Skocz do zawartości
Jarolek19

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Szczerze mówiąc, to u mnie [nie wiem jak u innych] trudno jest sprawdzić coś przy krowie kiedy śpi....

Zawsze jak wejdę do obory [nawet o nocy o północy] to jakoś tak krowy nie śpią ;)

Jarolek19    0

trudno ich wyczuć ale tato mi mówił że krowy mają sen płytki tak jak psy

tylko coś sie poruszy już otwierają oczy

klusek    2

ja jak jeszcze miałem krowe to niewiem czy ona oczy zamyka ale wiem ze krowa jest czujna jak pies bo gdy sie tylko drzwi otworzy to zaraz sie rusza i wstaje

kamieniak89    27

Ja kiedyś widziałem że miała zamknięte oczy, ale to bardzo sporadycznie, kiedy się nie wejdzie zawsze się ruszają, no i krowa jest czujna

Kamyk514    0

Świnie to tak bo jak u mnie czasami się poukładają jeden na drugi to jak się ich nie spłoszy to można zobzaczyć jak śpią albo jak się rano wchodzi do obory

buchaj    0

Hehe ;) Oświadczam wszem i wobec, że krowy śpią i to z zamkniętymi oczami. Ale śpią bardzo krótko czyli, ok.2-3 godz. dziennie. Przykładowo, kot śpi 14 godzin dziennie, czyli przesypia większość swojego życia ;) Związane jest to z rodzajem pobieranego pokarmu: krowy jedzą pokarm pochodzenia roślinnego a jak ogólnie wiadomo jest on niskoenergetyczny, dlatego dużo czasu zajmuje im jedzenie (u krów dodatkowo potrzebny jest czas na przeżuwanie). Kot natomiast jest drapieżnikiem a mięso jest wysokoenergetyczne i kot może resztę czasu poświęcić na sen.

P.S. chyba przerzucę się na wędliny :)

marcin974    25

no proszę i to jest odpowiedz to pytania zawartego w nazwie tematu ;)

fajnie to wyglądało nazwa tematu ,,czy krowy zamykają oczy gdy śpią" ostatni post: @buchaj ;):):)

wojt    23

ja widziałem pare razy jak tam krowy trochę drzemały, spią krótko tak jak @buhaj napisał, i podobno jeszcze w takich odstępach, drzemkach które około 5 minut trwają, sie przebudzi potem dalej zas spi, jak jej sie chce ;) Bydło ma krótkie zycie to musi to jakoś nadgonić, przez to mało spi heheh

sabek27    1

Ja pamiętam że jak poszedłem raz do obory na południe to krowa spała i miała zamknięte oczy, ale łeb podniesiony :P

Fenol    4

Wszyscy jesteście w błędzie krowy śpią z otwartym prawym i zamkniętym lewym okiem, stąd ta czujność

Olik    0

Nie wiem jak u was ale może i ja mam jakieś "inne" (ET) krówki bo u mnie śpią i to z zamkniętymi oczami. Koń to śpi z otwartymi oczami i na stojąco ale krowa nawet się kładzie do snu :P

semos    11

Koń też śpi na leżąco, wiem bo kiedyś były u mnie konie. Ponoć tylko stare (chore) konie śpią na stojąco w obawie, że będą miały problem ze wstaniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się