Zaloguj się, aby obserwować  
sledziu1995

zetor vs. case do 100KM

Polecane posty

sledziu1995    12

Witam. w najbliższym czasie (do dwóch tygodni) planuję zakup głównego ciągnika na 30 parę ha. Ten ciągnik będzie współpracował z pługiem 4x40, gruberem 2,6m, prasą z rotorem i nożami, agregat uprawowy 3,2m. Zastanawiałem się nad proximą plus 100 (164000zł), proxima power (176000zł), forterra (170000zł) i case farmall a 95 (167000zł). chciałbym usłyszeć od was jak najwięcej plusów i minusów za każdym modelem, bo sam mam już mętlik w głowie, słuchałem tylu dilerów że sam niewiem co myśleć. Najbardziej zależy mi nadtym żebytście podali jakie te ciągniki mają spalanie w różnych pracach. Wiem że farmali jak narazie jest mało dlatego proszę o wypowiedż się na ten temat rownierz urzytkowników case jx.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Kolego ja polecam Proxime Plus 100 sam jestem właścicielem mam ją ponad dwa lata jestem bardzo zadowolony.

Przy pługu 4x35 UG splanie wychodzi około 21-23 litrów.

Pracuje również z agregatem podorywkowym Mandam Kus 2.6 m własnie i jest to idealna para :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Włąśnie, byłem nastawiony na proximę plus 100. ale przyjechał diler case i zaproponował tego farmalla a, traktor fajny tylko mówi że mało pali tylko przy zetorze to jest miejszy masą i wymiarami. póżniejh przyjechał diler zetora i powiedział cenę powerki i forterry to już sam niewiem co robić. Zetor jest większy. cięższy, ma większy udzwig, oraz tańsze części ale zato pali dużo więcej od case i niewiem co mam kupić.

 

Ps. Sory ze założyłem ten temat, być może są już podobne, ale mam ograniczony dostęp do internetu i niemiałem jak szukać tego w necie, myślałem że tak dowiem się szybciej konkretnych informacji. :)


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

case napewno więcej przezyje. A zastanawiałeś sie może nad case Farmall U? Pewnie będzie droższy troche ale bez porównania lepszy od zetora. Jeśli nie to i tak polecam ci case, dużo słysze od sąsiadów złego o ich zetorach. A to sprzęgło siada, dach zacieka a to pompa wysiadła, wieszak pękł. no i spalanie masakryczne w orce 18l/ha wyszło w tym roku sąsiadowi zza płota a orał forterrą 120. http://www.caseih.com/pl_pl/Products/Tractors/Pages/FarmallU.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega ma zetora proxe 125 już z 2 lata i teraz jego wspólnik szuka HN lub Case.Powód częste drobne awarie, cieknący dach,problem z turbem 2 razy zmieniali, silnik poci się, popękały błotniki, i duuużo pali.Tak mi mówił, a ma z 900 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie znam nikogo kto ma case ale znam 2 osoby co maja kilkuletnie zetory. nie sa zadowoleni. dużo małych w wkurzających awarii typu przetarty wąż czy szarpiące sprzęgło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Panowie co do Wielkiego spalania Zetora musze powiedzieć, że jest to niesteyt stary wciąz obecny w społeczeństwie mit.

Zetor tak i owszem spali więcej lecz tylko wq lekkich pracach gdzie pod spalanie żeczywiścue wypada na wyzszym poziomie, natomiast w przykładowo w orce rozmawiałem z znajomimi to spalanie jest takie samo jak w np. MF 5455, DF agrotron 100, czy choćby w belarusie (gdzie symboli nie podam ale ma moc bodajże 98 km.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A zapytaj sie kolegi jaki silnik ma w tym zetorze bo pewnie DF a nie zetoroski. A tak poza tym to na pewno niema spalania takiego jak belarus (chyba niema oszczędniejszego silnika) i to nie mit tylko fakty. zapytaj więcej osób. "Każdy swoje chwali i nie chce być gorszy" niestety taka zasada na polskiej wsi nadal istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0
Napisano (edytowany)

Kolego jak najbardziej zgodze się z tym że każdy mówi o samych pozytywach swojego sprzętu ale rzeczywiście spalnie wychodzi bardzo podobne.

Silnik mam zetorowski taki sam jaki jest w najmniejszych forterrach montowany.

Wcześniej tego nie napisałem ale w moim regionie za spalanie moz e bys odpowiedzialna gleba (głównie I i II klasa rzadko III) jak i nierówny teren, pagórki, bardzo pochyłe pola

Wokoł jest też pare Zetorów i uch właściciele też sobie chwalą. Są też Case tylko takie po 70-90 km. i nan ie nażekają że nie mają mocy i zasadniczo nie ma czym robić ale oczywiście nie każdy egzęplaż jest taki sam tak w Case jak i w Zetorze i napewno trafiają się bardziej wadliwe jak i mniej w obydwu markach.

Nie bronie zetora tylko mówie jaka jest w moich okolicach opinia o nich ;)

Edytowano przez Tom85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16
Napisano (edytowany)

ja polecił bym Ci case lub new hollanda ponieważ mam w rodzinie właściciela zetora z kturym kupowałem new hollanda ponieważ stanowczo odradzano mi zetora ze względu na awarie sprzęgła po 1000 godzin u wuja i jego sąsiada

Edytowano przez Burn001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Kolego jak najbardziej zgodze się z tym że każdy mówi o samych pozytywach swojego sprzętu ale rzeczywiście spalnie wychodzi bardzo podobne.

Silnik mam zetorowski taki sam jaki jest w najmniejszych forterrach montowany.

Wcześniej tego nie napisałem ale w moim regionie za spalanie moz e bys odpowiedzialna gleba (głównie I i II klasa rzadko III) jak i nierówny teren, pagórki, bardzo pochyłe pola

Wokoł jest też pare Zetorów i uch właściciele też sobie chwalą. Są też Case tylko takie po 70-90 km. i nan ie nażekają że nie mają mocy i zasadniczo nie ma czym robić ale oczywiście nie każdy egzęplaż jest taki sam tak w Case jak i w Zetorze i napewno trafiają się bardziej wadliwe jak i mniej w obydwu markach.

Nie bronie zetora tylko mówie jaka jest w moich okolicach opinia o nich ;)

 

Bo ludzie kupują ciągniki do orki typu case jx któru jest skonstruowany jako ciągnik pomocniczy i próbują nim orać. Niech sobie farmalla U kupi bo to jest case o małej mocy ale tak skonstruowany żeby orał w ziemi a nie ciągał opryskiwacz. TO samo sie tyczy zetorów są ze słabszą konstrukcją egzemplarze specjalnie to opryskow itp a są mocne do orania siania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

A ja polecam zetora. Mam dilera Case obok siebie i nic dobrego to ja tam nie widzę. Części są w masakrycznej cenie. Byle uszczelka kosztuje 200zł. Wiem bo u nas w Agro-rami prowadzą sprzedaż Case-ów, teraz mają również serwis. Do tego widze stoi kilka sztuk już po gwarancji, jeden na skrzynie, 2 na podnośnik, a w tym dużym to nawet serwis nie wie co jest a odpalić nie chce.

Znajomy kupił Proxime chyba 90km, ma duże gospodarstwo, wiecznie tłuką go pracownicy, każdy pożycza bo ma tura. Właśnie przeszło mu 1600mtg awarii żadnej!. Dodam że Case też ma 110km, to cały czas mi powtarza że narazie nie może nic konkretnie o nim powiedzieć, Ale wiem że jest niezadowolony bo już chce jakieś chipy montować bo mu mocy brakuje.

Także kolego tylko Zetor, polecam forterre szczególinie. Sam mam starszego zetora 8540 i powiem że ciągnik nie do zjechania!.

Co do spalania to podejrzewam że Case spali więcej. Formowałem ziemniaki ja swoim wychodziłem ok. 10l na godzinę, a obok gościu Case-m 90km mówi że spalił ok 12 na godzinę.

A co do spalania 18l na hektar to u nas nie do osiągnięcia, według mnie to jest bardzo mało! 25l na hektar to u nas mówią że to bardzo dobry wynik. Ale wiadomo to kwestia ziemi.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecił bym ci Zetora z własnego doświadczenia ludzie mówią że zetory dużo palą to chyba wymyślone przez jakiegoś durnia który jeździ cały czas na full i mówi każdemu że dużo palą. Przymierzam się do kupna ciągnika i postawie na markę Zetora na moim terenie jest parę zetorów np proxim i forterr jak i starszych zetorów i woglę im się nie psują. Twój wybór bież co jest sprawdzone później żebyś nie żałował że nie wybrałeś zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A ja polecam zetora. Mam dilera Case obok siebie i nic dobrego to ja tam nie widzę. Części są w masakrycznej cenie. Byle uszczelka kosztuje 200zł. Wiem bo u nas w Agro-rami prowadzą sprzedaż Case-ów, teraz mają również serwis. Do tego widze stoi kilka sztuk już po gwarancji, jeden na skrzynie, 2 na podnośnik, a w tym dużym to nawet serwis nie wie co jest a odpalić nie chce.

Znajomy kupił Proxime chyba 90km, ma duże gospodarstwo, wiecznie tłuką go pracownicy, każdy pożycza bo ma tura. Właśnie przeszło mu 1600mtg awarii żadnej!. Dodam że Case też ma 110km, to cały czas mi powtarza że narazie nie może nic konkretnie o nim powiedzieć, Ale wiem że jest niezadowolony bo już chce jakieś chipy montować bo mu mocy brakuje.

Także kolego tylko Zetor, polecam forterre szczególinie. Sam mam starszego zetora 8540 i powiem że ciągnik nie do zjechania!.

Co do spalania to podejrzewam że Case spali więcej. Formowałem ziemniaki ja swoim wychodziłem ok. 10l na godzinę, a obok gościu Case-m 90km mówi że spalił ok 12 na godzinę.

A co do spalania 18l na hektar to u nas nie do osiągnięcia, według mnie to jest bardzo mało! 25l na hektar to u nas mówią że to bardzo dobry wynik. Ale wiadomo to kwestia ziemi.

 

1600mtg to jeszcze nawet go nie dotarł dobze. Bajeczki o spalaniu to se możesz wciskać naiwnym sąsiadom. 25l/ha to ładnie te zetory chlają. Sorry chyba ze orzą w kamieniołomach albo 100 koni i 5 skib doczepione. A że serwis case lipny ci sie trafił to nie znaczy ze ciągnik cienki. Serwisów/dealerów case w ostatnim czasie wyrosło jak grzybów po deszczu. "Mechanicy" w tych serwisach potrafią tylko c360 rozkręcić. Myślą ze jak da im sie odpowiednie oprogramowanie i laptopa to wszystko naprawią. Podaj jeszcze konkrety typu co to za modele case/zetorów. Z tego co wiem serwis nie mówi otwarcie że nie mogą czegoś naprawić ani nawet nie mówią dlaczego ten ciągnik stoi na placu czy w warsztacie. redliłes ziemniaki i akurat obok sąsiad też redlił i wywróżył patrząc w zbiornik ze mu ciągnik wypalił 12l ropy przez ten sam czas co twój zetor 10l. Daj mi do niego nr tel. tez chce żeby ktoś na polu zajrzał mi do baku i wywróżył ile spalił ile zostało i ile jeszcze zaorze na tym co mi zostało... Skąd wiesz ze ten koleś jest niezadowolony ze swojego case? Z dłoni wywróżyłeś? A te chipy to w case i nh w silnikach SCR Adblue sie stosuje żeby odpowiednio zoptymalizować moc (to jest tuning i jest on dostępny na gwarancji w punktach serwisowych) to nie zwiększa mocy. Może jesteś fanem zetora (nie bronie ci tego) ale konkrety pisz a nie wyssane z palca brednie. Ja nie jestem fanem case ale bez przesady bajek nie lubie czytać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Naprawdę nie wiem co mam robić, mam zetora 5340 z 2003r 2500mtg i nie mogę powiedzieć że jest awaryjny bo oprócz linki od sprzęgła wałka i pompek od hamulców to większych napraw niebyło, tyle że pali dużo, nawet ciupkę więcej niż 75KM JD w tej samej robocie i jest taki "mułowaty". Słyszałem że nowe zetory palą dużo mniej od starych, ale to samo słyszałem 10 lat temu jak kupowałem 5340 i to się nie sprawdziło. Jak by to było prawdą to brałbym zetora, case niby fajny ciągnik ale wygląda jakby to był ciągnik pomocniczy a to ma być główny ciągnik, ale też do lżejszych prac (kosiarka 2,4m czy latanie z beczką 7000l) i chciałbym aby palił jak najmniej i w lekkiej robocie i ciężkiej bo tego to będzie mniej więcej równo. Także prosił bym o konkretne spalanie case farmall a/jx oraz zetora proximy/forterry o mocy ok.100KM i w jakiej robocie to było oraz z jakim sprzętem. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
Napisano (edytowany)

Witaj ja chciałbym jeszcze wrócić twojego poprzedniego pytania,mianowicie nie polecam Tobie zetora,jestem jego posiadaczem od 2008 roku i mam nie dużo bo tylko 800mth a awarii było co nie miara.Padła pmpka sprzegłowa,cylinderek hamulcowy,sprzęgło ręczne WOM-u nie działało,szyberdach przecieka, i wiiele innych,na zakończenie dodam że od nowości ciagnik ten jest cały zalany olejem serwis to niego przyjeżdżał 3 razy rozpołwiali wymienili co trzeba a ciągnik jak był mokry z dołu tak i jest nadal a serwis załamał ręce na gwarancji nic nie dał rady z tym zrobić i tak zostało,wymieniłem również złączke pneumatyczną,także naprawdę ze swojego doświadczenia zetora nie polecam.Odnośnie spalania dokładnie nie było mierzone,ale z tego to zauwarzyłem ,jeżeli zaczepia się do niego maszynę dobraną do mocy to spali no nie powiem że mało ale też nie dużo.Co to case to się nie wypowiem na ten temat ponieważ nikt w okolicy nie posiada takich ciągników

Pozdrawiam

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4
Napisano (edytowany)

@sledziu1995 jak ma ten ciągnik być do ciężkich prac polowych to nie bierz case ,bo jest za lekki i mały.Jak ktoś już tu napisał ,to jest ciągnik bardziej do lekkich prac.Wybierając z tych zetorów bierz forterre.Znajomy ma już kilka lat trochę większą niż ty chcesz ,bo 115KM.Na spalanie nie narzekał, ale małe ,aż tak nie było.Teraz kupił 2 forterrę 130 KM,więc są to dobre ciągniki.Złomu 2 raz by nie kupił. Mówił ,że będzie normalnie palił jak się dobierze odpowiedni sprzęt.Jeden u nas mówił ,że proxima 80KM dużo pali ,ale na 6 klasie same piachy ciągał 3x30 gdzie c360 się nie narobiła (Sprzęt po c 360 i c 330).Jak pisałem bierz forterre (lub innego zetora) ale nie tego case.(nie mówię ,że case to złomy.Po prostu nie ten model do ciężkich prac.)

Edytowano przez karol2997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

A u nas okolice zd-woli posiadacze zetorów przy zakupie następnego traktora rezygnują z czeskiej marki natomiast właściciele case czy nh stawiają na markę ciągnika który u nich już pracuje i się sprawdził Natomiast u mnie w gospodarstwie jest case jxu 95 2009r maxxum 140 2012 i w pszyszłym tygodniu dojedzie case farmall 65a osobiście jestem bardzo zadowolony z delera farmasz jak i marki case pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Jestem użytkownikiem Case`a JX80, jest to bardzo dobry ciągnik, mało pali w pracach lekkich, np. w ładowaczu - to koło 5l, czasami więcej, czasami mniej w zależności od obciążenia, ale w prasie jak dostanie duże obroty to już spalanie jest olbrzymie, w porównaniu do tego co pali w innych pracach, do tego uważam, że jest za lekki, taki typowy ciągnik pomocniczy. Na główny to on się raczej nie nadaje, jak masz dużo ziemii. Ideałem były Farmall U, który łączy niskie spalanie wraz z mocą i dużym uciągiem, ale niestety jest i sporo droższy. A co do Zetora to ilu użytkowników, to tyle różnych opinii, z tego co wiem do zdarzają się w nich dosyć częste awarie, ale Forterra do prac ciężkich już się dobrze nadaje, spalanie będzie większe od Case Farmalla U o podobnej mocy, ale cena zakupu trochę niższa, więc coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też jestem posiadaczem zetora forterry 11441 z 2006r i nie zamierzam brać 2 i stawiam na nh. W proximach pękaja linki, w każdym zetorze cylinderki od hamulców nawalają. Spalanie nie jest może takie tragiczne w ciężkich pracach. Ale jak chodzi o transport i takie lżejsze prace to wychodzi ponad 8l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj