witek

Porównanie opon

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Morion    547
5 godzin temu, daron64 napisał:

 

A gdzieś Ty tak tanio znalazł? Jak sobie patrzę na 460/85/34 to za taurusu wszędzie właśnie minimum jakieś 2800, a bardziej markowe to kosmiczne ceny mi pokazuje.

W okolicznym sklepie taurusy z tego rozmiaru to 2790 Trellebork 2940 a cultor 2479. Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Taka jest wada diagonalnych opon

Faktycznie może to być wina że opony nie są radialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Posiadałem MTZ-82 przy wymianie przeszliśmy na 18,4r-38 i do tego szerokie z przodu 420 nawet przy łysych oponach szedł tak że diabeł nawet go by nie utrzymał woda nie woda błoto nic nie było go w stanie zatrzymać(tylko awaria przedniego napędu dała rade) tak wiec myślę że inwestowanie w nowe opony nie ma sensu wystarczy kupić tylko dobre używki ale szersze i w razie rozerwania nie ma płaczu ze nową oponę trzeba wyrzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
4 godziny temu, Morion napisał:

W okolicznym sklepie taurusy z tego rozmiaru to 2790 Trellebork 2940 a cultor 2479. Ceny brutto

Trelleborg poniżej 3 tys🧐 2 lata temu pytałem z tej firmy 520 70 r34 ponad 5 tys szt.

Mógłbyś zapytać o cenę opon 380/70/r24 radialne BKT AGRIMAX?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Być moze nie sprecyzowałem dokładnie. Opona Maximo/Trelleborg 460/85/34 ( 18.4x34 ) Radialna ta tyle kosztuje, a Opona Trelleborg 460/85/34 ( 18.4x34 ) Radialna 4090

Nie mają tej firmy z tego rozmiaru ale ceny innych to od 1459 do 2219

W sumie mają sklep internetowy, to jak jesteś zainteresowany to podam ci stronę ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Witam z przodu mam klebery radialne  i są już starte planuję wymienić na nowe  i zastanawiam się czy nie kupić Alliance zamiast kleber,które według Was są lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Serio porównujesz Alliance i Kleber? Wg mnie całkiem inna półka, oczywiście Kleber dużo wyżej


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Wziąłem Opony Bridgestone VT-TRACTOR na promocji w cenie klebera wyszło 

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Co sądzicie o oponach firmy trottar radiaone ? Zakładał ktoś ? Jak się sprawuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasg    0
Dnia 13.02.2019 o 20:38, Gość napisał:

Witam panowie mieliście już tak z oponami ze po kupnie nowych opon danego rozmiaru np 10/75-15,3 właśnie takie zakupiłem tylko ze są dożo nisze od starych stomilek które tez są właśnie w tym rozmiarze nie wiecie dlaczego tak jest ze nowe opony odbiegają od swoich wymiarów???

Ekonomia wszyscy producenci opon średnio i nisko budżetowych mają zaniżone rozmiary przykładowo stara Stomilka 14.9x28  jest niewiele mniejsza od  16.9x28 Kabata. Dlatego jak będę niedługo kupował nową najgorzej że nie mogę się zdecydować jakiej firmy  to tylko 16.9x28 , bo nowe 14.9  są węższe od felgi wygląda to strasznie. W 2019 n a przód kupiłem Vredesteiny miały być  jak pisało w opisie Holandia a okazało się że Azja ale i razie  jest ok.

Dnia 15.11.2019 o 09:44, Arek napisał:

Te histore, ża na wschód są z inne fabryki to bajka. Kupując opony do samochodu każda parta może byc z innej fabryki. Kupując Dębice mogą być z Polski ale bardzo często trafiają siez  Niemiec. Tak samo Michelin, mogą być z Rosji a i często sa z Niemiec.

 Ale przykładowo w Holandi  nie kupisz  oponę made in INDIA  tylko z fabryki macierzystej  made in Holandia  , bo nie po to mają fabryki w Azji  żeby z  stamtąd  sprowadzać produkty niższej jakości , to nie bajka to życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMX150    0

Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem tematu mnie interesującego więc zapytam w tym: Potrzebuję oponki 650/65 r42 do case mx 150 ciągnik główny orka, siew, transport około 500km asfaltu na rok, przejrzałem internety i opinie i zastanawiam się pomiędzy Mitas AC a Vredestein traction+. Mitasy tańsze około 1k na sztuce ale nośność lepsza 168D a Vredestein 158D. Ziemie mam mozaikowatą sporo glin i podmokłych dołków, maszyny agregat uprawowo siewny AM SN300 waga zasypanego i oblepionego ziemią do 3 ton, pług AM POR5 1900kg. Które z tych oponek polecacie? Powiem jeszcze ze początkowo zastanawiałem się nad BKT, ale opinii trochę słabych widziałem o nich a z tańszych jeszcze Taurus point 8 kusi gwarancją 9 lat . Na jakich wy pracujecie w tym rozmiarze i jak się sprawdzają ?

Edytowano przez MarcinMX150
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Szukam opinie opona 480/65/r24 na przód do fendta 412. Mam teraz Trelleborgi ale to był fabryczny montaż a boje się że jak teraz kupie to będą sie robić buły na nich bo czesto czytam że sie rozwarstwiają i co polecacie? Michelin wychodzi drożej od trelleborga no i nie wiem co kupić  za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

 Bridgestone VX-TRACTOR

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
Dnia 23.12.2020 o 17:23, Mikua napisał:

Opony Alliance czy może BKT ? 

Na jakie się zdecydowałeś?? 

Jestem przed podobnym wyborem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Tomek, na żadne, kasa leży, opony drożeją a nadal nie wiem jakie kupić, każdy pisze co innego, choć na oku mam Vredestein, tylko nie mam gdzie ich pomierzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Rozmawiałem z użytkownikami vredestein dobry uciąg, ale np do ładowacza się nie nadają. I cena za 580/70r38 z nowej dostawy prawie 7tys... gdzie stara 5.2k.

Chyba zdecyduje się na alliance, te nowe agristar II podobno jest ok stosunek jakoś cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Panowie, chciałbym zmienić opony tylnie w swoim 8145. Pytałem na lokalnym warsztacie, to cena z wymianą 

- diagonalne w.zaleznosci od marki 2200-2600zl (polecali ozke)

- radialki mrl -3200, ozka 3400, mitas 3600

Ciągnik jest głównym na 30ha. Między tańsza diagonalna a taka w zasięgu cenowym radialka 1400na sztuce, co już jest spora kwota, ale np między droższa diagonalna, a najtańsza radialka już różnica znośna. Co robić? W uciagu różnica jest tak duża, że warto dopłacać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Warto, szczególnie dla głównego konia. Ale zrobisz jak zechcesz

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zamiast kupić nowe diagonalne to wolałbym w tej cenie poszukać radialnej używki, taka jest różnica w uciągu, ugniataniu pola czy komforcie jazdy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj