zielony652

Pomoc w programowaniu licznika Belarus 952.2

Polecane posty

zielony652    0

Witam, mam problem z ustawieniem tego licznika, nie mam pojecia do czego sluza te literki i gdzie jakie parametry wstawic i czego, wiemn tylko ze pod T to jest predkosc i pod H godziny pracy ciagnika. Jakby ktos byl na tyle mily i uprzejmy i wyjasnil oznaczenia tych parametrow i skad te wartosci wziasc bo juz naczytalem sie tyle i chyba jeszcze bardziej zglupialem niz przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam nic nie kombinuj, bo ustawia się tylko rozmiar koła, aby prawidłowo pokazywał prędkość. To jest ustawione fabrycznie i nic tam więcej nie rób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony652    0

witam

dziki za odpowiedz tą instrukcje mtz pronar i nie tylko przeglądałem zanim napisałem na forum a licznik poprzestawiał mój syn bawiąc sie w traktorku

na temat ustawień piszą zkąsultuj się z serwisem

mam jeszcze większy problem z tym mtz natomiast jest to nowy traktor sprowadzony z Litwy (z gwarancjom) kupiony u dilera ursus po kilku godzinach ekspltacji okazało się że jest mało powietrza w oponach po dopompowaniu na 1.3 wyjechałem na asfalt traktor podskakuje w góre i w dół podniosłem go sprawdziłem koła okazało się ze tylne felgi są podbite ok 4 cm a do tego przednia lewa felga ma bicie równierz i na boki 3-4 cm

diler twierdzi ze tak ma być bo to mtz a nie fend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

kolego zapytaj tego dilera czy jak kupi aut osobowe to tez tak mu diler odpowie ze to opel a nie honda,nie piernicz sie z gościem i ma ci to naprawić bo jest na gwarancji i masz to w nosie zapłaciłem za sprawny ciągnik a nie uszkodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Możesz też nie korzystać z gwarancji, tylko z niezgodności towaru z umową. Ale zanim to zrobisz, to niech dadzą Ci na piśmie, że nie dokonają naprawy i niech wpiszą powód. Najlepiej weź kogoś na świadka, albo weź dyktafon i nagrywaj całą rozmowę. Kiedy już zgłosisz usterkę na piśmie i Ci tego nie zrobią, to skorzystaj z niezgodności. Jeżeli ciągnik ma mniej niż pół roku, to jest domniemanie, że wada istniała w momencie sprzedaży i że sprzedawca o tym wiedział. Wtedy Ty decydujesz jak mają wadę usunąć: poprzez naprawę, poprzez wymianę na nowy, lub zwrot pieniędzy. Jak nie to sąd konsumencki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony652    0

Zobaczymy jak sie sprawa potyczy, bede podawal wszystko na forum. NIestety diler nic nie wie o tym liczniku. Moze ktos by podal ze swojego ustawienia fabryczne bo inaczej to chyba nie dojde z tym licznikiem. Jeszcze na dodatek przy kazdym wyjezdzie robia sie coraz wieksze luzy na kierownicy ten luz tak mi sie wydajeze jest na orbitrolu bo koncowki i siłownik jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Bierz dilera za ryj i nie daj sobą pomiatać, tłumaczenie że Belarus to nie Fendt jest żałosne...

Co do tego licznika u mnie są tylko z tego co zauważyłem 3 opcje: 1-przebieg całkowity (h), 2-przebieg częściowy (h) tzn. można zliczyć sobie ile godzin np. oraliśmy i 3-kasowanie tego przebiegu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony652    0

Byłem u dilera stwierdził ze koła mi wymieni od drugiego takiego samego nowego 952,

ale po przejechaniu 2 km tym traktorkiem po prostym asfalcie zauważyłem ze koła również biją ,po zdjęciu kuł okazało się ze piasta nie jest równa a wkładając ja na felgę zamek piasty styka się z felgą a z drugiego końca jest luz 0,5 cm ,

w rzeczywistości koło trzyma się tylko na szpilkach a powinno sówliwie i symetrycznie wchodzić w zamek piasty,

w tym traktorze z którego mam wziąć koła jest tak samo,

więc nie wiem czy to ma jakiś sens .

Z licznikiem sobie poradziłem jak by ktoś potrzebował pomocy to chętnie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Dnia 23.05.2013 o 21:06, Kris1976 napisał:

http://www.pronar.pl...952_1025_PL.pdf tu masz wszystko co trzeba

Wskaźnik prędkości jest już zaprogramowany fabrycznie. W celu przeprogramowania związanego ze zmianą rodzaju ogumienia należy zgłosić się do Autoryzowanego Serwisu firmy PRONAR

Nic tam nie ma o programowaniu.
Właśnie musiałem wymienić swój AP70.3813.001-98 made in latvia by ze mikroelektronika na KD8083 12B cdełano w belarusi i zastanawiam się bo jest tam więcej opcji niż w tym pierwotnym AP70.
Czy ktoś ma opis co jest od czego w menu tego zegara?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj