Skocz do zawartości

Polecane posty

katopo    4

Witam,

niedawno zakupiłem prasę NH 654 i mam problem z założeniem siatki. Niby jest rysunek ale jest dla mnie niezrozumiały. Bym był bardzo wdzięczny za to jak by ktoś przy pomocy zdjęć przedstawił mi jak prawidłowo taką siatkę założyć.

Przepraszam za taki błahy temat ale to będzie dla mnie pierwszy sezon z tą prasą i nie chciałbym marnować siatki.

niudizajn    11

Rolkę zakładasz na ośkę w taki sposób zeby odwijała się od góry. Zawijasz ją w stronę prasy nad wałkiem liczącym ilość siatki i przez szczelinę przeciągasz do tyłu. Tam siatka wędruje w dół i przechodzi pod wałkiem ze spiralnie naspawanymi drutami (tan wałek odpowiada za rozciągnięcie siatki do boków beli). Następnie siatka idzie do góry i wkłada się ją w szczelinę pomiędzy dwiema blachami podajnika. Za podajnikiem musi wystawać jakieś 15-20 cm. Wszystko w temacie.

Wiadomość z agroFakt.pl

niudizajn    11

Elegancko. Przesmaruj ten wałek rozprowadzający siatkę na boki żeby się luźno kręcił.

wpgrmarcin    0

Witam. Chciałbym zapytać jeszcze raz. Czy wie ktoś w jaki sposób naciąga się pasy w nh 654? Z góry dziękuje za odpowiedź, albo jakieś wskazówki. :)

flackmistrz    1

Odświeżam, kupiłem NH 650 w której siatka nigdy nie była używana. Czy do zamocowania siatki jest potrzebna jakaś rurka, pręt ?

Scappy    6

Tak potrzebna jest rurka z dziurami do zabezpieczenia oraz takie plastiki stożkowe na które zakłada się siatkę.

flackmistrz    1

Dzięki za info, jeden z forumowiczów pomógł. W mojej prasie siatka nigdy nie była używana i nie mam tej rurki, ale już coś tam wymyśliłem ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się