mathewc385

Jaki agregat aktywny do ciezkiego Ursusa??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mathewc385    21

Witam Panowie zastanawiam sie nad kupnem agregatu aktywnego 2,5 m do mojej c385 ale troche sie obawiam ze moze nie dac rady.Gleby mam srednie 3 i 4 klasa oraz spore gorki. Agregat sprzezony bylby z siewnikiem Hassia. Jak mowicie poradzi sobie Ursus czy lepiej nie zawracac sobie glowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Możesz śmiało kupować, na pewno sobie poradzi :lol:. A przy okazji to sobie pożyczę od ciebie i sam nad takim pomyśle :D.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z samym agregatem to może jeszcze jeszcze ale jak jeszcze siewnik zapniesz do agregatu to raczej na dwóch kołach będziesz jeździć, tym bardziej że górki masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Po pierwsze to na szerokość powinna spokojnie iść bo mtz nawet ludzie robią a co do siewnika to przecież c385 to kawał ciągnika ciężar jest okropny a jak nie to jeszcze jest przeciwwaga, jakieś worki ze zbożem czy dodatkowe obciążniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Spokojnie da radę. Prawdopodobnie trzeba będzie dociążyć przód. Jeśli hydraulika w ciągniku jest w słabym stanie to po zakupie agregatu czeka remont ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja się podłącze do tematu czy renówka 100 KM poradzi sobie z 3 m wirnikowa brona i do tego siewnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@Frytek - myślę że tak u mnie Renault 95.14TX śmiga z broną wirnikową+siewnik i nie widać by miała jakieś problemy. Klasy 3-4. Teren taki umiarkowany górki są ale nie wiadomo jakie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm no ja mam tez 3 i 4 klasa górki są ale nie duże :P dziękuje za odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeśli mówimy o bronie wirnikowej z siewnikiem to o trzech metrach możesz pomarzyć. Na trzy metrowy aktywny agregat potrzeba 120km żeby to jakoś chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ok a jakiej firmy polecilibyscie agregat ?? Chodzi mi o jakies lzejsze modele z walem rurowym albo strunowym zeby mi ciagnik nie latal i po roku zebym nie musial robic regeneracji podnosnika:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ogólnie jeśli weźmiesz z wałem rurowym to każdy będzie ok. Miałem z Maschio kiedyś i był dosyć lekki, z Lely też nie są ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj