witek

Porównanie opon

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    707

Jeśli chodzi o przyczepność to zdecydowanie radialne ale wytrzymałość, a w szczególności bok opony, lepsza będzie w diagonalnej. Dobre opony to kolego @KULAWA_KOZA - Michelin, Pirelli, Kleber, a dopiero później to co podałeś ( choć nie koniecznie w dobrej kolejności bo nikt z was nie wie jak na dłuższą metę sprawdzą się te Kabaty na tył).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

dobra opona napędowa to radialna

osobiście wybrałbym firestone, dość miękka mieszanka co jest zaletą na polu, w trasie jednak szybciej się zużywają


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze was o opinie. szykuje się do zmiany tylnich opon w mojej 16. Na oku mam Cultory. Maja twardszy bieżnik, a moje pola strasznie zakamienione,  tylko teraz pytanie powstaje : diagonalne czy radialne. wiadomo ze za 1 przemawia cena i wytrzymałość, tylko słyszałem ze radialne maja lepsze właściwości uciągowe w polu. Co poradzicie??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupiłem niedawno do valtry Maximo na przód 420/70/28 i tył 520/70/38.

Zrobiłem ok 50 mth i na oponach na bieżniku jeszcze napisy są praktycznie nie ruszone. Facet od którego brałem jest przedstawicielem Trelleborga  ale ma w ofercie wiekszość tanszych marek i ze średniej półki te niby sa ok, lepsze niby od Taurusa i Mitasa, 4 lata gwarancji itp. Fakt ze jeżeli byłoby jeszcze kilka wolnych groszy to pewnie by wleciały Firestone, ale i na tych oponach ciągnik daje rade.

Z opon które unikać jak ognia to na pewni Petlas, bardzo pękają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Jakie opony wybrac konfigurujac nowy ciagnik Mitasy czy Michelin?

Dealer mowi ze Mitas to dawny Continental i 90% ciagnikow na nich sprzedaje. Do Michelin trzeba 3,5 tys doplacic. W internecie sa opinnie ze Mitas to szmelc ale moze teraz cos sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Mitasy to niedawny Continental tylko fabryka w czechach  contiego.ogólnie z tego co wiem to są dobre oponki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

U mnie dziadek ma diagonalne w c360 od mitasa i powiem ze mieszanka jest miękka co za tym idzie po 3 latach ma 80% bieżnika i poodrywane kawałki gumy, ładnie wchodzą w ziemię :) Do takich podstawowych zadań powinny się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

To wiele się nie zmieniło. Michelin dużo lepsze by były ale cena pewnie kosmos. Najlepiej wziąć coś po środku :)

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

A potrzebujesz radialne czy diagonalne? Zobacz sobie na ceny takich marek jak: vredestein, firestone, taurus powinny być zbliżone cenowo do mitasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mitas i Continental to najtańsze opony potem Taurus Firestone  a  Vredestein to już trochę droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Tak patrząc na ceny w internecie do mojego ciapka kupie vredestein 1 szt za 1200 zł a taurusa za 1250 zł (radialne)  :)

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Bierz michały jeśli chodzi o opony rolnicze to ani kiedyś continental ani teraz mitas szału nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mitasy to niedawny Continental tylko fabryka w czechach  contiego.ogólnie z tego co wiem to są dobre oponki

 

Podobno obecny mitas to jakosc continentala

 

Mitas od dawna robi na licencji Continentala.

 

Jedne i drugie opony nie najwyższej jakości. Po ok 10 latach zaczynają pękać na bokach.

Każdy doświadczony wulkanizator opon rolniczych odradza te opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

10 lat? Pięć bym powiedział. Widziałem u sąsiada po pięciu mniej więcej latach. Na wysokości każdego klocka na boku opony było pękniecie. 

A faktem jest ze odradzają te opony nawet za bardzo nie chcą się podjąć sprzedaży.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

A co jaki czas sprawdzacie ciśnienie w kołach? Często pękanie jest spowodowane zbyt niskim ciśnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Pękanie boku opony rzeczywiście dotyczy opon diagonalnych użytkowanych przy zbyt niskim ciśnieniu.Opony radialne są bardziej wytrzymałe , dodatkowo  na całej szerokości wywierają  jednakowy nacisk na podłoże , przez co  zużywają się wolniej.Na własnym przykładzie mogę powiedziec ,że warto dołożyć na radialki. Taurus to raczej sprawdzona marka , szły na pierwszy montaż. Od niedawna sa na rynku Trelleborgi z Chin, a jak z jakościa czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam trelegorgi z azji czyli maximo.
Po ok 80 h pracy nie ruszylo napisow na klockach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

A miał ktoś coś z firmy Barkley albo Magna bo widzę ze pojawiły się niedawno u nasz a jestem ciekawy jak tam chińczyki się trzymają :D  . 

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Pękanie boku opony rzeczywiście dotyczy opon diagonalnych użytkowanych przy zbyt niskim ciśnieniu.Opony radialne są bardziej wytrzymałe , dodatkowo  na całej szerokości wywierają  jednakowy nacisk na podłoże , przez co  zużywają się wolniej.Na własnym przykładzie mogę powiedziec ,że warto dołożyć na radialki. Taurus to raczej sprawdzona marka , szły na pierwszy montaż. Od niedawna sa na rynku Trelleborgi z Chin, a jak z jakościa czas pokaże.

 

chyba nowych, od około 95r. w 360 opony diagonalne na ciśnieniu około 1.0-1.2 bar i nic się im nie stało do tej pory

nowy mitas 6.00x18 pękł na boku po około 6-7 latach  <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj