Zaloguj się, aby obserwować  
mentor2

ruja u lochy wywołwanie

Polecane posty

maxiben    23

wywolac nie ale mozna pobudzic wlasnie zywieniem jeden dzien glodowka drugi do fula dobrze przegonic loche do innego kojca lub nawet zlaczyc kilka takich co nie maja rui by sie troche poszarpaly zestresowaly pozniej flushing swiatlo i obecnosc knura musi pomoc u mnie tak robie i dosc sie sprawdza tym bardziej ze zawsze robie to przed cyklem popartym oczywiscie kalendarzem i badaniem usg ktore czasem stwierdzi ze sa jakies ropne zawartosci w macicy to daje leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Albo zastrzyk na ruje i obserwować w dniach od 3 do 6 do tego zapach knura w spreyu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zastrzyk na ruje czyli pg 600 nie jest zlotym srodkiem i lekiem na cale zlo bo aby zadzialal trzeba go podac w odpowiednim czsie cyklu inaczej moze doprowadzic do cystowatosci i po losze! a zapach w spreyu owszem ale mimo wszystko kontakt nos w nos nie do poprawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

No jeżeli na takim poziomie jest nase rolnictwo to ja dziękuję. Po pierwsze zwierząt się nie głodzi, sam nic nie jedz zobaczysz jak będzie fajnie. Po drugie zastrzyk jest najlepszym ( poza naturalnym) sposobem na wywołanie rui.

 

Z tzw. domowych sposobó słyszałam jeszcze o podstawieniu obornika spod knura pod noc maciorze. Ale szczerze wątpię w skuteczność tego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bo tu nie chodzi o głodzenie tylko o lekki szok, taka terapia szokowa, niektórzy stosują szok witaminowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Witam!

Mam zgonione w stado 5 macior po odłączeniu od prosiaków , 3 ładnie się lochały , 2 nie chcą wogóle , zastrzyk był podawany i nic .. co robić ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Lochy w dobrej kondycji , nie wychudzone .. Przeganiane były nie raz i knura wpuszczaliśmy aby zapach trochę poczuły i nic ..


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dużo już czasu minęło od odsadzenia? Ja zawsze zmniejszam lochom po dosadzeniu dawkę żywieniową i czasem stosuję zapach knura w sprayu. Mój ojciec ma też w zwyczaju praktykowanie kontaktu między samymi lochami, np poprzez odsłonięte otwory przełazowe dla prosiąt między dwoma chlewikami. Problemów z rują u mnie raczej nie ma, gorzej z utrzymaniem ciąży, ale to już inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

Mam problem z młodym loszkami. niedługo po tym jak je kupilem wystąpiła u nich ruja i zostały zapłodnione. po tym nie było rui, ale jak sie póżniej okazalo nie były

prośne. próbowałem je złanczać, były przyganiane i dostały pg600 no i dalej nic, ruja nie wystepuje.

i czego moge teraz jeszcze spróbowac? czy już nie wystąpi ruja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Jeśli pg600 nie zadziałało to znaczy że w złej fazie cyklu podane. Jeśli masz pewność że nie są prośne to spróbuj naturalnymi sposobami na przykład rzuć trochę gnoju od knura do tych loch lub puszczaj knura do nich żeby się nim zainteresowały i go poczuły. Ja zazwyczaj stosuje zamiast PG600 olej roślinny dolewając go do paszy 100 ml dziennie na sztukę i to się sprawdza podobnie jak lek. Taki pomysł podsunął weterynarz i mówi że to dużo taniej wyjdzie bo olej dodaje od momentu odsadzenia od prosiąt do momentu wystąpienia ruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariuszmtz
      Jedna z moich loch ma niereguralne ruje , ciagle sie ja inseminuje bez skutku , locha jest mloda dopiero miala 1 miot , prosze pomozcie co jej podac , po odsadzeniu nie miala ruji , ruje wywolalem dopiero zapahem knura , inseminator byl u niej 4 razy juz
    • Przez Robertkpa
      Witam,mam pytanie
      czy jeśli zaszczepię stado podstawowe(lochy) glewaxem 6 przeciw biegunce u prosiąt,to czy mogę nastepnego dnia zaszczepic je porcilisem ART przeciwko nosoryjówce,czy może musi być jakis czas odstepu miedzy tymi szczepieniami, z góry dziękuję
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj