre diagonalne, niż jakieś dziadostwo radialne. 

Barkley - nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reifen    0

Cześć . Szykuje mi się wymiana opon w ciągniku . Mam duży dylemat  wybrać diagonalne czy radialne . Jakie byście polecili do U C-385 jest to główny ciągnik w gospodarstwie . W sieci jest oferta opon radialnych marki Barkley macie jakieś doświadczenia z tymi oponami ?

 

Barkley produkują w Chinach, ale producent daje 5 lat gwarancji na wady fabryczne. Widziałem te opony, raczej Ok.

Jeżeli chodzi o opony radialne na tył do C-385 (16.9-34) to można polecić:

 

TIANLI 420/85R24 AG-R 137A8/B TL 1 630 zł    orientacyjnie

BARKLEY 420/85R34 BLA-01 142A8 TL 1 950 zł    orientacyjnie

Edytowano przez Reifen

---------------------------------------------------

sprzedaję opony rolnicze AUTO-SET_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Na wady fabryczne, ale jak po 5 latach zostanie 20% bieżnika to przykro nam :) Z resztą wyżej już było pisane że szacowana ich wytrzymałość to 3 tyś mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Zobacz sobie na opony magna. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami i polecali mi je ze względu na wytrzymałość porównywalna z klasą premium i większą ilość oraz szerokosc klocków. Ponoć wytrzymalsze od taurusów. Sam przymierzam się do nich ale narazie mało jest opinii o nich w polsce. Czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Od kiedy to szerszy klocek jest lepszy? To samo dotyczy się ilości. Szczerze to może na utwardzone powierzchnie są ok ale do pracy w polu? Zresztą ten producent słynie z opon budowlanych.

Żywotność tych opon będzie duża, przy takim bieżniku jest to raczej logiczne, nie znaczy że mają dobrą przyczepność w glebie, a to raczej najważniejsze w ciągniku rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jakiej firmy opony polecacie w rozmiarze 12.4 ? będą one do Władymirca, areał który obrabia 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj