Zaloguj się, aby obserwować  
zetor6340

Tak na zdrowy rozsadek jakie przyczep do jakich ciagnikow???

Polecane posty

zetor6340    1

moze  nie jest to pierwszym pytanien jaki stawia ptrzed soba nabywca nowego ciagnika ale potem zeby nie wygladalo to tak ze c360 ciagnie 2x10t zastanawia sie nad tym jakie przyczepy do jakich ciagnikow, no i co lepsze skorupowa? 2x10t? 1x20t? czy moze z podzialem komor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nowe przyczepy sa za drogie  :-[. U mnie akurat przyczepy stoją cały czas pod gołym niebem, więc szybko by przerdzewiały  :-. Ja jak na razie dysponuje przyczpami 2x3,5t. (są po tuningu  ;D - mają dorobione nadstawki i pszenicy na jedną wchodzi ponad 5t.). Te przyczepy były dobre do C-360. Do mojego Ursusa 4514 sa za małe. Planuje zakup 2x6t. :). Może mój Ursus będzie miał z nimi trochę roboty, ale będą potem już na przyszłość, gdy kupi się większy ćiągnik :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas od kiedy pamiętam są tylko 2 przyczepy 3 tonowe. I tylko jedna to wywrotka (przerobiona na wywrotkę, ale za to na solidną ramę z nadstawkami do pełna piachem i jak na razie to tylko 2 razy się zagieła. Ale tylko dlatego że się na zamkach przycieła). Na 75 ha to trochę mało. Kiedyś porzyczaliśmy od sąsiada 2x12t do buraków ale do 914 to trochę za wielkie były. Ale dobre czasy się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@kat czy to prawda że u was we wiosce w byłym PGR stoi jakaś duża przyczepa 12-tonowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak myslicie zetor 10245 da rade z 2 HL-kami 8tonowymi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Jak na moje to raczej bezproblemowo. co to jest 16 ton plus minus 4 dla 100 konnegop ciagnika. Jezeli co niektorzy ciagna tutaj 117 konnym 40 ton...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mają jakąś taką większą. Rzadko ją używaja bo ona chodzi na olejach od ursusa a nie chcą mieszać od NH ;). Mają jeszcze chyba 2 przyczepy 8 albo 6 ton. I jeszcze jakaś 4,5t ale bardzo zardzewiała. A co chcą sprzedać tą 12t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1
jak myslicie zetor 10245 da rade z 2 HL-kami 8tonowymi?

 

powinien dac rade. dziadek w tamtym roku z brzescia kuj. przuciagnol 2x hl8011 (wlasnosc pgr-ow) ursusem c-360 ale w dupe wtedy dostala a przyczepy byly pelne miazgi. w tym roku tylko jedna wziol zrobil bym zdjecia jak bym tam byl ale akurat chory bylem


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@kat kiedyś chyba była na sprzedaż

@yacenty ja swoim zetorkiem (9540 ok 90 km)ciągłem takie zestawy i trochę za małe te przyczepy ;D no chyba że masz górki to co innego ale na 2 ce pod górkę też idzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Niech cie zatrzyma policja to dowiesz się ile powinnieneś ciągnąć  zetorkiem 9540  ;D  przeczówam że  10245  ma wpisane w dowodzie tak jak 1014  czyli 20 ton  dop. masy ciągniętych przyczep  a  2 x  12200 kg  to daje  24400  :-

 

ja mam w dowodzie wpisane  że mogę ciągnąć  28000  kg  a ciągam hl 8011 +  brandyske PS 21713

 

co daje  30440 kg dop. masy całkowitej 

 

Na równym  do  40  km /h  bujne go z nimi  8) gorzej pod góre  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

914 jak jeżdziła z burakami to masa całkowita wynosiła prawie 30t. Raz z wytłokami jak jechaliśmy to było koło 32 ton a z Nakła do nas to pod górki... :o ... pod koniec górki to już na 1 szosowej a kolanko od tłumika to prawie białe się robiło a nad kominem to tylko ogień. Ale dawał radę 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

kiedyś zostało trochę burakówi i ojciec jechał zawieśc na skup do paterka to na przyczepie 4t było 8t ale wtedy buraki były ręcznie układane na przyczepie ;D i tak jedzie i bum! Pana w kole skup czynny do 16 a była 15.30  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ojciec też raz pane złapał. Za Wieszkami z tej góry. Przy pierwszej przyczepie w przednim kole. A dosyć gnał, bo on to ciągników nie oszczędza. Mówił że już śmierć w oczach widział  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

wtym roku tak u nas na lało ze moim c360 3p miałem problem wyćiągnąc z pola pół 4,5 tonowej przyczepy buraków. w normalnych warunkch muj zetor 10641 ciągnie 2 HL 8011 wtym roku musiałem nim ciągnąć neptuna do buraków bo było tak mokro na plu ze c 360 nie dało z nim rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

colman111.ja mojom forterrom muj kuzyn 12145 i somsiad forsznitem wyciongaliśmy 2 hl-ki z lisciami i ledwo co.wiem co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja 60-tką to ciągam 2*4,5t przeważnie z belami 8*ok500kg na każdej czasami nawet po niezłych górkach. a gościu MF 3650(ok 150km) to 2*3,5t też z belami czasem ze żwirem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj