Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adriank66

Przeróbka Owijarki stacjonarnej przystosowanej do folii 500 mm na 750 mm - pomocy !

Polecane posty

adriank66    4

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość :P

Od dwóch dni szukam w internecie jak przerobić owijarke stacjonarna przystosowana fabrycznie do folii 500mm na 750mm,

Większa folia jest tańsza i owijanie szybsze i wydajniejsze.

Przeglądam katalog części i nie wiem czy trzeba wymienić cały podajnik folii ? czy dodatkowo tryb w ramie obrotowej alby walce obracające balot kręciły się szybciej.

Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu, co mnie zdziwiło bo myślalem że jest to popularny temat :)

szukając informacji znalazłem podajniki uniwersalne na folie 500mm lub 750mm ( https://sklep.sipma....291/producer_id )

i nie rozumiem jak to działa, bo przecież przy folii 750 rolki obracające balot muszą kręcić się szybciej.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi i porady osób którzy przerabiali takie owijarki.

p.s. moja owijarka to fala L z unia-famarol. : http://www.uniagroup...e22567aa467.jpg

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

karol2997    4

Musisz kupić podajnik na 750 i przy bębnach powinien być łańcuch na zębatkach. Trzeba wtedy zębatki zamienić miejscami.Nie wiem dokładnie mam inna owijarkę zrobiona pod 500 i 750 i u mnie ,żeby zmienić na 750 to muszę przełożyć łańcuch na inne zębatki ,bo ja już mam je wstawione 2 obok i tylko przekładam.

fifi776    0

Z tego co się orientuje musisz wymienić również tryby w ramie. U wuja w owijarce "od prywaciarza" są 2 tryby i można przekładać łańcuch. Co do kosztów owijania, to oszczędzasz czas i maszynę, ale koszt folii na 1 szt. jest większy w przypadku 750.

Wiadomość z agroFakt.pl

adriank66    4

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)

z pewnością teraz sobie poradze :)

Z tego co się orientuje musisz wymienić również tryby w ramie. U wuja w owijarce "od prywaciarza" są 2 tryby i można przekładać łańcuch. Co do kosztów owijania, to oszczędzasz czas i maszynę, ale koszt folii na 1 szt. jest większy w przypadku 750.

koszty na jeden balot moze wieksze, ale duża oszczędność czasu co dla mnie jest bezcenne :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Ganiek
      Witam tak jak w temacie owijarka nie zlicz mi obrotów magnes i wszystko jest dobrze ustawione przewód nowy a ona nadal nie zlicza myślę że problem tkwi w tym pilocie lecz prosił bym o wypowiedź kogoś kto miał taki sam problem  
    • Przez artur1295
      witam tak jak w temacie nie wiem gdzie ustawić większe zbijanie bel i jak to najlepiej sprawdzić ?
    • Przez daf7160
      Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę. A mianowicie posiadam Ursusa 1634 ze skrzynią trzy biegową, chciałbym ją przerobić na szybką ale się nie da dlatego mam zamiar zakupić i przełożyć skrzynię biegów z ursusa 912. Tylko rodzi się pytanie czy to w ogóle możliwe i czy wytrzyma. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.