jarekvip99

rzepak szybko przekwitl

Polecane posty

BizonFan321    374

Ale jaka jest zależność między N a długością kwitnienia ?

Wiecej N to dłuższa wegetacja a zarazem kwitnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dużo zależy od formy N - więcej amidowej = dłuższe kwitnienie. Więcej N także - słabo nawożony rzepak po prostu będzie mieć tylko pęd główny bez rozgałęzień i zaraz przekwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jakiego masz pókarła ? ja D 03 to miejscami do 1,5 metra ma nawet


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a przede wszystkim podanie N za późno (II dawka)to też skutkuje długim kwitnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Właśnie chyba bardziej chodzi o zbyt późne podanie drugiej dawki dlatego dłużej kwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

D06, na 3 klasie (z powodu zasobności - rędzina) jest równy z przednim kołem ciągnika (1,2m), na 4/5 o 10-15 cm wyższy. Dziś postaram się wrzucić zdjęcia które zrobiłem. Proteus rzepakowi chyba nie zaszkodził, będę jeszcze go oglądać jutro. Pęd główny już cały w łuszczynach, niektóre boczne też, ale zdarzają się luźne pąki, jest to niewątpliwie efekt zniszczeń przez zwierzynę. Miałem rezygnować z półkarłow i spróbować bardziej tradycyjnych mieszańców, ale w tym roku chyba obsieję cały areał nowym półkarłem PX104.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

W tym roku jakieś anomalia nie tylko pogodowe ale i rzepakowe u mnie. Rzepak jak wszystkie zakwitł na początku maja lecz odrzucił pewną ilość bocznych rozgałęzień. A teraz gdzie mam w pełni wykształcone łuszczyny zaczął jak szalony wypuszczać nowe pędy i kwitnie jak szalony! Czy to mu nie zaszkodzi ? Mam pierwszy raz taką sytuację i się teraz zastanawiam czy nie będę go kosił w wrześniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tylko te nowe kwiatki nie wiążą łuszczyn a słodyszek żeruje jak szalony. Adriana ładnie kwitła i już zakończyła (pojedyncze kwiatki się trafiają) a Vizjon ma sporo kwiata , ale i ogrom zawiązanych łuszczyn.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Właśnie mam odmianę vision i tak jak piszesz ogrom zawiązanych łuszczyn tylko też multum nowego kwiata. Jednak zauważyłem że zawiązuje łuszczyny z tych nowych kwiatów. Może nie wszystkie ale jednak. A na polu jak w ulu aż się rusza od pszczół czego nie było w maju jak zaczął kwitnąć, a słodyszka w miarę na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie też z pędów bocznych nastepne pędy są ale już kończą kwitnąć i zawiązują łuszczyny napewno zbiór będzie opóżniony a łuszczyn mój exquisite ma mnóstwo był brzydki do czasu kwitnięcia nawet liniówki ładniejsze były a teraz większość odmian bije na głowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Witam szanownych forumowiczów. jest to mój pierwszy wpis na tym forum, bo i drugi rok dopiero uprawiam rzepak. Mam problem z kwitnieniem rzepaku, a raczej z tym, że on nie może przestać kwitnąć. Otóż sama roślina jest bujna, wysoka, rozkrzewiona, łuszczyny są łądne i grube . Azotu dałem 600 kg na ha w postaci saletry amonowej. jak tylko dało rade wjechać w pole. w jednym miejscu i tak o włos nie utonąłem. Czy to może z powodu wiosennej suszy na moim terenie.. a potem opady deszczu pobudziły rośline do dalszej wegetacji? wiem , że można zastosować desykacje ale to znów koszt i szkoda pięknego łanu..czy może czekac i nic nie robic tylko kosić za 5 -6tygodni? jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No to może masz rację z tą suszą choć wczesna wiosna chyba nie była aż tak bardzo sucha. Zazwyczaj druga dawka azotu podana zbyt późno opóźnia zbiór i może rzepak długo kwitnąć. Nic teraz nie zrobisz przecież tylko będziesz musiał desykować, bo jak będziesz czekał aż Ci dół rzepaku dojdzie to góra wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

A mój Exquisite już ponad 3 tygodnie kwitnie i już na początku następnego chyba skończy. jest po 400-550 łuszczyn na roślinie ale łuszczyny nie są długie 5 -6cm max może tak ta odmiana ma

 

 

Jak plonował ten rzepak? Bo z tego co napisałeś plon powinien być powyżej 25t/ha. Niech średnio przyjmijmy ma 450 łuszczyn, w każdej około 30 nasionek, i około 45 roślin na metr daje to 607500 nasion z metra kwadratowego, przy masie tysiąca nasion około 5g daje to 3,0375 kg/m2, a wiec masz teoretyczny plon ponad 30 t/ha :)


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj