Zaloguj się, aby obserwować  
Xeon

Jakie jest przełożenie na przystawce kątowej od c-328, c-330

Polecane posty

Xeon    4
Napisano (edytowany)

Witam,

Planuję założyć do c328 na WOM pompę hydrauliczną (do zasilania orbitrolu i tura). Myślę, nad wykorzystaniem przekładni od Trola, jednak przypomniało mi się, że leży nieużywana oryginalna przystawka kątowa od ciapka - może do niej dałoby się zamontować pompę.

Nie mogę jednak doszukać się jakie ona ma obroty na wałku (nie na kole pasowym) - (oczywiście na tym kątowym, bo na wprost jest 1:1). Żeby miało to sens musiałoby być tam przynajmniej 1:3.

Spotkaliście się może z jakimiś danymi jakie jest tam przełożenie?

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Niestety nie wiem jakie ma przełożenie, ale może obróć 10 razy tą przedłużką wom-u i zobacz ile razy obróci się koło pasowe. Oszacujesz wtedy czy obroty będą odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Będę musiał sprawdzić tak jak napisałeś. Miałem nadzieję, że macie jakieś info, bo nie chciałem szukać przekładni niepotrzebnie - leży gdzieś przysypana gratami od dawna nieużywana.

Znalazłem jakieś info, że przełożenie tam, to coś ok 1:2,5 - jeżeli to prawda, to trochę mało. Chociaż ta przystawka była by ciekawym rozwiązaniem, bo korzystając jednocześnie z pompy miałbym dostęp do WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Dokładnie 1:2,5.

Wałek wom ciągnika przy 2200 obr. silnika ma 550 a koło pasowe przystawki 1375.

Faktycznie mało jak na pompę. Musiał byś dorobić do pasowej dodatkową przekładnię.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Pompa docelowo ma mieć jakieś 50 litrów.

Muszę jeszcze to wszystko przeliczyć jak będzie wyglądał wydatek pompy przy zakresie obrotów 1000-1200. Jeżeli okaże się, że wydatek będzie zbyt mały na tej przekładni, to trzeba będzie wykombinować inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4
Napisano (edytowany)

Rozumiem, że wydajność pompy wzrasta proporcjonalnie do zwiększających się obrotów WOM (ciągnika)?

W takiej sytuacji przystawka dałaby radę. kilka moich obliczeń:

 

- Przy obrotach silnika 2200 >> przystawka będzie miała 1375 obr/min

- Przy zastosowaniu pompy 70 litrów, która osiąga je przy 1500 obr/min uzyskam max 64 litry

W takiej sytuacji przy 1000 obr/min ciągnika osiągnę wydajność pompy rzędu 29 litrów (przy 1200 obr/min ciągnika miałbym wydatek pompy rzędu 35 litrów).

 

Tu trzeba wziąć pod uwagę, że dzielnik priorytetowy zabierze 16 litrów na orbitrol, to i tak jest całkiem nieźle.

 

Chociaż jest jedno 'ale' - widzę, że sporo pomp ma w parametrach podane minimalne obroty rzędu 800, a takie osiągnął bym dopiero przy 1300 obr/min ciągnika. Co się dzieje z pompą przy niższych niż podane w specyfikacji obrotach?

 

(sorx, że nowy post - myślałem, że połączy z poprzednim).

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Żeby było w jednym poście musisz edytować ( z prawej strony w dole postu). Niestety wzrost wydajności nie jest wprost proporcjonalny do obrotów. Przebieg krzywej bardziej przypomina fragment paraboli jak prostą. Co to za pompa bo wielu producentów udostępnia takie dane. Poniżej minimalnych obrotów pompa też działa ale "marnie". Tylko Dzielnik dobierz o wydatku nie mniejszym jak pompa bo może później układ nie działać jak należy


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4
Napisano (edytowany)

Pompy jeszcze nie mam - chcę przygotować pompę pod przekładnię, a nie na odwrót.

Wstępnie myślałem o pompie od MTZ 82. Ona ma wydajność 68 litrów, jednak nie mogę się doszukać przy jakich obrotach jest osiągana taka wydajność, ani też innych jej parametrów.

Jeżeli chodzi o dzielnik i rozdzielacz, to oczywiście musi być w stanie 'przełknąć' wydatek pompy.

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam. Mam takie pytanie, ale głównie do użytkownich fendta 700.. jak przenieść obsługe podnoszenie podnośnika tylniego na joystick? Podczas orki żeby można podnosić i opuszczać pług w joystiku wszystko w 1 ręce.. Wiem, że jest taka możliwość poprostu trzeba jakiś guzik wcisnąć żeby przeżucić z bocznego podnoszenia na joystik..
    • Przez Marcin349
      Chciałbym się dowiedzieć jakie jest przełożenie tj 1 obrót kołem a obrót tego wałka z przodu.
    • Przez dzarjan8111
      Jak w temacie piszczenie wystepuje w przystawce przykreconej do silnika, pisk pojawia sie tylko w jednym miejscu podczas obrotu kola pasowego i dosc krotko, smarowanie kalamitka w kole pasowym nic nie daje, tamten sezon przez pol zniw przechodzilo a na wyzszych obrotach nie slychac. Co myslicie? Silnik w gore? Czy ktos tak mial?
    • Przez Misiaczek57
      Witam może ktoś z użytkowników forum wymieniała łożyska na walcu zgniarajacym kukurydzę w przystawce przed nożami wie jak wymienić. Czy należy rozebrać z dwóch stron i. jak zdjąć ta przekładnie z boku ?
    • Przez michroz
      Dzień dobry,
      Proszę o podpowiedź czy skomplikowana jest wymiana uszczelniacza/pierścienia uszczelniającego w przystawce przedniego napędu w Aresie 550 RX.
      Czy trzeba odkręcać przystawkę od skrzyni czy może istnieje możliwość dobrania się do tego w jakiś prosty sposób ?
      Z góry dziękuję za podpowiedźi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj