Zaloguj się, aby obserwować  
mati1990

obroty bebna mlócącego dom.76

Polecane posty

mati1990    0
Napisano (edytowany)

Witam w moim dominatorze 76 ustawianie obrotów bebna mam regulowane recznie za pomoca przekladania pasa na mniejsze kolo ale caly czas ma za duze obroty na pszenice sa w miare dobre a na rzepak są za duze i mocno lupią ziarno czy da sie jeszcze te obroty zmniejszyć??

Edytowano przez mati1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Zapodaj fotkę tego mechanizmu ręcznego regulowania obrotów :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Co to jest? To na pewno to D76? Pierwszy raz cos takiego widze :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moze to jest jakies specjalne wyposarzenie do kuku ? jakie masz obroty na tej przekładni? a co ze sterowaniem obrotami z kabiny tym rozdzielaczem? Normalnie w prawo do końca masz obroty młocarni a jak jest u ciebie? Moze tutaj ktos coś kombinował i trzeba by wywalic to cudo i wstawic normalny wariator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Na rozdzielaczu w kabinie nic sie nie dzieje tak jak by byl odłączony a obroty są na jednym kole powyzej 900 a na drugim cos kolo 1200 no niby kuku nie bylo nim koszone znaczy tak mowili ci co go sprowadzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No to w rzepaku nie ciekawie, u mnie przy550- 600obr tnie a i to nie robie na pełnych obrotach.

przeróbka na normalny wariator może sporo kosztowac nawet na używanych częsciach, ale jakos nie widze innej opcji na ten poroblem. Dobrze żeby jeszcze w rozdzielaczu nikt nie grzebał i wystarczy samo podpiecie przewodów hydraulicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

mati1990 rozkmniłeś zagadkę mego życia :D To 1 koło co widać co daje na sieczkarnie ja dostałem w komplecie i nigdzie mi nie pasowało. Zastanawiałem się od czego to i teraz już wiem, że to od starszego :D


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a sprobuj zniejszyc obroty molocarni na max i jeszcze troche zmniejszyc obroty silnika.

ja mam calkiem inna przekladnie ale tez daje za wysokie obroty to na silniku mu jeszcze ujmuje i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Witam w tej mojej 76 mam problem z obrotami mlocarni są na 900 obrotów a jak daje mu przyspieszacz to te obroty rosną nawet do 1500 co może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez vailus
      Witam. Szukałem podobnych tematów na Google i tutaj ale nie znalazłem. A mianowicie pacjent to scinacz zielonek zamet. Głównie chodzi mi o sam zespół tnący który jest właściwie taki sam jak w kosiarce rotacyjnej. A mianowicie chce wymienić osłony bebna bo już są strasznie skorodowane. Problem pojawia się przy ściągnięciu piasty osi bębna . Pytanie czy to mam od góry teraz rozebrać żeby wyjechać osią bębna wraz z obudową w dół? Czy dalej od dołu rozbierać i powinna ta piasta wysunąć się?
    • Przez suzuki18l
      mam dwie 514 stki, w jednej sieczkarnia BISO na elektromagnes,napęd brany z silnika i ładnie sieka i daleko drobno ścieli, w drugiej jakaś polska wyrzuca długą słomę widać że jak by za małe obroty ma, ciężko to przetależować ,napęd bierze z koła od młocarni, nieraz trza zmniejszyć obroty na niekturych zbożach to razem sieczkarnia zwalnia, porażka kto to wymyślił, czy ktoś wie jakie obroty powinny być na sieczkarni? myślę o zmianie koła pasowego na mniejsze przy sieczkarni
    • Przez Darek914
      Witam mieliście co takiego w bizonie.Jak kosisz pod wzniesienie obroty stoją na silniku 2000- 2100tak jak po wino a jak jedziesz ze wzniesienia to warjują na 2800.Tak samo robi sie jak wjedziesz w zboże to jest ok a jak wyjeżdzasz to znowu wskakują do maxa prawie.co to morze być pompa,czy cos innego?
    • Przez DanielKwiatkowski
      Witam
      John Deere 1570  problem z ustawieniem obrotów bębna.Nie dziala zwiekszanie zmniejszanie obrotów.Prad wszędzie jest dochodzi do sterownika i dalej nie podaje, cewka tez jest dobra. Serwis wszystko sprawdzał. Dzis przyjechał sterownik dalej to samo. Co moze byc przyczyną? Mial ktos podobny przypadek?
    • Przez Rolnik117
      Witam mam problem z zetor Proxima 90,poniewaz po odpaleniu wchodzi na maxymalne obroty i nie reaguje na pedal gazu jak i również na gaszenie. Co może być przyczyną, i dlaczego tak się stało? 
      Z góry dziękuję. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj