Skocz do zawartości
Poznaniak

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor

Polecane posty

Poznaniak    3
Napisano (edytowany)

Czy warto dopłacać do orginalnych pomp zetorowskich? Jakieś doświadczenia

Zmieniałem pompe od podnosnika

Tuchola 310 / Zetor 550 wybrałem pierwszą

Teraz chce zmienić od wspomagania i cenowo to tak:

Tuchola 400 / Zetor 1000 !

Edytowano przez MAT912

locke    291

Pompy z Tucholi z Hydrotoru są dobre, nie widzę przeciwwskazań aby ich nie zakładać.

Piotr1216    1135

pomp zetorowskich narazie nie próbowałem, ale hydrotora mam prawie wszystkie i narazie nie narzekam, jedno co zauważyłem, to że pompa się lekko obracała, jak nią kręciłem w c-360, ale to chyba nie ma znaczenia, ponieważ po założeniu i tak szybko i dobrze podnosi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój tata pracuje w hydrotorze. Pompę do "60" mamy wzmacnianą i jest ok :)

tomek73    188

Osobiście uważam że Tuchola robi bez nadziejne pompy, Czesi nawet nie chcą ich u siebie widzieć.

Ale w dobrej cenie i dlatego można je zakładać. Nawymieniałem się w 1224 tych pomp, a jak założyłem z Wrocławia z Archimedesa to był spokój parę lat. Tuchola co roku padała.

Niestety tuchola 400 zł a Wrocław 800 zł kosztował, i nie można dostać.A teraz podobno 1,5 tyś kosztuje.

Wiec rachunek raczej prosty.

Radekk    154

Tuchola to zagłębie hydrauliki siłowej,są tam dwa zakłady mi znane które produkują pompy : Hylmet i Hydrotor. Na początku istnienia była jedna firma o nazwie "Państwowe Przedsiębiorstwo Traktorów i Maszyn Rolniczych" ,która w 1991 roku została sprywatyzowana i w starej firmie został Hydrotor ,a nowo powstał Hylmet. Co do Hylmetu z tego co zauważyłem to w ofercie mają bardzo dużo nowych rozwiazań technologicznych ,jednego typu pompa ma kilka wersji wykonania: odlew żeliwny ,aluminum, różne wydajności. A Hydrotor został przy sprawdzonych starych technologiach i tak robią. Cenowo to Hylmet wychodzi taniej w porównaniu do Hydrotoru. Co do Hylmetu to nigdy nie montowałem tych pomp także nie mam zdania na temat wytrzymałości i jakości. Jak zakładam to z Hydrotoru i pompy jak narazie wytrzymują ( przy c 360 przy turze codziennie chodzi już pewnie z 10 lat bez awarii, drugą mam od wspomagania właśnie w zetorze chodzi 2 lata narazie i jest ok, jedynym błędem był zawór bezpieczeństwa ustawiony na zbyt małe ciśnienie i ciężko się kierowało.Po podłożeniu podkładki nad sprężynę ciśnienie się zwiększyło i kieruje się leciutko). A co do Zetorowskich pomp to na pewno są pewne jakościowo tylko wysoka cena zniechęca. Wniosek jest prosty jak masz fundusze to kupuj oryginał ,a jak nie to szukaj tańszej .

Klepk995    171

z hylmetu to muszę ponarzekać na pompę podnośnika w 330M bo lubią co jakiś czas mi siadać mi siadać a w 360 mam z hydrotoru i ma już z 4 lata i jeszcze do niej nie zaglądałem :)

look19    29

W zetorze mięliśmy w turze hydrotor, to przez 2 lata 2 padły. Zetorowska jest 3rok i nic się z nią nie dzieje. Oryginalna od 1988 jeszcze by chodziła, gdyby przyczepy nie były pożyczane (sąsiedzi mają taki gnój w hydraulice ,że rozdzielacz zablokowało).

jacus    100

jak jezdzisz w niedziele i swieta to zaloz polska jak w pozostale dni to czeska :P -to niestety z wlasnego doswiadczenia, 1000mtg nie maja szansy wytrzymac, jedna dalem w marcu do naprawy gwarancyjnej -w grudniu zalozylem[rekord] i do dzisiaj nie mam z powrotem-kupilem bulgarska zobaczymy jak dlugo pochodzi.

to chyba wynika z tego ze skupuja zuzyte i z nich robia nowe.

waflo18    0

Ja osobiście polecam pompy oznaczone Genuine Parts, przez firmę TZM, są naprawdę mocne i wytrzymałe nie ustępują pod względem jakościowym pompą Valesin, które były montowane na pierwszy montaż.

Poznaniak    3

A czy od ursusa 80 bedzie pasowała do zetora 7245? U nas na punkcie jest taka z hydratoru bez zaworu po 400

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez Bolo77
      Witam chce kupic jakis ciagnik do 85km, do wyboru mam Ursus, Zetor lub Mtz tak cenowo do 25 tys.  Co polecacie?  
    • Przez kolo5ful
      witam szukam schematu bezpieczników do  zetora 5011
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic