RoLLand

Rauch MDS-problem z mieszadłem na wałku głównym przekładni

Polecane posty

RoLLand    13

Witam. Próbował ktoś z was juz ściągnąć mieszadło w w/w rozsiewaczu. Chodzi mi o mieszadło które jest na wałku głównym przekładni, te w zbiorniku. Rozsypały mi się łożyska w przekładni i żeby się do nich dobrać muszę ściągnąć to mieszało. Próbowałem już różnymi sposobami to śćiągać ale ani nie drgnie. I tak się teraz zastanawiam czy może ono jest jednak nakręcane a nie jak poprzednio zalożyłem na stożku bądz klinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbieraliśmy to tej zimy też padło nam łożysko i zroilismy to w tez sposób ze mieszadło w pace zostało a odkręciliśmy cały kosz i unieslismy na klockach . Pokrywa była przykręcona tylko na śrubki które były przymocowane na niebieskim kleju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam rauch mds z 2012 r i to mieszadło jest poprastu zciągane. Nie ma żadnych śrub, zableczek, spinek poprostu jest nakładane w takie rowki i tylko na tym chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

@annecraftig ciekawy sposób:) też pewnie bym tak zrobił ale chcę jeszcze ramę dać do ocynkowania. Trochę nam już gniję i przy jednym rozbieraniu chciałbym załatwić obie kwestie. Oczywiście wziąłem poprawkę na to że to mieszadło skorodowało i dlatego tak trzyma ale wolałbym mieć 100% pewności że jest tylko nabijane. Wtedy już napewno sobie poradzę. Mam porządny ściągacz i palniki to musi zejść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mieszadło trzeba lekko (o ok 20st) obrócić w przeciwnym kierunku do kierunku obrotów w czasie pracy i wyciągnąć do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Spróbuj wykręcić śrubkę M10 na górze mieszadła i przez otwór wlać np. WD, potem obróć w kierunku ruchu wskazówek zegara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżam temat: Mój rozsiewacz to KUHN MDS 735m 2008r i również mam problem z demontażem mieszadła wewnątrz  odkręciłem nakrętke zdjęłem samo mieszadło ale sam taleź który jest nałożony na ośke ani drgnie. Stąd pytanie czy jest na to jakiś patent czy tylko WD40 i dobry ściągacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a skąd Panowie bierzecie to łożysko co jest w skrzyni na wałku mieszadła? Nie ma z tym problemu? Oglądałem już kilka tych rozsiewaczy(chcę takiego kupić) i zawsze są na tym wałku luzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Kupiłem niedawno MDS-a seri 900 rok 1998 i też miałem problem żeby rozebrać wałek od góry. Rozebrałem go w końcu i zrobiłem kilka foto by ktoś kto będzie naprawiał taką przekładnie wiedział o co w niej ,,kaman" . Więc nie da się wyciągnąć mieszadła w górę ponieważ trzyma go seger od spodu jak na foto post-134534-0-15539100-1455656775_thumb.jpg ,a od góry jest pełna obudowa post-134534-0-20174200-1455656218_thumb.jpg tak więc nie próbujcie na siłę rwać mieszadła do góry.Jestem na etapie remontu od podstaw tego rozsiewacza wraz z ocynkowaniem .Jak wpadną jeszcze jakieś istotne myki to zapodam.

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,,  :D

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I jak to wszystko rozbierzesz to sprawdź dokładnie czy mieszadło nie powinno być zdejmowane z wałka od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Proszę na potwierdzenie foto 1: przedstawia górną część obudowy jako lity odlew żeliwny post-134534-0-61061400-1455829689_thumb.jpg

natomiast foto  2:dolną część mieszadła widać jak wałek jest zespolony spawempost-134534-0-01254500-1455830108_thumb.jpg post-134534-0-86396100-1455830274_thumb.jpg, pozostałość farby na spawie świadczyło by o tym że tak wyszło to z fabryki.Nie oznacza to jednak że ktoś będzie miał inaczej np. wchodząc do galerii zdjęć w dziale RAUCH jest foto z widoczną zdemontowaną górą mieszadła .

Rozłączyłem też kosz zasypowy od dna wykonanego z kwasówki na potrzebę wypiaskowania , istotnym faktem jest to że kosz ze spodem jest zgrzewany w 8 miejscach post-134534-0-34508500-1455830714_thumb.jpg

p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły . 

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

Markus75 w moim MDS 921 jest dokładnie tak jak pisał kris14. aby zdjąć  odlew z wałka należy nim przekręcić, na obwodzie żeliwnego obwodu powinien być otwór ułatwiający obrót, choć bez palnika i opukiwania nie ma szans by tym obrócić, zauważ też że samo mieszadło  jest przykręcone tylko do odlewu a nie bezpośrednio do wałka


Na potwierdzenie zdjęcia

post-138371-0-09727300-1455864083_thumb.jpg

post-138371-0-24019300-1455864096_thumb.jpg

post-138371-0-96091300-1455864105_thumb.jpg

post-138371-0-21026800-1455864119_thumb.jpg

Edytowano przez hub555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Tak ale zauważ że odlew nieznacznie się rożni typem mieszadła .Przyjrzałem się jeszcze raz w dzień temu mieszadłu i rzeczywiście to nie musi być spaw lecz korozja tak zamaskowała to połączenie że byłem na 100 % pewny że to spaw .Nie wiem czy mając to mieszadło na wierzchu uda mi się to rozdzielić .Dzięki hub 555 za foto i naświetlenie tematu ,kris14 miał rację pisząc o sposobie demontażu mieszadła . Lecz mój przypadek pokazuje że jeżeli  korozja posunie się tak daleko to nie warto się z tym na siłę zmagać bo można to tylko będzie uszkodzić , tym bardziej że niema tam w tym koszu odpowiedniego podejścia.

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak uda Ci się to zdemontować to dobrze wyczyść, nawal smaru i zmontuj. Ja co mycie demontuje, czyszczę i jak widzę że smar słaby to ładuje świeży, na razie ściąga się lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

markus75 ja rozebrałem to Twoim sposobem a potem postanowiłem dalej zgłębić temat :) palnik i po 5 minutach było po walce :) więc dla własnej satysfakcji działaj :) mając to na wierzchu będzie dużo łatwiej niż by to było w tym koszu, a potem tak jak kris pisze smar :)

Pozostaje mi do rozwiązania jeszcze jeden problem. Czy pod tym żeliwnym odlewem powinna być jakaś klapka której zadaniem jest zabezpieczenie by nawóz nie wydostawał się tym otworem wokół wałka, otwór jest dużo większy niż średnica wałka, a kołnierz w blasze nie uszczelnia mi na tyle i  drobny  nawóz typu mocznik wydostaje się na zewnątrz,

Edytowano przez hub555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Ja mam od wczoraj rozsiewcz rauch. I mam do was pytanie odnośnie przekładni czym ona jest wypełniona jest to specjalny smar czy bardzo gesty olej? A w razie czego to jak się go uzupełnić lub sprawdzić stan?


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

mieszadło jest zdejmowane , tak jak pisze kris14 załóż przekręć tak to się zakłada , pod grzybkiem mieszadła nie ma żadnych uszczelniaczy , jest spasowane tak że powinno przylegać do spodu rozsiewacza tym samym uszczelniając , nawóz który wpadnie pod grzybek jest przez niego zgarnywany do skrzyni , na grzybku od spodu są jakby poprzeczki i na bokach wycięcia

luki 9610 gdzieś musi być korek , stan normalnie pod korek , u mnie to jakiś olej zwykły , ja nawet nie wymieniałem jest czysty , na pewno przekładniowy , ja bym dał Transol

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Otwór na wałek mieszadła jest lekko zawinięty pod górę uniemożliwiając wysypywanie się nawozu podczas siania, na to nachodzi mieszadło które powinno nie powinno dotykać dna zbiornika (bo je wytrze) tylko powinna być lekka przestrzeń między nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

OK, Kołnierz jest, ale nawóz się przedostaje, w poniedziałek będę składał więc pokombinuje z wysokością zamontowania całej przekładni by żeliwny odlew  nieco się opuścił względem kołnierza i uszczelnił. Nie wiadomo ile łapek już przy tym  majstrowało :) a z tego co pamiętam to przekładnia leżała na podkładkach, bez nich może będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

jeśli mieszadło trze po spodzie za bardzo można podkładkę czy blaszkę  podłożyć między wałek a żeliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

A może sposobem by było spróbować zamontować kryte łożysko w tym miejscu. Lub jakiś uszczelniacz.


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Poszedl mi olej z pod tego malego dekielka, od gory dostane sie zeby to uszczelnic? Co tam idzie oring ?

post-69633-0-77489400-1456962357.jpg

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Pod tą metalową osłoną znajduje się uszczelniacz post-134534-0-41500700-1457253463_thumb.jpg .U mnie były 2 jeden za drugim , więc też dałem 2.

Nie wymienisz ich bez odkręcenia górnej pokrywy przekładni przy okazji sprawdzisz łożysko , pół biedy jeżeli uda Ci się zdemontować mieszadło .Powodzenia.

p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły . 

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marecki5878
      Witam,
      Kupiłem ostatnio rozsiewacz Rauch model Beta-m, i nie wiem jak go ustawić ponieważ on ma oprócz regulacji dawki wysiewającej ma jeszcze jedną regulację w stosunku talerzy do otworu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie o co chodzi w tym ustawieniu to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

    • Przez Kamix20
      Witam, 

      mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Raucha i Sulkiego. Będe brał rozsiewacz na MR i musze zadecydować co by zakupić. Rozsiewacze do wyboru to albo Rauch MDS 17.1Q albo Sulky DX20+. Rozsiewacze wyposażone w komputer sterujący dawką, siew graniczny, full hydraulika, plandeka ze stelażem i jakieś tam oświetlenie. Ten Sulky teraz ostatnio mnie zainteresował ma on 900l to i tak bede musial skladac prosbe do Agencji o zmiane. Ogólnie rzecz biorąc prosiłbym ludzi którzy mają takowe sprzęty o wypowiedzenie się na ich temat. W MDS boje się troche regulowania tych łopatek do każdego nawozy inaczej. W Sulkim jest to troche inaczej rozwiązane bo jest tam rynienka którą sie steruje padanie nawozu na talerz. Na YT widzialem ze ludzie troche pisali ze Sulki po 2 sezonach ma problem z lakierem. 

      Dzięki za odpowiedź  
    • Przez Rolas132
      Witam
      Planuję kupić rozsiewacz.Pod uwagę biorę kverneland cl ew (posiada komputer z wagą dozujący dawkę nawozu w zależności od prędkości jazdy "tellus go", system wysiewu center flow limiter, plandeka cena ok 42000zł
      Rauch axis 20,2q (podobe wyposażenie tylko bez wagi) cena ok 44000zł
      kverneland 1100l  rauch 1000l planuję rozbudować do 2000l
      Co wybrać? pomóżcie!!!
    • Przez matekkrol
      Witam poszukuję tabeli wysiewu do rozsiewacza Rotina 1096k 
      pozdrawiam
    • Przez maciej_zubek
      witam co moglo sie stac z  walkiem  wom  malo mocy ma 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj