Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu652    3

Witam. Mam takie pytanie jak to jest z WOM-em w Belarusie np 820 czy 920? Sprzęgło jezdne jest niezależne? Jak wciśnie się sprzegło to przy włączonej dźwigni WOM działa? I Jeszcze jedno czy w kabinach MTZ szyby tylne są otwierane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak sprzęgło możesz nacisnąć i wałek działa. Szyby tylne są otwierane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

sprzęgło jest niezależne

Z kabina to ci sie udało musi się otwierać nie wiem czy nawet boczne się nie otwierają normalnie full opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, koles w tym linku o sprzedarzy Pronara 82SA http://allegro.pl/pronar-82-sa-nie-mtz-belarus-zetor-ursus-case-i3662837482.html

pisze: "A w swoim zakresie przerobiłem sprzęgło wom na wersje od 6-tki, także nie ma problemów z poślizgiem womu). ", wiecie moze o co chodzi?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

jak sie nie myle w 6 byly wieksze tasmy od napedu womu. Zakladaja jeszcze te stare ruskie z azbestem i tez sa lepsze od tych co teraz pchaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Uziu masz rację, bębny i taśmy są szersze. W 130 km to jest wystarczające ( prędzej silnik udusisz niż zaczną sie ślizgać ) a co dopiero w 80 km :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wiecie moze jakie powinno byc cisnienie na womie wlaczanym elektrohydraulicznie jak jest w monoblokach(2tloki), ciagnik ciezko ma ruszyc rozrzutnik polski tandem 6t, raz musialem odgrzebac walki bo nie dalo sie ruszyc...

400mth i wom sporadycznie uzywany a juz takie cyrki...

Chcialem wpiac sie zegarem w zasilanie tego tloczka zeby sprawdzic najpierw cisnienie ale nie wiem jaki zegar kupic, do ilu barow??

Mam jeszcze gwarancje, ale co mi po takiej gwarancji jak za dwa przyjazdy do wymiany orbitrola na wiekszy musialem zaplacic 250zl a polowa czesci ciagnika nie podlega gwarancji, bo serwis firmy z kad bralem ciagnik bazuje na ksiazeczce gwarancyjnej z Pronaru...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Z tego co pamiętam to gdzieś na forum pisało że koło 10 atm ( zasilane to jest ze skrzyni biegów a tam jest takie mniej więcej ciśnienie ) więc manometr 16 atm spokojnie wystarczy . Z tymi wałkami że nie może ruszyć to faktycznie jest trochę lipa ;/ Ja jak kiedyś zapomniałem włączyć wałka a chodził posuw hydrauliczny to tak dobiło do adaptera że spaliłem sprzęgło przeciążeniowe przy rozrzutniku :o a przy ciągniku nie puści :D . Jedną tarczę to w kawałkach zbierałem po polu :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

kolego Kamil troszke sie mylisz. Do silowniczka wlaczania WOM cisnienie idzie z ukladu hydraulicznego ciagnika przez jakis dlawik ,nie ze skrzyni. Co do wartosci cisnienia to Ci nie powiem ale jezeli masz instrukcje to tam masz opisana cala regulacje tego silowniczka. Wylacz pompe hydrauliczna to blokady i womu nie wlaczysz :)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Może i masz rację Uziu ;) Ale i tak wyłącze tą pompę i zobaczę czy mi będzie biegi przełączało, wom, przedni napęd itp. W instrukcji jest opisane jak ustawić ten siłowniczek, ale tylko wtedy gdy taśmy się już trochę zużyją, przez co ten tłok wysuwa sie na całą długość i po prostu nie dociska bo nie ma jak

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

Kamil Ty masz belarusa 952 czy juz 6 tke ? bo w 6 moze byc tak jak mowisz ale watpie.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Albo ma 4ke np. 1025 ze skrzynia 16/8 tam jest skrzynia smarowana wlasna pompka i do niczego innego nie jest stosowana. Ma jeszcze pewnie przodek zalaczany na przelacznik elektrohydraulicznie.

 

Czyli doposaze sie w zegar do 20bar i sie zobaczy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Blokada dyferencjału wykorzystuje olej powracający z orbitrola. Wom zdaje się korzysta z ciśnienia instalacji hydraulicznej. Gdzieś miałem schemat nie mogę znaleźć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ja ma 6stke na skrzyni 24. Te 4 elektrozawory są po prawej stronie, i są podłączone pod odśrodkowy filtr skrzyni, tylko nie wiem czy to jest ciśnieniowy czy powrót. A tak mam w środku http://www.agrofoto....221#entry975713

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj