jarekvip99

rzepak szybko przekwitl

Polecane posty

jarekvip99    18
Napisano (edytowany)

Mam 7 ha rzepaku odmiany do Vision, Monolit, Visby i wszystkie praktycznie sa w podobnym stanie siew okolo 3,8 kg na ha okolo 25 sierpnia. na jesien dostalu lubofos pod rzepak potem oprysk na chwasty byl, na grzyba poszlo tebu i na robaka cos bylo. wiosna ogolnie 190 kg azotu na hektar i 100 kg soli potasowej do tego byl dursban delta, potem sumi alpfa a na koniec przed kwitnieniem cyperkil max. w miedzy czasie byl tez oprysk na grzyba. Ogolnie rzepak dosc szybko poszedl w ped glowny a lisci nie tworzyl. nie dostawal zadnego wylegacza i teraz jak go tak ogladam to w porownaniu z innym pedy glowne juz przekwitly jest duzo luszczyn bocznych pedow tez bardzo duzo porownywalnie jak u innych ale u nich rzepak wydaje mi sie bardziej zotly jak sie oglada u mnie gora juz bez kwiatow tylko boczne kwitna w glebi rzepaku. ogolnie wyglada bardzo dobrze tylko ciekawi mnie to ze szybciej przekwitl nawet u takiego co ani razu na szkodnika nie pryskal i dal moze ze 100 kg azotu jest wiecej kwaitow niz teraz u mnie przynajmniej tak sie wydaje

Edytowano przez jarekvip99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

nie stosowalem na opadanie platkow i z tego co wiem to nikt z calej wsi nie stosowal tego w czasie kwitnienia a mimo to maja rzepaki duzo bardziej zotle niz moje a umnie prawie pol na pol kwiaty a pol luszczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Głodny, mało odżywiony to przekwitł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

glodny to raczej nie jest bo dostal jak pisalem 190 azotu na hektar plus sol no i na jesieni pod korzen. ogolnie tak srednio to ma okolo9-10 bocznych pedow ale zdarzaja sie takie co i po 13 maja. moj wyglada podobnie jak ten na obrazku http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/433984-rzepak-californium/ moze moj ma odrobine wiecej kwiatow jeszcze. wiosna szybko poszedl w lodyge i tak teraz wyglada jakby glowny ped juz stracil kwiaty i tylko luszczyny juz sa a boczne kwitna troche w glebi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

To sie ciesz ze szybciej wymłócisz :) a to nie szkoda kasy ładować jak do konca sie niezadba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

powinieneś się cieszyć że ładnie równo zakwitł, co spowodowało że szybko przekwitł, u nas rzepaki kwitły raptem 2 tygodnie, dużo zależy od odmiany, my mamy Visby to ten mega szybko przekwitł, mamy również Adama F1, to ten zaczął 3 dni wczesniej kwitnąć od Visbiego a na dziś dzień Visby już prawie 100% przekwitnięty a Adam może 80% :)

 

także nie martw się, moim zdaniem wszystko jest OK, w zeszłym roku było podobnie i rzepak sypał w granicach 4 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

wszystko ok jak ma łuszczyny wyrobione to spoko;) Szkoda że na grzyba na platek nie pryskałeś bo to nie wiadomo jaka pogoda będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

To sie ciesz ze szybciej wymłócisz :) a to nie szkoda kasy ładować jak do konca sie niezadba ??

na opadanie platkow nigdy nie bylo pryskane i na plon nie narzekalismy a teraz to w ogole wjechac w niego to porazka wejsc nawet nie mozna tyle go jest a siany okolo 3,8 kg.

No w sumie teraz to nic na niego nie poradze i trzeba czekac do zniw i zobaczymy jaki da plon mam nadzieje ze nie bedzie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego nic się nie martw, bo rzepak tak powinien mieć-kwitnąć intensywnie a krótko. Mam odmianę mieszańcową to jest teraz w 95 % przekwitnięta i populację Adriana to w tym przypadku 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

jagby tak każdy narzekał że mi nierówno kwitnie 4 tygodnie to by było lepiej? u mnie hybradya też dwa tygodnie kwitła bo poprostu równo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

U mnie sherlock też przekwitnięty, czas kwitnienia jakieś 2,5 tygodnia. Kwitł równo, łuszczyny są, niektóre mają po 10 cm. Mam nadzieję, ze coś z tego będzie. Zauważyłem tylko, że łuszczyny odbarwione na fiolet, znacie może przyczynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

niedobory fosforu lub jest duże pobranie a niska temperatura ogranicza pobór tego składnika


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

w tamtym roku na jednym polu california kwitla krocej na drugim dluzej roznica jakies 4-5 dni ale w plonie wyszlo odwrotnie nie wiem jak u innych i jak z odmianami moze tez zalezec to od nawozenie jak ktos sypie mocznik bedzie kwitl jeszcze w czerwcu tylko co z tego jak nie bedzie z tego pozytku moim zdaniem najlepiej jak kwitnie krocej ale rowno bo wtedy wiekszosc luszczyn przyrasta podobnie i jest szansa na rowny stabilny plon do tego przypomnij sobie jak twoj rzepak wygladal jesienia bo to ma kluczowe znacznie w plonie jak jesienia byl kiepski tak bedzie tez plon mimo ze wiosna bardzo sie o niego dba tego co straci na jesien wiosna ciezko lub wrecz niemozliwe do odrobienia....

tak dla przykaldu odmiana szerlok szybciej zakwita i krocej kwitnie( zaczynal 3 maja skonczyl 20 maja) i ewidentnie to widac california zakwitla u mnie kolo 5 maja i by nadal kwitla jakby nie grad we wtorek ...do zniw juz blisko wszystko sie okaze :)

 

czasami rzepak ladnie wyglada ale wcale ladnie nie sypie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Odmiana Visby bardzo krótko ma żółte kwiatki, w okolicy mamy jako jedyni tą odmianę i zaczęła ona najpóźniej kwitnąć oraz najszybciej przekwitła gdy inne nadal (były są żółte). W tamtym roku było podobnie obawialismy się tego iż musieliśmy gdzieś popełnić błąd w ochronie bądź nawożeniu. Żniwa pokazały, że ta odmiana tak się rozwija obala teorie ile tygodni kwitnie tyle sypie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

U mnie też bardzo szybko przekwitł aż byłem zdziwiony. Ale wygląda normalnie.

Też słyszałem o tej teorii że tym dłużej kwitnie tym lepszy plon :) Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

ja mam trzy odmiany california , starter , monolit jako pierwszy rozkwitł starter drugim była california trzeci monolit który jeszcze do dziś się żółci najszybciej i najrówniej skończyła kwitnąć california starter niby kwitł pierwszy ale jeszcze trochę zółtego jest , to zależy od odmiany w zeszłym roku była california i starter , starter kwitł jako pierwszy ale kwitł i kwitł a califarnia kwitła równo i przy zbiorze było to widać więcej zielonego było w starterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U nas monolit kwitł ok 2,5 tygodnia, równo zaczął i równo skończył. Co ciekawe u innych nawet na odmianach F1 jeszcze jest trochę płatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czyli jak mój monolit kwitł ponad 2 tygodnie (w sobotę mineło) to się nie przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Hmm to mój Monolit kwitnie już prawie trzeci tydzień i raczej w tym tygodniu nie skończy. Visby kwitł dwa tygodnie i już przekwitnięty. Też ciekawa jestem efektów w żniwa jak ten plon będzie wyglądał.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A mój Exquisite już ponad 3 tygodnie kwitnie i już na początku następnego chyba skończy. jest po 400-550 łuszczyn na roślinie ale łuszczyny nie są długie 5 -6cm max może tak ta odmiana ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jedno zero Ci się nie pomyliło ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

chyba się nie pomyliło sam pęd główny ma po 50-60 łuszczyn a u mnie w regionie są ładniejsze rzepaki od mojego dodam że rośnie na 1klasie gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A nawożenie nie ma wpływu na długość kwitnienia? Ja stosowałem 400kg saletrosanu na początku marca i w kwietniu jak puściły śniegi 200kg yara bela 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nawożenie ma na to duży wpływ, u mnie teraz kwitnie (albo i nie, stosowałem wczoraj proteus i z tego co dzisiaj wyczytałem to są niezłe jaja z tym środkiem w tym roku, jutro jadę sprawdzić, czy rzepak jeszcze cały) pęd główny i część rozgałęzień przekwitnięte, z łuszczynami, na bocznych jeszcze kwiatki, wczoraj jechałem z opryskiem na opadanie i robaki łuszczynowe, półkarłowiec ma 1,2m maksymalnie, nic przy oprysku się mechanicznie nie zniszczyło. Byle teraz wytrwał spokojnie do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj