Jarolek19

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

No pewnie, że otwartymi oczyma, do tego w czapeczce i w skarpetkach, żeby jej w stopy nie było zimno :angry:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

krowy nie majo stóp tylko kopyta ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Szczerze mówiąc, to u mnie [nie wiem jak u innych] trudno jest sprawdzić coś przy krowie kiedy śpi....

Zawsze jak wejdę do obory [nawet o nocy o północy] to jakoś tak krowy nie śpią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

może w ogóle nie śpią?? ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

trudno ich wyczuć ale tato mi mówił że krowy mają sen płytki tak jak psy

tylko coś sie poruszy już otwierają oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ja jak jeszcze miałem krowe to niewiem czy ona oczy zamyka ale wiem ze krowa jest czujna jak pies bo gdy sie tylko drzwi otworzy to zaraz sie rusza i wstaje


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

swinie to zamykają oczy ale jak miałem 2 krowy to sie nieprzyglondałem!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Świnie to tak bo jak u mnie czasami się poukładają jeden na drugi to jak się ich nie spłoszy to można zobzaczyć jak śpią albo jak się rano wchodzi do obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Hehe ;) Oświadczam wszem i wobec, że krowy śpią i to z zamkniętymi oczami. Ale śpią bardzo krótko czyli, ok.2-3 godz. dziennie. Przykładowo, kot śpi 14 godzin dziennie, czyli przesypia większość swojego życia ;) Związane jest to z rodzajem pobieranego pokarmu: krowy jedzą pokarm pochodzenia roślinnego a jak ogólnie wiadomo jest on niskoenergetyczny, dlatego dużo czasu zajmuje im jedzenie (u krów dodatkowo potrzebny jest czas na przeżuwanie). Kot natomiast jest drapieżnikiem a mięso jest wysokoenergetyczne i kot może resztę czasu poświęcić na sen.

P.S. chyba przerzucę się na wędliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

no proszę i to jest odpowiedz to pytania zawartego w nazwie tematu ;)

fajnie to wyglądało nazwa tematu ,,czy krowy zamykają oczy gdy śpią" ostatni post: @buchaj ;):):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja widziałem pare razy jak tam krowy trochę drzemały, spią krótko tak jak @buhaj napisał, i podobno jeszcze w takich odstępach, drzemkach które około 5 minut trwają, sie przebudzi potem dalej zas spi, jak jej sie chce ;) Bydło ma krótkie zycie to musi to jakoś nadgonić, przez to mało spi heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Ja pamiętam że jak poszedłem raz do obory na południe to krowa spała i miała zamknięte oczy, ale łeb podniesiony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Wszyscy jesteście w błędzie krowy śpią z otwartym prawym i zamkniętym lewym okiem, stąd ta czujność


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie wiem jak u was ale może i ja mam jakieś "inne" (ET) krówki bo u mnie śpią i to z zamkniętymi oczami. Koń to śpi z otwartymi oczami i na stojąco ale krowa nawet się kładzie do snu :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

A moja jedna krowa to śpi twardo ma zamknięte oczy i nawet chrapie, długo nisz sama się obudzi :P


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Koń też śpi na leżąco, wiem bo kiedyś były u mnie konie. Ponoć tylko stare (chore) konie śpią na stojąco w obawie, że będą miały problem ze wstaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj