Skocz do zawartości
Jarolek19

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy

Wiadomość z agroFakt.pl

No pewnie, że otwartymi oczyma, do tego w czapeczce i w skarpetkach, żeby jej w stopy nie było zimno :angry:

Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

andrzej2110    531

krowy nie majo stóp tylko kopyta ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

kris14    261

Szczerze mówiąc, to u mnie [nie wiem jak u innych] trudno jest sprawdzić coś przy krowie kiedy śpi....

Zawsze jak wejdę do obory [nawet o nocy o północy] to jakoś tak krowy nie śpią ;)

andrzej2110    531

może w ogóle nie śpią?? ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Jarolek19    0

trudno ich wyczuć ale tato mi mówił że krowy mają sen płytki tak jak psy

tylko coś sie poruszy już otwierają oczy

klusek    2

ja jak jeszcze miałem krowe to niewiem czy ona oczy zamyka ale wiem ze krowa jest czujna jak pies bo gdy sie tylko drzwi otworzy to zaraz sie rusza i wstaje

"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Kamyk514    1

Świnie to tak bo jak u mnie czasami się poukładają jeden na drugi to jak się ich nie spłoszy to można zobzaczyć jak śpią albo jak się rano wchodzi do obory

buchaj    0

Hehe ;) Oświadczam wszem i wobec, że krowy śpią i to z zamkniętymi oczami. Ale śpią bardzo krótko czyli, ok.2-3 godz. dziennie. Przykładowo, kot śpi 14 godzin dziennie, czyli przesypia większość swojego życia ;) Związane jest to z rodzajem pobieranego pokarmu: krowy jedzą pokarm pochodzenia roślinnego a jak ogólnie wiadomo jest on niskoenergetyczny, dlatego dużo czasu zajmuje im jedzenie (u krów dodatkowo potrzebny jest czas na przeżuwanie). Kot natomiast jest drapieżnikiem a mięso jest wysokoenergetyczne i kot może resztę czasu poświęcić na sen.

P.S. chyba przerzucę się na wędliny :)

marcin974    25

no proszę i to jest odpowiedz to pytania zawartego w nazwie tematu ;)

fajnie to wyglądało nazwa tematu ,,czy krowy zamykają oczy gdy śpią" ostatni post: @buchaj ;):):)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

wojt    23

ja widziałem pare razy jak tam krowy trochę drzemały, spią krótko tak jak @buhaj napisał, i podobno jeszcze w takich odstępach, drzemkach które około 5 minut trwają, sie przebudzi potem dalej zas spi, jak jej sie chce ;) Bydło ma krótkie zycie to musi to jakoś nadgonić, przez to mało spi heheh

sabek27    1

Ja pamiętam że jak poszedłem raz do obory na południe to krowa spała i miała zamknięte oczy, ale łeb podniesiony :P

Fenol    4

Wszyscy jesteście w błędzie krowy śpią z otwartym prawym i zamkniętym lewym okiem, stąd ta czujność

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Olik    0

Nie wiem jak u was ale może i ja mam jakieś "inne" (ET) krówki bo u mnie śpią i to z zamkniętymi oczami. Koń to śpi z otwartymi oczami i na stojąco ale krowa nawet się kładzie do snu :P

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

LukaszRol    0

A moja jedna krowa to śpi twardo ma zamknięte oczy i nawet chrapie, długo nisz sama się obudzi :P

Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

semos    11

Koń też śpi na leżąco, wiem bo kiedyś były u mnie konie. Ponoć tylko stare (chore) konie śpią na stojąco w obawie, że będą miały problem ze wstaniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez Waldi7373
      Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony tani sposób na zwalczanie larw Gnojki Wytrwałej.
      To takie robaki bytujące w gnojowicy w oborach i pełzające wszędzie. 

• Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez ArekDzej
      Witam!
      Czy ktoś może mi powiedzieć coś o pracy wykrywacza mastitis? Proszę o wypowiedzi praktyków, lub jakiekolwiek na temat, nie będące ofertą handlową. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o rzetelności pomiaru takiego urządzenia.

Jedyny taki produkt znalazłem w ofercie www.dramiński.pl , może zna ktoś konkurencyjną ofertę?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.