lilkamio

rolnictwo czy zootechnika?

Polecane posty

lilkamio    0

cześć, zastanawiam się czy iść na rolnictwo czy na zootechnikę. Studiował ktoś może te kierunki na UWM? czy jest ciężko? właśnie obawiam się zootechniki, bo nie wiem czy poradzę sobie z tą genetyka itd. co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Zapraszam na UP Wrocław na rolnictwo, to nie są zwykłe studia to jest stan umysłu :D a tak na poważnie to jak ogarniasz lekko fizyke i chemię to dasz sobie rade, na zootechnice z tego co wiem jest matematyka na pewno a na rolnictwie nie, bynajmniej jak narazie na 1 roku jest tylko statystyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ja wybieram się na studia. Kierunek który wybrałem to zootechnika. Niestety decyzja padła na studia zaoczne. Dla czego właśnie zootechnika? Nie wyobrażam sobie prowadzenia gospodarstwa bez zwierząt i doskonalenia ich tzn. produkcji, no i w razie gdyby kiedyś coś się nie udało to łatwiej jest o pracę w tym kierunku Tylko jest problem taki, że nie wiem która uczelnia. UWM w Olsztynie czy SGGW w Warszawie? Do obu miast mam prawie ten sam dystans, różnica to parę kilometrów. Koledzy może ktoś z Was może bardziej streścić ten kierunek studiów? Chętnie wysłucham opinii starszych kolegów z obu uczelnii ^^


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilkamio    0

ja też chyba właśnie wybieram się na zootechnikę do Olsztyna, z tego względu, że mam blisko. Uważam, że jeśli masz własne gospodarstwo to jest to dobry pomysł... Mój znajomy, który skończył zootechnikę w Olsztynie pracował w Arimr i bardzo sobie chwalił tą parce, teraz natomiast ma własne gospodarstwo. Jeśli chodzi i studia to mówił, że w trybie niestacjonarnym są bardzo łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

też nad tym myślałem, ale na zaocznych odpada, nie poradzę sobie z tym, tym bardziej jak zjazdy będą się na siebie nakładać. Na dziennych można było by spokojnie, tzn. pierwszy rok zaliczyć zootechniki a w drugim roku zacząć jeszcze jeden kierunek, czyli rolnictwo. Przynajmnie obrona pracy by się na siebie nie nałożyły, a dzienne tak jak wspominałem wyżej odpadają. Może jak zrobię inżyniera z zootechniki to wtedy się będę zastanawiać nad drugim kierunkiem ale na to mam czas. Najpierw zootechnika a później zobaczymy co dalej


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

@ varadero112 zielnik na łąkarstwo? :)

Ja teraz będę na ostatnim semestrze rolnictwa na SGGW i na migisterkę planuję iść na zootechnikę ;) Myślę, że to dobre połączenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ak856    0

Wg mnie na UWM rolnictwo inżynierskie jest lżejsze od zootechniki, natomiast magisterka to i tu jest dosyć łatwa i tu. Z tym że magisterka na zootechnice dość mało wznosi praktycznego nauczania więcej trzeba samemu szukać materiałów i się douczać (części pomagają wykładowcy), żeby po skończeniu coś można było wynieść ze sobą do gospodarstwa czy pracy. Studia magisterskie dosyć mało pomagają w zdobyciu wiedzy, jeśli chcesz się czegoś nauczyć to wybieraj inżynierkę bliższą twoim zainteresowaniom. Z moich spostrzeżeń inżynierka na zootechnice jest trudniejsza, nie mniej zootechnika zwykle łatwiej przyznaje studentom wyższe stopnie niż rolnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za zootechnice ale na UP Lublin...5-ty rok więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Jak coś to piszcie:) Poziom trudności na zoocie i rolnictwie jest podobny.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Witam, chciałbym odświeżyć temat bo już mam mętlik w głowie. Jestem absolwentem technikum agrobiznesu, posiadam gospodarstwo ok. 20 ha  oraz kilkanaście opasów lecz to dopiero początki mojej zabawy ze zwierzątkami. :D Jestem raczej człowiekiem otartym na ludzi i nie chcę zamknąć się dom obora pole tylko być między ludźmi i robić to co lubię. 

Zastanawiam się nad kierunkiem studiów niestacjonarnych agrobiznes, rolnictwo bądź zootechnika.

Na początku był zamysł aby iść dalej w kierunku agrobiznesu lecz wiele osób (studentów) mi to odradza bo po co skoro mam już technika agrobiznesu. Kierują mnie w stronę konkretnych działów rolnictwa tzn najbardziej mi podchodzi zootechnika i tutaj mam właśnie dylemat. Co wy na to?

Zootechnika agrobiznes czy może same rolnictwo?

Uczelnie to UP Lublin bądź UPH Siedlce. 

Czy coś ktoś może doradzić, bądź wyrazić swoją opinię?

Nie ukrywam, że troszkę boję się tej zootechniki, lecz zwierzęcą w szkole średniej lubiłem ale wiem, że to nie ta bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woodchuck91    0

UPH Siedlce. Radzę Ci dzienne. Jest taka opcja "indywidualny tok nauczania" a na dziennych więcej się nauczysz. Wykładowcy w większości są super. Na UPH uczelnia dba o studenta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Na dzienne nie mam możliwości, bo chcę gospodarstwo rozwijać. Po drugie to też w mieście nie wysiedzę, a dojeżdżać za daleko. 

Już i tak decyzja podjęta: rolnictwo na UP Lublin, trochę z przymusu, bo nawet zootechniki i agrobiznesu nie było niestacjonarnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeklup    0

Cześć. 

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat studiowania rolnictwa lub zootechniki w systemie niestacjonarnym. Jestem uczniem liceum i chcę studiować jeden z tych kierunków. Zastanawiam się jednak co będzie lepszym wyborem w prowadzeniu gospodarstwa hodowlanego. Może ktoś z Was studiuje na SGGW i zechce podzielić się opinią na temat uczelni, poziomu nauczania i ogólnego wrażenia. Mam mętlik w głowie i naprawdę nie wiem co wybrać, a wybór zbliża się bardzo szybko. Dodam, że jestem na profilu biologiczno-chemicznym. Za każdą szczerą opinię bardzo dziękuję. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez xthepolishx
      opłaca się na 6h czegoś nakupywać ? 
      chodzi mi bardziej o bydło, hf lumusine, mięsne ale jałówki nie byki typu hf, bo one rosną za przeproszeniem w d*pie taki a brzuch ma jak krowa z cielakiem hahah, mieliśmy kiedyś mięsne jałówki ale to kilka lat temu a obora pusta, na oko z 25 sztuk wejdzie, mam tam 2 krowy na odpajanie cielaków małych i tam kawałek pastwiska i hektar łąki, reszta zboże, opłaca się coś jeszcze na wstawiać ? 
    • Przez matpol91
      Witam jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez FranasNH
      Witam, jestem tegorocznym maturzystą i chcę iść na studia o kierunku rolniczym. Myślałem nad Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. 
      Mam pytanie do Was, czy ciężko jest się tam dostać? Wiecie może ile trzeba mieć % na maturze? 
      Potrzebuje także Waszych opinii czy iść na ten kierunek nie mając własnych hektarów oraz opinie na temat tej uczelni 
      Pozdrawiam
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj