Skocz do zawartości
lukaszursus904

Zetor 7211 przybywa oleju w silniku

Polecane posty

Witam

Mam pewnien problem zauważyłem że ubywa mi oleju ze wspomagania a w silniku przybywa i teraz niewiem czy może puscił usczelniacz na pompie wspomagania i sie przedostaje do silnika czy tam raczej nieprzeleci i teraz druga opcja mozliwe ze pompa wtryskowa puszcza na sekcjach i ropa miesza sie z olejem przez centralne smarowanie dodam że olej niekapie wiec chyba przelatuje z ukłądu wspomagania albo cos minnego jest winne miał ktos podobny przypadek ??

mtracz    71

Obydwie wersje są możliwe, ale najbardziej pierwsza skoro oleju ze wspomagania ubywa, a tu przybywa. Zaglądaj jak najszybciej i szykuj się na wymianę oleju jak naprawisz.

tak to uszczelniacze

Witam

Mam pewnien problem zauważyłem że ubywa mi oleju ze wspomagania a w silniku przybywa i teraz niewiem czy może puscił usczelniacz na pompie wspomagania i sie przedostaje do silnika czy tam raczej nieprzeleci i teraz druga opcja mozliwe ze pompa wtryskowa puszcza na sekcjach i ropa miesza sie z olejem przez centralne smarowanie dodam że olej niekapie wiec chyba przelatuje z ukłądu wspomagania albo cos minnego jest winne miał ktos podobny przypadek ??

u mnie w zetorze 5320 to samo było i tylko nowa pompa ,kiedyś ci w mtz poszły pierścienie i od czego to się stało

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba12345
      Witam... Czytam forum i zauważyłem że każdy co jakiś czas wymienia olej w pompie paliwowej ja od kąd pamiętam to chyba nigdy nie był wymieniany gdzie trzeba odkręcić żeby go spuścić gdzie jest wlew do oleju i jak sprawdzić czy jest już wystarczająco a no i oczywiście jaki olej najlepiej prosił bym o jakieś foto.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez nunu85
      Czesc koledzy
      Traktor juz od lat miał cisnienie takie sobie (po pełnym rozgrzaniu max 2,5 na obrotach)
      Ostatnio cisnienie spadło do max 2, wiec pomyslalem sobie- pora zmienic olej- spuszczam go a tam na dnie wiadra ustało sie sporo drobnych stalowych opiłków (w filtrze to samo, całe ścianki bąka pokryte poutykanymi w sadzy opiłkami).
      Z tym ze te opiłki to z cąła pewnoscią nie sa panewki bo kolor biały

Kto ma jakis pomysł skąd moga być?
      Co to sie tam drze?
      Dodam, ze silnik pracuje normalnie, odgłos też ok, siła w normie, kolor i ilość spalin również.
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić